Saça Keratin Bakımı Nedir, Nasıl Yapılır?

instagram takipçi hilesi

Saça Keratin Bakımı Nedir, Nasıl Yapılır? Keratin bakımı, yıpranmış saçları yumuşatmaya ve parlaklık kazandırmaya yardımcı olan, kabarmayı ve elektriklenmeyi gideren bir kimyasal işlemdir. Profesyonel bir kişiye yaptırdığınız takdirde sonuçlar 6 aya kadar sürebilir.

Keratin ürünleri saç kökünü hedefler ve bölgeye keratin maddesini enjekte eder. Keratin, saçınızın güçlü kalması için gereken temel bir proteindir. Dolayısıyla, bir keratin bakımını doğru şekilde uygularsanız, hayran kalabileceğiniz ipeksi pürüzsüzlükte saçlara sahip olabilirsiniz.

keratin bakımı

Keratin Saçınıza Ne Yapar?

Keratin proteinin saçınızda, tırnaklarınızda ve cildinizde bulunabilir. Saç için topikal keratin kullanarak, saçın elastikiyetini artıracak ve daha güçlü, daha pürüzsüz hale getirebilirsiniz. Faydalarınızı en üst düzeye çıkarmak için Biotin, Zinc maddelerinin içeren keratin ürünlerini kullanmalısınız.

Sülfat içermeyen şampuanlar ve saç kremleri de saçınızın sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Sağlıklı bir diyet keratin bakımını güzel bir şekilde tamamlayacaktır. Yumurta, patates, ıspanak ve brokoli gibi yiyecekler, saçlarınızın harika görünmesini sağlayan vitaminler barındırır.

Saça Keratin Bakımı İyi Midir?

Saçınız, saçın sağlıklı kalmasına yardımcı olan keratin proteinlerinden oluşur. Saçınız için iyi bir keratin bakımı, saç hasarlarını gizlemeli ve saçın bir süre daha pürüzsüz kalmasına yardımcı olmalıdır.

Saçınızı en iyi durumda tutmak için kanserojen olarak kabul edilen çok fazla formaldehit içeren ürünlerden uzak durmanız gerekmektedir. Kuru ve kalın saçlara sahipseniz, saç tellerini yumuşatan ve nemlendiren keratin bakım ürünleri kullanmalısınız.

keratin bakımı

Evde Keratin Uygulaması Yapılabilir Mi?

Evde de keratin uygulaması yapabilirsiniz. Bunun için piyasada satılan ve oldukça başarılı olan pek çok ürün vardır. Fakat iyi bir sonuç almak istiyorum derseniz bir uzman tarafından yapılması daha iyidir. Fakat kendinize güveniyorsanız evde yapmanız için de hiç bir engel yoktur.

Pek çok markette ve eczane de keratin içeren şampuanlar bulunmaktadır. Bütçenize uygun olanlardan bir tanesini alabilirsiniz. Sadece markasının bilindik olmasına dikkat edin. Merdiven altı üretilen ürünler saçınıza daha da zarar verebilir.

Evde Keratin Bakımı Nasıl Yapılır?

  • Saçlarınızı organik bir şampuan ile iki defa yıkayın.
  • Yıkadıktan sonra saçlarınızı kurutun.
  • Kuruyan saçlarınıza sıvı keratin serumundan sürün.
  • Sıvı keratin serumunu parmak uçlarınıza dökün ve masaj yaparak saçlarınıza uygulayın. Sprey olarak satılanları da kullanabilirsiniz.
  • saçınıza sürdüğünüz keratinin 1 gece boyunca saçınızda kalması gerekmektedir.
  • Sabah kalktığınızda saçınızı durulayın. Daha sonra varsa saç kreminizi kullanabilirsiniz.

Yukarıdaki işlemi ilk olarak haftada bir kaç defa, ileriki zamanlarda ise ayda bir defa uygulayabilirsiniz.

keratin bakımı

Keratin Bakımı ile ilgili videolar

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu