Yaşam

Parfüm Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli (Erkek & Kadın)

instagram takipçi hilesi

Parfüm Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli (Erkek & Kadın)..! Parfüm pek çok insan olmazsa olmaz bir şeydir. Güzel kokmak, bir insanın size bakış açısını büyük ölçüde etkiler. Bu yüzden de kendi stilinize uygun bir parfümü seçmek çok önemlidir.

Parfüm seçerken bazı faktörleri göz ardı ediyoruz. Eğer bu faktörlere dikkat edersek aslında doğru parfümü bulma çokta zor olmayacak. Bu yüzden bu yazımızda sizlere Parfüm Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli bağlığı altında hem erkekler hem de kadınlar için birkaç faktörden bahsettik.

Parfüm Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Erkekler Parfüm Seçerken Nelere Dikkat Etmeli

Kompozisyon

Pahalı parfümleri ucuz parfümler denizinden ayıran şey, bileşenlerinin kompozisyonudur. En iyi parfümler, kokuya derinlik ve karakter kazandıran eşsiz bir aromatik karışımına sahiptir. Kokuyu ve kadınların aromayı nasıl algıladıklarını tanımlayan nota adı verilen farklı unsurlar yani. Parfüme karakterini veren baskın aromaya üst nota denir.

Ekstra erkeksi bir koku için notalar daha baharatlı, odunsu, topraksı, gevrek ve daha az tatlı olacak. Parfümü tatlı notalarla kullanmak iyidir. Ancak aşırı baskın nota olarak kullanmak iticilik hissi yaratabilir. Bir kadının “Parfüm mü kullanıyorsun?” ya da “Parfümün biraz ağır mı?” diye sormasını istemezsin. Bunun için parfümünüzün birleşimine yani kompozisyonuna dikkat edin.

Kuvvet

Parfümün gücü, yansımasını ya da kokunun ne kadar uzağa gittiğini etkiler. Daha güçlü bir parfüm birkaç adım öteden algılanabilirken, daha hafif olanı yalnızca yakın bir alanda biri tarafından fark edilebilir. Kokunuzun fark edilmesi ve çekici olması için projeksiyon önemlidir. Aksi takdirde, paranızı ve zamanınızı boşa harcarsınız. Güçlü parfümler mutlaka güçsüz olanlardan daha iyi değildir.

Nasıl kullandığınla ilgilidir aslında. Güçlü bir koku satın alabilir ve kullanabilirsiniz. Ancak daha dikkatli bir uygulama gerektirir. Güçlü karışımlar ile boyun ve diğer alanlarda bir damla ya da sprey yeterlidir. Aşırı sıkarsanız kadınlar sizden uzaklaşır. Bunun için aşırı kuvvetli bir parfüm alıyorsanız 1-2 spreyden fazla sıkmayın.

Uzun Ömür

Yağ içeriği parfümünüzün ne kadar süreceğini belirler. Daha fazla yağ, daha güçlü ve daha kalıcı kokudur. Uzun ömür inanılmaz derecede önemlidir. Çünkü bir parfümün bütün gece dayanması buna bağlıdır.

Parfüm Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Kadınlar Parfüm Seçerken Nelere Dikkat Etmeli

Doğru Parfüm Grubunu Seçin

İlk adım, ideal kokunuzun ait olduğu bir koku grubunu bulmaktır. Odunsu, oryantal, aromatik, floral, meyvemsi ve narenciye kokuları arasından seçiminizi yapabilirsiniz. İster sıcak ve topraksı, ister ferahlatıcı ve çiçeksi olsun, her parfüm benzersiz notalarla gelir. Kişiliğinizi iyi tamamlayan birini bulmak çok önemlidir. Bu nedenle, belirli bir parfüm grubunu seçmeden önce parfüm şişesinin üzerindeki etiketi mutlaka inceleyin.

En Uygun Konsantrasyonu Seçin

Kokular dört farklı konsantrasyonda gelirken, konsantrasyon arttıkça fiyatlar da artıyor. Yüksek konsantrasyonlu kokuların kalıcı bir etkisi vardır ve kolayca uçmazlar. Bu da bazen maliyetine değer kılar. Parfüm en yüksek konsantrasyona sahipken, kolonyalar ise en düşük koku konsantrasyonuna sahiptir.

Cilt Tipinizi Dikkate Alın

Parfümünüzün kokusunu etkileyeceği ve çabuk solup kaybolmadığına karar vereceği için kuru ya da yağlı bir cilde sahip olup olmadığınızı bilmeniz gerekir. Kuru cilt üzerindeki koku daha hızlı azalma riski altındadır. Kuru bir cilde sahipseniz, oldukça konsantre bir parfüm tercih etmek iyi bir fikirdir. Cildiniz çok miktarda doğal yağ üretiyorsa, parfüm daha uzun süre dayanabilir.

Kokuyu Deneyin

Herhangi bir satın alma işlemi yapmadan önce, kokuyu test ettiğinizden emin olun. Bir koklama testi yaptıktan sonra kendinize, teninizde nasıl koktuğunu ve her gün işte ya da bir etkinlikte bu parfümü giydiğinizi hayal edip edemeyeceğinizi sorun. Halihazırda kullandığınız bir kokuyu almak mı yoksa farklı bir şey denemek mi istediğinizi belirleyin. Seçiminizi yapmadan önce tüm bu faktörleri göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun.

Parfüm Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Parfüm Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli İle İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu