Alışveriş RehberiKişisel Bakım

Her Kadında Olması Gereken Makyaj Malzemeleri

Yüz güzelliğini ortaya çıkaran olmazsa olmaz makyaj malzemeleri

instagram takipçi hilesi

Kozmetik sektörü, her geçen gün yeni bir makyaj malzemesini ortaya çıkarıyor. Hal böyle olunca makyaj malzemeleri de günden güne genişliyor. Fakat her kadın için bu malzemeleri temin etmek ya da bahsedilen ürünlerle makyaj yapmak kolay değil. Bu yazımızda, en çok hangi makyaj ürünleri gerekli bunları anlatacağız. İşte yeni başlayanlar için makyaj malzemesi alışverişi listesi:

1- Fondöten

fondoten

Fondöten büyük küçük herkesin kullandığı bir üründür. Ancak fondöteni kullanırken amacınız kusurları kapatmak değil, yüzde renk eşitliğini sağlamak olmalıdır. Eğer yüzünüzde çok sorun yoksa ya da ilk kez fondöten kullanacaksanız; ilk olarak BB ya da CC krem ile işe başlamanızı öneririm. BB ya da CC kremler, fondötenin aksine yüze daha az zarar veren ve yüzü güneşin zararlı etkilerine karşı koruyan ürünlerdir.

2- Ruj

Kırmızı-Rujlar-moda-monica-bellucci

Ruj, hiçbir yüz makyajı yapmadığınız zamanlarda bile tek başına kurtarıcı olabilen bir parçadır. Bu nedenle mutlaka makyaj çantanızda bir tane ruj bulundurmanız gerekir. Ancak seçeceğiniz ruj renginin birçok kıyafetiniz ve makyajınız ile uyum sağlamasını istiyorsanız; nude renkler arasından seçim yapmanız daha uygundur.

3- Rimel

kirpiklerinizi kıvırıp rimel uygulayın

Rimel sayesinde kirpikleriniz olduğundan uzun ve dolgun görünür. Her türlü makyajının olmazsa olmazı olan rimeli kullanırken isteğe bağlı eyeliner ya da göz kalemi de sürebilirsiniz.

4- Allık

pembe allık canlı gösterir

Allık kullanmak yüzü olduğundan canlı ve taze gösterir. Yüz boyutlandırırken de sıkça tercih edilen allıklar 3 kategoriye ayrılır. Bunlar; pembe, kahverengi ve şeftalidir. En sık tercih ettiğiniz makyaj hangisi ise allığınızı da ona göre tercih etmeniz gerekir. Ancak aldığınız ürün ile yüzünüzü kontürlemek isterseniz kahverengi allık alabilirsiniz. Ayrıca allıkların arasında simli olanlar da vardır. Yüzünüze parlaklık katması açısından simli allıklardan seçim yapabilirsiniz.

5- Oje

ojelerimiz nasıl daha kalıcı hale gelir

Oje her kızın olmazsa olmazları arasındadır. Makyaj, sadece yüz ile sınırlı değildir. eller de makyajın önemli parçalarındandır. Ellerin zarif, bakımlı ve temiz görünmesi için mutlaka oje sürmeniz gerekir. Ojeler arasında da nude renkler ilgi çekicidir. Ancak yine makyajınız ile uyum sağlayan ojelerden de kullanabilirsiniz. Örneğin; dudağınızda kırmızı bir ruj varsa tırnaklarınızda da kırmızı oje kullanmanız sizi çekici hale getirir. Oje satın alırken diğer makyaj ürünlerine kıyasla biraz daha cömert davranabilirsiniz. Çünkü ojelerin, kıyafetlerle uyum sağlaması biraz daha zordur. Ancak mutlaka makyaj çantanızda: Kırmızı, nude, pembe ve rakı beyazı ojeler bulunmalıdır.

6- Kaş Kalemi – Farı

kas tasarimcisi nasil secilir

Kaş ürünleri eğer herhangi bir ihtiyaç duyuluyorsa alınmalıdır. Özellikle kaşlarınız arasında boşluklar varsa ya da kaşlarınız biçimli değilse kaş farı, kaş kalemi ya da kaç rimeli satın alabilirsiniz. Ancak eğer dökülme sorununuz kalem kullanmanızı tavsiye etmeyiz. Çünkü kaş kalemi, kaşlara zarar verip dökülmesine sebep olabilir.

7- Fırçalar

Makyaj fırçaları ile fondöteninizi dağıtabilir, allığınızı sürebilir, farlarınızı dağıtabilirsiniz. Makyajın homojen dağılarak doğal durmasını sağlayan makyaj fırçalarını seçerken ihtiyaçlarınıza en çok hitap edeni almanız gerekir.

bahar makyaji nasil yapilir 2

https://www.youtube.com/watch?v=3-9LzNH67bY

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu