Film & Dizi Önerisi

Salak Milyoner Film Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

Salak Milyoner Film Konusu ve Oyuncuları..! Salak Milyoner filmi, sinema severler ile 1 Nisan 1974 günü buluşmuş olan komedi ve güldürü temalı bir Yeşilçam filmidir.

Sitemizde daha önce sizler için yazdığımız film ve dizi önerileri için https://maksatbilgi.com/film-dizi-onerisi/ bağlantısına gidebilirsiniz.

Çok vakit kaybetmeden Salak Milyoner filmi hakkında bilgileri verelim. İşte Salak Milyoner konusu, oyuncu kadrosu ve diğer tüm detayları..!

salak milyoner konusu 1
Orijinal İsmi: Salak Milyoner
IMDb Puanı: – / 10
Yapım yılı: 1974
ilk vizyon tarihi: 1 Nisan 1974
Yaş Sınırı: 
Süre:
Yönetmeni: Ertem Eğilmez
Senarist: Sadık Şendil
Yapımcı: Nahit Ataman
Yapım Şirketi: Arzu Film
Başrol Oyuncuları: Hulusi Kentmen, Metin AkpınarAdile Naşit
Türü: Komedi, Güldürü
Yapım Ülkesi: Türkiye
Kanal: Sinema

Salak Milyoner Film Konusu

Vefat etmeden önce çocuklarına saklı olan bir hazinesi olduğunu anlatan baba, dört kardeşi Kayseri’den İstanbul’a bir maceraya gönderir. Kardeşler birbirlerinden habersiz yola çıkarlar. Fakat dördü de tren garında karşılaşır. Artık birlikte gitmek zorundalardır. Dört kardeş hazineyi bulmak için sadece isimlerini bildikleri İstanbul’a doğru yola çıkmışlardır.

İstanbul’a geldiklerinde şehir hayatının farklı zorluklarına kısa sürede tanık olurlar. Basit bir haritayı rehber olarak kullanan ve hazineyi aramaya başlayan kardeşler, polisler ile karşılaştıklarında gazetelere çıkarlar. Kocalarını gazetede gören kadınlar bir araya gelip İstanbul’a gelirler. Sekiz kişi olarak hazine aramaya devam ederler.

Mehmet Çavuş’un evinde kalırlar. Fakat hazinenin bu evin altından olduğundan habersizdirler. En sonunda hazinenin kaldıkları evin altında olduğunu anlarlar. Ancak bu sefer de ev sahibine çaktırmadan kazmaları gerekir.

Evin temeline kadar varırlar. Define sandığını çıkarmaları ile evin çökmesi bir olur. Kardeşler Kayseri’ye döner. Bir gün Saffet tarlayı sürerken bir şeye takılır. Himmet küpü alır ve kırar. İçerisinden ise altın çıkar.

Salak Milyoner Filmi Ne Zaman Vizyona Girdi?

Salak Milyoner filmi, 1 Nisan 1974 tarihinde film severler ile buluştu.

salak milyoner konusu 4

Oyuncu Kadrosu

Salak Milyoner filminin oyuncuları şu şekildedir;

salak milyoner konusu 2

Salak Milyoner Fragmanı ve Diğer Videoları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu