Yerli Kadın Ünlüler

Seda Tosun Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Seda Tosun
Tam adı: Seda Tosun
Doğum tarihi: 6 Nisan 1990
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Boyu: 1,78 m
Ailesi: Seyhan Kırıkbaş (Annesi)
Eşi: Eymen Adal (2018 – 2020)
Çocuk (ları): 
Mesleği: Oyuncu, Şarkıcı
Aktif Yılları: 2014 yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chanelApple Music'de dinleSpotify'den dinle
Sosyal Medyada
instagram-hesabi twitter-hesabi

Hakkında

Seda Tosun Kimdir? Seda Tosun, 6 Nisan 1990 günü İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. Annesinin adı Seyhan Kırıkbaş‘tır. Üniversite eğitimini İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Drama ve Oyunculuk Bölümü‘nde tamamlamış ve başarılı bir şekilde mezun olmuştur.

İlk oyunculuk tecrübesini “Balayı” isimli film ile yaşamıştır. Bu filmde Meriç Aral, Dilan Çiçek Deniz, Bertan Ceylan, Erdem Ayvazoğlu, Emre Kılıç, Petek Kırkboğa, Kutay Sandıkçı, Mevlüt Çam, Kaan Danacı, Caner Can, Koray Baliç ve Sebahattin Nar gibi isimler ile birlikte rol almıştır.

Seda Tosun, 18 Haziran 2015 günü TRT 1 ve TRT 4K kanallarında yayınlanan “Yunus Emre: Aşkın Yolculuğu” isimli dizide de rol almıştır. Tosun’a bu dizide Gökhan Atalay, Payidar Tüfekçioğlu, Baran Akbulut, Mehmet Ali Tuncer, Mehmet Çepiç, Asuman Çakır, Mehmet Ali Kaplanlar, Ceyda Kasabalı, Pelin Orhuner, Umut Tanyolu ve Rüzgar Aksoy gibi isimler eşlik etmiştir. Dizi 24 Mayıs 2016 günü final yapmıştır.

25 Ekim 2014 ve 24 Aralık 2016 tarihleri arasında ATV’de dizi severler ile buluşan “Kertenkele” isimli dizide de kamera karşısına geçmiştir. Seda Tosun‘a bu dizide Timur Acar, Umut Oğuz, Sera Tokdemir, Erdinç Gülener, Sinan Çalışkanoğlu, Turabi Çamkıran, Yıldırım Memişoğlu ve Bihter Dinçel gibi isimler eşlik etmiştir.

Seda Tosun, 1 Ocak 2015 tarihinde vizyona giren, yönetmen koltuğunda Mahsun Kırmızıgül‘ün oturduğu “Mucize” isimli sinema filminde de rol almıştır. Tosun, bu sinema filminde Mahsun Kırmızıgül, Mert Turak, Talat Bulut, Büşra Pekin, Ali Sürmeli, Erol Demiröz, Meral Çetinkaya, Tansel Öngel, Doğukan Polat, Erdem Yener, Şenay Güler, Cezmi Baskın, Yılmaz Kültür ve Metin Yıldız gibi isimler ile birlikte çalışma fırsata bulmuştur.

Tosun, 2018 yılından bir süredir aşk yaşadığı Eymen Adal ile dünya evine girmiştir. Çift 2020 yılının Eylül ayında anlaşmalı olarak ayrılmışlardır.

Seda Tosun hakkında geçtiğimiz günlerde çıkan bir habere göre suç örgütü lideri olan Adnan Oktar‘ın programında kedicik olarak yer aldığı ortaya çıkmıştır.

Seda Tosun Rol Aldığı Dizi ve Filmleri

  1. 2015 – Mucize (Sinema Filmi)
  2. 2015 – Yunus Emre: Aşkın Yolculuğu (Televizyon Dizisi) (TRT 1)
  3. 2014 – 2016 – Kertenkele (Televizyon Dizisi)
  4. 2014 – Balayı (Sinema Filmi)

Şarkıları

  1. 2020 – Yeşil Işık
  2. 2019 – Buzdağı

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=PIYG-rVOZ6A

https://www.youtube.com/watch?v=5Jvukhqz39s

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu