Alışveriş Rehberi

Saç Maşası Alırken Dikkat Edilecekler

instagram takipçi hilesi

Günümüzde artık hem erkeklerin hem de kadınların en temel ihtiyaçları arasında saç maşası yer alır. Saç maşası, görünüşüne özen gösteren herkesin severek kullandığı bir eşyadır. Saçın kısa sürede kuaförden çıkmışçasına kıvırcık ve dalgalı durmasını sağlayan saç maşasının birçok çeşidi vardır. Farklı özelliklere sahip olan saç maşası alırken dikkat edilecekler listesini incelemeniz ve alışverişinizi güvenli hale getirmeniz uzun ömürlü kullanım açısından oldukça önemlidir.

Saç maşası alırken dikkat edilecekler

1.Markası

saç maşası alırken dikkat edilecekler

Saç maşalarının birçok farklı markası vardır. Ancak istediğiniz sonucun saçlarınızı yıpratmadan kısa sürede oluşmasını istiyorsanız markasına dikkat etmeniz gerekir. Ya çok bilinen markaları ya da kuaförlerin maşasını tercih edebilirsiniz. Bilinen markaların ürünleri saçları yıpratmamasının yanı sıra zamandan tasarruf etmenizi de sağlar.

2. Kalınlığı

saç maşası alırken dikkat edilecekler

Saç maşaları farklı kalınlıklara sahiptir. Bu noktada maşadan nasıl bir etki elde etmek istediğinizi belirlemeniz gerekiyor. Eğer ince bir sonuç almak istiyorsanız kalem maşa tercih edebilirsiniz. Ancak daha doğal görünen dalgalar için kalın maşa tercih edebilirsiniz.

3. Sıcaklığı

saç maşası alırken dikkat edilecekler

Maşaların farklı sıcaklık kademelerine uzanan çeşitleri vardır. Saçınızın düzlük durumuna göre maşa tercih edebilirsiniz. Genel olarak 230 dereceli maşalar aşırı düz saçlara dalga yapmak için ideal bir seçimdir. Ancak saçınızda hafif dalgalar varsa 180 – 200 derece arasında bir maşa tercih edebilirsiniz.

4. Tuşları

saç maşası alırken dikkat edilecekler

Saç maşalarının birçok tuşlu seçeneği vardır. Hem sıcaklık ayarı hem de kilitleme gibi seçenekleri bulunan tuşlu maşalar sayesinde saçlarınızı istediğiniz biçimde şekillendirebilirsiniz. Ayrıca açma kapama tuşu olan saç maşası tercih etmeniz işinizi kolaylaştıracaktır.

5. Fiyatı

maşa

Elbette en önemli konulardan bir tanesi de saç maşası fiyatıdır. Ürünlerin fiyatını karşılaştırmanız ya da değerinden fazla para vermemeniz gerekir. Bazı çok bilinen maşa markaları istenilen performansı vermemesine rağmen fiyat açısından oldukça yüksek segmentte yer alır. Bu nedenle fiyatları değerlendirmeniz, özellikleri yetersiz gelen ürüne fazla para vermemeniz açısından oldukça önemlidir. Ürün satın alırken black friday, anneler günü ya da sevgililer günü gibi özel günleri takip ederek daha ekonomik bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz.

6. Yorumları

saç maşası alırken dikkat edilecekler

Saç maşası yorumları incelenerek diğer kullanıcıların fikirlerine dikkat edilmelidir. Genel olarak internet alışverişinizde yorumları incelemeniz alışverişinizi kolay ve güvenli hale getirir. Özellikle saç tipi sizinkine benzeyen kişilerin yorumlarına dikkat etmeniz oldukça önemlidir.

7. Kıstırmalı mı?

maşa

Saç maşasının bazılarının sıkıştırmak için bir aparatı bulunur. Eğer ilk kez maşa alıyorsanız kıstırmalı modeller işinizi kolay hale getirecektir. Ancak, eliniz yatkınsa ya da ince bukleler elde etmek istiyorsanız kıstırma aparatına ihtiyacınız yok demektir.

İlgili Videolar

Tansu Sülün

Okurum, yazarım, konuşurum. Kelimelerin efendisiyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu