Kişisel Bakım

Saç Lazeri Nedir? Nasıl Uygulanır? Ne İşe Yarar?

instagram takipçi hilesi

Saçlarımız dış görüntümüzün en önemli parçalarından biridir. Çünkü hem fiziksel görüntümüzü güçlendirir hem de ruhsal olarak kendimi daha mutlu ve özgüvenli hissetmemizi sağlar.

Fakat gel gelelim sizin için bu kadar önem arz eden saçlarınız dökülüyor ya da beyazlıyor mu? İleri de kellikle karşı karşıya kalmaktan korkuyor ya da saçlarınızı boyamaktan bıktınız mı? O zaman tam ihtiyacınız olan şey yazımızda gizli.

Saç lazeri, son günlerde oldukça yaygınlaşmış durumda ve ciddi anlamda dertlerinize derman olmakta. Saç beyazlaması ve dökülmesi gibi en önemli sıkıntılarınızı çözmekte. Peki saç lazeri nedir? Nasıl uygulanır? Saçınızda ne gibi değişiklikler yaratır? Bu soruların hepsi yazımızda gizli.

Saçlarınızı güçlendirmek, gürleştirmek ve beyazlamasını önlemek için pek çok şey yapmış olabilirsiniz. Fakat bazı durumlarda evde kendi uyguladığınız yöntemler yeterli olmayabilir. Saç lazeri de bu durumlarda devreye giren bir yöntemdir. Saçlarınızın ihtiyacı olan bakımı yapan saç lazeri aynı zamanda saç beyazlamasına da çare oluyor.

SAÇ BEYAZLAMASINI AZALTIYOR!

sac lazeri yontemiyle saclarin beyazlamasi onlenebilir

Saç lazeri yönteminin, yeni saç oluşumunu desteklediği söyleniyor. Saç yapısı kişiye göre değişken bir yapıda olduğu için ortalama yüzde 40 ve yüzde 50 arasında yeni saç oluşmasını sağlıyor. Tedavinin en önemli noktalarından biri de ağrısız ve acısız şekilde işlem yapmasıdır. Hiçbir yan etkisinin olmaması ve saç pigmentlerini uyararak beyaz saç oluşumunu önlemesi de tercih edilme sebepleri arasında yer alıyor.

Saç lazeri uygulaması, ince ve zayıf yapıda olan saç tellerini kalınlaştırıyor ve canlılık kazandırıyor. Bu yüzden özellikle belli bölgelerde olan kısmi dökülmeler çok kolay kapatılabiliyor. Bu yöntemle yeni saç üretemeyen saç foliküllerine eski sağlığı yeniden kazandırılıyor ve yeniden saç üretimine başlıyor.

BAKIMSIZ GÖRÜNÜMLÜ SAÇLARA SON!

sac lazeriyle bakimsiz gorunen saclara son

Saçlar sağlığını yitirdiği zaman aynı zamanda canlılığını ve parlaklığını da yitirir. Ve ne yazık ki ortaya bakımsız bir görüntü çıkar. Bu da erkek ya da kadın her insanı rahatsız eder. Özellikle kadınların sıkça tercih ettiği ve kullandığı çeşitli saç bakım ürünleri çoğu zaman beklenen etkiyi vermez.

İşte tam da bu noktada saç lazeri uygulaması oldukça önem kazanıyor. Saç lazeri uygulanırken diot ışınları düşük dozlarla ve belirli aralıklara saçlara uygulanıyor. Bu sayede saç köklerinin protein sentezi ve hücre metabolizması tetikleniyor. Kan akışında artış meydana getiriyor.

Saç lazeri tedavisi bittiğinde yıpranmış ve bakımsız görünen saçlar eski sağlığına kavuşuyor ve saç kökleri güç kazanıyor.

SAÇ EKİMİYLE BERABER YAPILABİLİR!

lazerle birlikte sac ekimi yapılırsa sonuc daha basarili oluyor

Saç lazeri tedavisi, saç ekimi uygulamasıyla birlikte yapılabiliyor. Lazerle saç köklerine uygulanan diot ışınları saç hücrelerindeki faaliyetleri arttırıyor ve yeniden saç çıkması sağlanıyor. Lazer tedavisi ile saç kökleri uyarıldıktan sonra saç ekimi uygulamasına geçilirse normalden çok daha iyi sonuçlar alınabiliyor.

Kaynak
elmaelma

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu