Kişisel Bakım

Saç Rengi Nasıl Açılır?

Yanlışlıkla koyu renge boyadığınız renkler kabusunuz olmasın! Çözüm yolu çok basit!

instagram takipçi hilesi

Saçlar bazen boya kutusundaki renk gibi çıkmaz. Koyu renk çıkan saçların çözümleri arasında doğal ve kimyasal bazı yollar vardır. Ancak unutmamanız gereken önemli bir konu vardır. Saç boyasının akmaya başlaması için en az 3 hafta geçmesi gerekir. İşte saç rengi nasıl açılır sorusuna cevaplar:

1. Oryal ile Saç Açmak

saç rengi nasıl açılır?

Saç rengi açmanın en tehlikeli yolları arasında oryal yer alır. Oryal ile saç renginizi büyük oranda açabilirsiniz. Fakat profesyonel bir destek almadığınız için saçlarınız muhtemelen yanar. Bu nedenle böyle bir yönteme girişmenizi kesinlikle önermeyiz.

2. Saç Rengi Nasıl Açılır?: Papatya Suyu

saç rengi nasıl açılır?

Eskiden saç boyası ile renk açmak yerine, papatya suyu kullanılırdı. Saçların en zararsız açılmasının yolu papatya çayından geçer. Papatyaları dışarıdan toplayabileceğiniz gibi aktarlardan hazır da alabilirsiniz. Papatyaları kaynamış suya ekleyin. Bir müddet bekleyin. Saçınıza sürün ve güneşe çıkın. Güneşte kalacağınız süreç saç renginizin açılması için oldukça önemlidir.

3. Beyaz Sabun

saç rengi nasıl açılır?

Beyaz sabun, saç renginin açılmasının en kolay yollarıdır. Duştayken saçlarınızı defalarca beyaz sabun ile yıkayın. Zaten saç renginizin açıldığını, boyanın aktığını da gözleriniz ile görürsünüz. Fakat, bu yöntem ile en fazla 1-2 tona kadar saç renginizi açabilirsiniz.

4. Saç Rengi Nasıl Açılır?: Sıvı Peroksit

saç rengi nasıl açılır?

Saç boyaları ile birlikte verilen sıvı peroksitler saç renginizin açılmasında önemli rol oynar. Peroksitin yüzdelik derecesine dikkat ederek seçim yapmanız gerekir. Peroksitler; %6, %9, %12 gibi numaralara sahiptir. Ancak peroksit ile saç açma işlemi de tehlikelidir. Saçlarınızı büyük oranda yıpratırsınız.

5. Saç Rengi Kusturucu

saç rengi nasıl açılır?

Saç renginizi kusturucu ile akıtabilirsiniz. Saç rengi kusturucu ürünler; kozmetik mağazalarında satılır. Talimatlarına uygun olarak sürdüğünüz kusturucunun ardından saçlarınızı yeniden boyamanız gerekir.

6. Saç Rengi Nasıl Açılır?: Sirke

saç

Sirke, saç renginin açılmasında önemli rol oynar. Doğal bir yöntem olarak sirke ile saçlarınızı açabilirsiniz. Boyayı büyük oranda saçlarınızdan akıtabilirsiniz. Saçlarınızın son durulama suyuna sirke ekleyin. Bu su ile saçlarınızı iyice durulayın. Ardından güneşe çıkmanız işlerinizi kolaylaştıracaktır.

7. Limon

saç

Yine doğal açıcılardan bir tanesi olan limon, içeriğindeki vitaminler ve asit ile saçların açılmasına yardımcıdır. Bir miktar limon suyunu saçlarınıza sürün. Biraz bekletin ve saçlarınızı durulayın. Bu sayede saçlarınız birkaç tona kadar açılacaktır.

8. Saç Rengi Nasıl Açılır? Karbonat

saç

Karbonat sürerek saç renginizi 3-4 tona kadar açabilirsiniz. Ayrıca saçtaki koyu rengi biraz olsun yumuşatabilirsiniz. Duştan çıkmadan 5-10 dakika önce bir miktar karbonatı saçlarınıza sürün. Bir süre beklettikten sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=FH2zy6h6keA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu