Yerli Kadın Ünlüler

Şehit Aybüke Yalçın Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Şehit Aybüke Yalçın Kimdir?
Tam adı: Şenay Aybüke Yalçın (Aybüke Yalçın)
Doğum tarihi: 03 Eylül 1994
Doğum yeri: Ankara
Ölüm Tarihi: 09 Haziran 2017
Ölüm Yeri: Batman / Kozluk
Mesleği: Müzik Öğretmeni

Hakkında

Şehit Aybüke Yalçın Kimdir? 09 Haziran 1994 yılında Ankara’da doğmuştur. Aykübe öğretmenin babası kızının ismini nasıl koyduğunu şu sözlerle açıklıyor. ”Nahçıvan da meydana gelen Ermeni saldırıları ve Ruslarla birlikte yapmış olduğu işgalin bir çizgi filme dönüştürülmesi ile ilgili bir filmini seyretmiştik.

Uçaklar havadan gidiyor. Kırsalda yaşayan bir Azerbaycan ailesinin çocuğu havadan atılan bebek görünümlü bombalardan bir tanesini eline alıyor. Bombanın patlaması ile birlikte çocuk ölüyor. Ve ölen çocuğun ismi Aybüke’nin adını koymaya karar verdik.”

2016 Yılında Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu fakültesi Müzik Öğretmenliği bölümünden mezun olmuştur.

Aybüke öğretmenin yaşamındaki önceliği hayat dolu enerjisini çocuklara aktarmaktı. Bu sebeple yoğun uğraş verdiği sınavları ve mülakatları başarı ile tek tek gerçekleştirdi ve Batman’ın Kozluk ilçesine müzik öğretmeni olarak atandı.

Kozluk İlçesine atandığında babası ona buraya gitmeyebilirsin dediğinde baba orada ki çocuklarında eğitime ihtiyacı var bugün biz onların elinden tutmazsak bizlerin yerine yanlış kişilerin ellerine düşebilirler.

Bunları engellemek için benim oraya gitmem lazım diye söylerdi. Ben gideceğim ve orada kendimizi müzikle kabul ettireceğiz ve ülkemizi sevdireceğiz diyerekten büyük bir hevesle Kozluk ilçesinin yolunu tuttu.

Burada Kozluk Belediyesi ile tek amacı olan çocuklara müziği sevdirmenin yollarını arıyordu. Ve mutluğunu aşağıdaki tweetiyle herkese gösteriyordu.

Tarihler 09 Haziran 2017 Cuma gününü gösterdiğinde bir yandan tatile çıkıp ailesinin yanına gitme planları yaparken diğer yandan karne sevincini öğrencileri ile paylaştı.

Öğrencilerine karnelerini teslim ettikten sonra evine dönerken  dönemin Kozluk Belediye Başkanı Veysi Işık’ın makam aracına yapılan terör saldırısında tesadüfen olay yerinde bulunmasından kaynaklı ağır yara almıştır.

Kaldırıldığı Kozluk Devlet Hastanesin de Şehit olmuştur. Aybüke Yalçın tüm ülkeyi yaşadığı kader ile yasa boğmuştur. Aybüke Öğretmen için yazılmış tüm güzel sözler , ve çekilmiş tüm güzel videoları yazımızın devamında görebilirsiniz.

Bugün Aybüke Öğretmenin adının sonsuza dek yaşatılması için Şırnak Gabar dağlarında bulunan günlük 100 bin varillik kapasiteye sahip petrol kuyusuna adı verilmiştir.

Yazılanlar

Yüzündeki tepesümden bu mutluluğa ortak oluyoruz.
Normal şartlar diyoruz buna normal şartlar altında olunsaydı, bugün Aybükemiz yanımızda olsaydı ruhen evet hep bizlerle ama o gülüşü bu dünyada hala kalsaydı bugün bilgisayarından açıp bugünü yad edecekti, arkadaşlarıyla bu anı paylaşıp gülecekti.

Ama bu ülkenin evlatları malesef normal şartlar altında hayal ettiklerimizle son bulmuyor hayatlarımız.

Bugün Aybüke yad etmiyor o günleri bugün onun yad edeceği günleri bizler yad edip hatırlamaya, hatırlatmaya çalışıyoruz.
Boynumuzun borcu olduğu o gülüşü her daim en güzel şekilde yaşatmaya çalışıyoruz.

Bizler bugün ve her gün Aybükemizi çok özlüyoruz.
Biz o güne Aybükemizin olduğu o günlere dönmek istiyoruz.
Güneşi gülüşüne sığdıran gülüşüne, ay gibi güzel yüzüne hasret duyuyor bu memleket.

Şimdi koca bir yer eksik fakülteden, yad edilecek günlere dönmek çok çok zor oluyor gözlerinde tütüyorsun her birinin, sınıftaki şenşakraklığın özleniyor, kızım bir yerinde dur diyemiyoruz şimdilerde…
Kocaman bir yanımız eksik…

Kaynak : instagram / @sehitaybukeyalcin

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu