Yerli Kadın Ünlüler

Başak Şengül Kimdir?

instagram takipçi hilesi

başak şengül 1

Tam adı: Başak Şengül
Doğum tarihi: ??. ??. 1979
Doğum yeri: Kütahya / Türkiye
Boyu: 1.68 m
Ailesi: 
Sevgilisi: …
Mesleği: Spiker, TV Sunucusu
Aktif Yılları: 2000 yılından bu yana

youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Başak Şengül Kimdir? Başak Şengül, 1979 senesinde Kütahya’da dünyaya gelmiştir. Ailesinin tek evladı olarak doğmuştur. İlkokul 2. sınıfa kadar Kütahya’da eğitim aldı. Daha sonra İstanbul’a taşınma kararı aldılar ve İstanbul’a geldiler. Lise eğitimini Pertevniyal Lisesi‘nde aldı.

Lise eğitimi aldığı dönemlerde voleybol ile tanıştı. Lisede mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi‘nde Radyo Televizyon ve Sinema Bölümünü kazandı ve bu üniversiteden mezun oldu.

Başak Şengül, 2000 senesinde staryerlik eğitimini CNN Türk haber televizyonunda gördü. Üniversiteyi bitirdikten sonra staj yaptığı CNN Türk’te muhabir olarak işe başladı. Şengül, 6 sene boyunca muhabirlik yaptıktan sonra CNN Türk ekranlarında yayınlanan “Gece Görüşü“isimli programı sunmaya başladı.

2006 ve 2009 yılları arasında 3 sene boyunca Gece Görüşü adlı programı sunduktan sonra 2009 senesinde “Farkında Mısınız?” isimli programı hem hazırladı hem de sundu. Program 6 ay sürdü.

Başak Şengül, 2009 senesinin başlarında Haber Türk televizyonunda haber spikeri olarak göreve başladı. Bu kanalda 5 ay boyunca haber spikerliği yaptı. 2009 senesinin Eylül ayında CNN Türk‘e geri döndü. Gün içinde haber spikerliği yapmaya başladı. Hafta içi her gün “Bugün” isimli programı ve Cuma akşamları ise “Akıl Çemberi” isimli programın sunuculuğunu üstlendi.

2005 senesinde kendinisin hazırladığı ” Avrupa Birliği Yolunda Zorlu Başlıklar: Çocuk İşçi” isimli dizi haberleri ile kendi branşında Türkiye Gazeteciler Birliği tarafından Başarı Ödülü‘ne layık görüldü. CNN Türk ekranlarında “Günlük” isimli programı sunmaya devam etmektedir.

Şengül, verdiği bir röportajında “mesleki hayatınızda hedefiniz ne?” sorusunu “Kadın olmak zor. Eğer kadınsanız daha çok çalışmalısınız. Mesleki hayatımdaki asıl hedefim branşımın en iyisi olmak” dedi.

Başak Şengül, iyi derecede İngilizce bilmektedir. En büyük hobisi yüzmektir. Kickboxing, Wing Chun ve Fotoğraf Çekme ile yakından ilgilenmektedir. Gezmeyi ve farklı lezzetler tatmayı seven Şengül, seyahet programlarını yakından takip etmektedir.

Şengül, hiç evlenmemiştir. Gazetecini “Ne zaman evleneksiniz?” sorusuna gülerek “Fallarda üç vakte kadar diyor bekliyorum.” dedi. Güzel haber spikerinin şu anda bir erkek arkadaşının olup olmadığı bilinmemektedir.

Başak Şengül Aldığı Ödüller

  1. 2005 – Türkiye Gazeteciler Birliği – Başarı Ödülü

Çalıştığı Kanallar

  1. 2000 ve 2009 arası – CNN Türk
  2. 2009 – Haber Türk
  3. 2009 – Devam Ediyor – CNN Türk

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
Biyografi.İnfo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu