Kişisel Bakım

Göz Bölgesi Estetiği İle Hayatınında Neler Değişir?

instagram takipçi hilesi

Gençliğiniz gözlerinizden okunsun ister misiniz? Kim istemez ki dediğinizi duyar gibiyiz. Genç görünmek uğruna göz estetiğine varım diyorsanız o zaman bu yazımız tam da size göre. İşte gen görünmek için gözlerinize yaptırabileceğiniz operasyonlar.

Yüz hatlarını belirginleştiren en önemli organlarımızdan biri de gözlerimizdir. Diğer yandan insanlarla olan iletişimimizde de büyük önemi vardır. Örneğin, yorgun ve yıpranmış bir göz bölgeniz varsa karşınızdaki kişi sizi olduğunuzdan daha yaşlı sanabilir.

Aşağıda bahsedeceğimiz göz bölgesine yaptıracağınız bazı operasyonlarla bakışlarınız derinleştirilir ve daha canlı ve genç bir görünüme sahip olabilirsiniz.

KAŞ KALDIRMA İLE NELER DEĞİŞİR?

kas kaldirma operasyonu 3

Kaş kaldırma operasyonuyla hem göz hem de alın bölgesinde olumlu sonuçlar alınabilir. Örneğin, alnınızda mimikleriniz nedeniyle oluşan ve sizi olduğundan çok daha sert bakışlı biri haline getiren kırışıklıklardan kaş aldırma operasyonuyla kurtulabilirsiniz.

Bu işlemle birlikte kaşlarınızı çatmanız sebebiyle oluşan iki kaş arasındaki derin kırışıklıklar da çözüme kavuşturulabiliyor. Kaş aldırma operasyonu, hem derinin üst göz kapağına sarkması hem de katlı göz kapağı görüntüsünü ortadan kaldıran çok etkili bir göz operasyonudur.

GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ (BLEFAROPLASTİ)

goz estetigi operasyonları nasıl yapılır

Göz kapağına ameliyatla müdahale edilmesinin iki önemli nedeni vardır. İl olarak, göz kapağında oluşan sarkmalar müdahale edilmediği taktirde çok ciddi boyutlara ulaşır ve kişinin görme kalitesinin düşmesine kadar varan olumsuz sonuçlar doğurabilir.

İkinci olaraksa göz kapaklarındaki sarkık görünüm kişinin olduğundan çok daha yaşlı görünmesine ve aynı zamanda bakışlarının da cansız, baygın ya da donuk görünmesine neden olur. Bütün bu etkileri ortadan kaldırmak, yani hem göz sağlığınızı korumak hem de genç bir görünümde kalmak için göz kapaklarındaki fazla deri alınır, varsa fazla yağ dokusu da bununla birlikte alınır ya da yeniden şekil verilir.

Bu operasyon sayesinde kişinin göz kapağı bölgesi daha hoş ve daha canlı bir görünüm elde edilecek şekilde yeniden şekillendirilir. Göz kapağı estetiğinden sonra çok belirgin olmasa da bir miktar bir iz kalabilir fakat bu iz göz kapağı kıvrımında olacak şekilde ayarlanır ve böylece göz önünde durmaması sağlanır.

Göz kapağı estetiği ya da blefaroplasti olarak adlandırılan bu işlemler sayesinde hem alt hem de üst göz kapaklarında oluşan torbaların ve sarkık deriler alınarak, kişinin hem dış görünüşü değiştirilir hem de görme kalitesi yükseltilir.

GÖZ ESTETİĞİ AMELİYATLARINDA İYİLEŞME SÜRECİ

goz kapagi estetigi iyilesme sureci nasil olur

Göz kapağı estetiği ve kaş kaldırma operasyonları, yapılacak olan işlem göz önünde bulundurularak lokal ya da genel anestezi altında yapılır.Hastalar çoğu zaman aynı gün ameliyat olup taburcu olabilirler. Ameliyattan sonra bir süre gözyaşında artış, ışığa karşı hassasiyet, gözde yanma ya da bulanık görme gibi sorunlar oluşabilir. Fakat bu sorunlar bir hafta içerisinde tamamen kaybolur ve kişi operasyondan 3 gün sonra iş hayatına devam edebilir.

Kaynak
mynet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu