Yerli Erkek Ünlüler

Safa Sarı Kimdir?

instagram takipçi hilesi

safa sari 8
Tam adı: Safa Sarı
Doğum tarihi: 22 Haziran 1992
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu: 1.85 m
Sevgilisi: ….
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2015 yılından bu yana
imdb-logo

Sosyal Medyada
instagram-hesabitwitter-hesabi

Hakkında

Safa Sarı kimdir? Safa Sarı, 22 Haziran 1992 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Aslen Ordu Ünye’lidir. Küçüklükten beri oyunculuk hayali olan Sarı, taklitleriyle her zaman öne çıkmıştır. Kaynarca Şevket Sabancı Lisesi’nde eğitim görürken bir yandan da tiyatro kulübüne katılarak sahne ve eğitim almaya başlamıştır.

Daha sonra Acun Ilıcalı’nın hazırlayıp sunduğu Yetenek Sizsiniz yarışmasına katılan Sefa Sarı finale kadar yükselmeyi başarmıştır. Taklitleriyle sevilen ve tanınan Sarı, yarışmanın ardında tv ekranlarında profesyonel oyunculuk kariyerine başlamıştır.

2015’te Biri Bana Baba Dedi isimli diziyle ilk defa televizyonda yer almıştır. 2016 yılında İbrahim Büyükak‘ın senrayosunu yazdığı Küçük Esnaf filminde yer almıştır.

Sarı, 2019’da yeniden kurulan BKM Mutfak ekibine dahil olmuştur. 2019 yılında vizyona giren Organize İşler filminin devamı olan Organize İşler Sazan Sarmalı filminde Naim Kulunç isimli karakteriyle yer almıştır.

Sefa Sarı, en son 2020 yılında vizyona giren yine İbrahim Büyükak’ın senaryosunu yazdığı Bayi Toplantısı filminde oynamıştır. Sarı, 2019 yılından yeniden başlayan Çok Güzel Hareketler Bunlar 2. Kuşak ekibinde yer almaktadır.

Safa Sarı Filmleri

  1. 2020 –  Bayi Toplantısı
  2. 2019 –  Küçük Esnaf
  3. 2019 – Çok Güzel Hareketler Bunlar 2
  4. 2019 – Organize İşler Sazan Sarmalı (Film)
  5. 2015 – Biri Bana Baba Dedi (TV Dizisi)

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu