Yerli Kadın Ünlüler

Sedef Kabaş Kimdir?

instagram takipçi hilesi

sedef 19
Tam adı: Sedef Kabaş
Doğum tarihi: 1970
Doğum yeri: Londra / İngiltere
Ailesi: Mualla Kabaş (Annesi), Mehmet Kabaş (Babası), Yunus Kabaş (Kardeşi)
Eşi: Rıdvan Yirmibeşoğlu
Çocukları: Yavuz Yirmibeşoğlu
Mesleği: Akademisyen, Gazeteci
Aktif Yılları: 1190 yılından bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Sedef Kabaş kimdir? Sedef Kabaş, 2007 yılında kurulmuş olan “Sedef Akbaş Eğitim, Koçluk, Danışmanlık” şirketinin kurucusu ve sahibidir.

Kabaş, 1970 yılında Londra’da dünyaya gözlerini açmıştır. Annesi Mualla Kabaş, babası ise mücevher tasarımcısı olan Mehmet Kabaş’tır. 1992 yılında Boğaziçi Ünversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden başarı ile mezun oldu. Amerika Birleşik Devletleri’nde Boston Üniversitesi’nde Televizyon Haberciliği üzerinde Fulbright bursu aracılığı ile yüksek lisansını tamamladı. 1995 yılında Türkiye’ye döndü. İstanbul’da Marmara Üniversitesi’nde Genel Gazetecilik Bölümü’nde “Söyleşi, Röportaj ve Soru Sorma” konulu yazmış olduğu tezi ile 2006 yılında doktora derecesini elde etti.

Sedef Kabaş, Atlanta CNN International’da çalışmış olan ilk Türk gazetecidir. Bu görevinde başta Balkanlar, Avrupa ve Ortadoğu olmak üzere dünyanın birçok bölgesi ve ülkesi ile ilintili haberler hazırladı. “Almanya’da Türk Döneri” haberi ile 1998 CNN World Report – En İyi Ekonomi Haberi ödülünün sahibi oldu.

2001-2011 yıllarında Kadir Has Üniversitesi, Kültür Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Pera İstanbul ve İstanbul Akademi’de “Etkili Haber Yazımı”, “Röportaj Teknikleri”, “Sunum Becerileri”, “Diksiyon, Etkili Ses ve Beden Dili” ve “Medya İlişkileri” üzerine dersler verdi.

POWER FM radyosunun kurucu kadrosunda yer aldı, birçok haber bülteni hazırlayıp sunuculuğunu yapmıştır.

Sedef Kabaş, ABD’den döndükten bir süre sonra TRT 2’de “Medya Medya”, Sky Türk’te “Haber Ötesi”, TV8’de “Sesli Düşünenler”, ATV’de “Dönence” ve NTV’de “Portreler” gibi birçok farklı televizyon kanalında  programlar hazırlayıp sundu. Spor, sanat, akademi, medya, ekonomi ve siyaset dünyasının önde gelen isimleri ile birçok röportaj gerçekleştirerek çok sayıda ödüle layık görüldü.

2007 yılında ” Sedef Kabaş Eğitim, Koçluk, Danışmanlık” şirketinin kuruculuğunu üstlenmiştir.. Sedef Kabaş, şirketi ile beraber hal birçok üst düzey kurumlara ve yöneticilere kişisel imaj ve itibar yönetimi, medyanın gücünden yararlanma, etkili hitap, etkili liderlik, ikna ve etkileme becerilerini geliştirme becerilerini geliştirme konularında koçluk yaparak, çeşitli şirketlere medya ve iletişim alanlarında eğitimler vermektedirler.

Sedef Kabaş, seminer ve konferanslarda “konuk konuşmacı” olarak medya, iş ve iletişim dünyasına dair son trendleri, pratik bilgileri ve deneyimlerini paylaşmaktadır. Master of Ceremony: Ulusal ve uluslararası birçok basık toplantısı, fuar, kongre ve konferanslarda İngilizce MC olarak görev almıştır.

Sedef Kabaş, 27 Haziran 2009 yılında Rıdvan Yirmibeşoğlu ile dünya evine girdi. 2010 yılında da Yavuz adında bir oğlu dünyaya geldi.

17 Aralık soruşturmasına takipsizlik kararı alan hakimin adını unutmayın tweeti ile yargılandı.

Sedef Kabaş Kitapları:

  1. 2010 – Sesli Düşünenler
  2. 2009 – Soru Sorma Sanatı
  3. 2008 – 60 Kadın 60 Öykü
  4. 2007 – 41 Kadın 41 Öykü / İpek Dokulu Başarılar
  5. 2005 – Zamanı Dize Getirenler
  6. 2003 – Sesli Düşünenler

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
biyografiinfogoogle

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu