Alışveriş Rehberi

Saç Kremi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 10 Detay

instagram takipçi hilesi

Saçların bakımına ve güzelliğine büyük önem verilmelidir. saç bakımında olmazsa olmaz iki ürün vardır: Şampuan ve saç kremi. Saçların dış etkenlerden korunmasını, bakımlı ve sağlıklı olmasını, uzamasını ve hacim kazanmasını bu temel iki ürün doğrudan etkiler. Bu yazımızda saç kremi alırken dikkat edilmesi gereken detayları anlattık. Saç bakım uzmanlarının önerileri doğrultusunda hazırlanan yazımızın tamamını okumadan alışveriş yapmamanızı tavsiye ediyoruz.

Saç Kremi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 10 Detay

1. Saç Kremi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 10 Detay: Saç Yapısına Uygunluk

Saç Kremi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 10 Detay

Saç bakım ürünü alırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu saçın yapısına uygun olmasıdır. Yağlı, kuru, karma, boyalı, röfleli, dökülme problemi olan ya da uçları kırık saç tiplerine uygun ürünlerin kullanılması gerekir. Bu doğrultuda ilk olarak saçtaki problemler çok iyi bilinmelidir. Problemli saç tipini iyileştirici özellik gösteren krem kullanılması, beklenen performansı olumlu yönde etkiler.

2. pH Değeri

Saç Kremi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 10 Detay

Şampuanlarda olduğu gibi saç kremlerinde de pH değeri önemli bir konudur. Saç kremlerinde saç yapısına uygun olan pH değeri 5.5’tir. Ürün satın alırken bu değere yakın olması önemli konular arasında yer alır. Genellikle satışa sunulan ürünlerin pH değeri belirtilmez. Fakat alışverişten önce marka ve ürün araştırması yaparak seçim yapmanız beklediğiniz performansı elde edebilmeniz ve sağlığınız açısından gereklidir.

3. Besleyicilik Özelliği

Saç Kremi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 10 Detay3

Kremlerde yer alan bitki, yağ, vitamin, besin vb. içerikler, besleyicilik açısından önemlidir. Kremin içeriği ne kadar zenginse saçta meydana getirdiği etki de o kadar önemli rol oynar. Özellikle saçınıza iyi geldiğini düşündüğünüz besleyici ürünleri içeren kremleri tercih etmeniz önemli noktalar arasında yer alır.

4. Saç Kremi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 10 Detay: Zararlı İçeriklerden Oluşmaması

Saç Kremi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 10 Detay

Kremlerin kullanım ömrünü uzatmak ve etkilerini arttırmak için çeşitli kimyasallar eklenir. Fakat eklenen kimyasallar saçların yapısının bozulmasına neden olur. Krem satın alırken zararlı içeriklerden uzak ve hatta doğala yakın ürünlerin tercih edilmesi gerekir.

5. Doğallığı

Saç Kremi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 10 Detay

Kimyasal içerikten ziyade bitkisel olanlardan yana seçim yapılmalıdır.  Krem ne kadar doğalsa, saç sağlığı ve bakımı da o kadar olumlu yönde etkilenir. Bazı markalar doğallığı ile ön plana çıkar. Bu tarz markalardan seçim yaparak saçlarınızın sağlıklı ve parlak olmasını sağlayabilirsiniz.

6. Markası

Saç Kremi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 10 Detay

Marka konusu genellikle kaliteye doğrudan etki eder. Piyasada satışa sunulan ürünler market ve profesyonel krem olarak kategorilere ayrılabilir. Elbette krem dosyası oldukça geniştir. Bu durumda kaliteli ürünlerin ve markaların tercih edilmesi gerekir. Ürünün kalitesi, saçlarda kısa sürede toparlayıcı özellik gösterir. Saç, gözle görülebilir derecede parlak ve sağlıklı hale gelir.

7. Üretim Tarihi

Saç Kremi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 10 Detay

Her türlü üründe olduğu gibi saç bakım ürünlerinde de kullanım ömrü bulunur. Son kullanma tarihi geçen ürünler beklenen performansı ortaya koyamadığı gibi saçların dökülmesine de neden olur. Ayrıca sağlık açısından da kullanım ömrünü aşan ürünlerin tercih edilmemesi gerekir. Genellikle bakım ürünlerinin kullanım ömrü açıldığı tarihten itibaren 12 aydır.

8. Saç Kremi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 10 Detay: Kullanıcı Yorumları

Saç Kremi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 10 Detay

Günümüzde her türlü ürüne kullanıcılar tarafından yorum yapılır. Kullanıcı yorumları alışverişten önce rehber niteliği taşır. Ucuz ya da pahalı fark etmeksizin kullanıcıların yorumlarını ve kullanım şekillerini incelemeniz gerekir. Alışverişinizi detaylı şekilde inceleyerek yapmanız daha memnun edici hale getirir. Ancak bazı markalar güven kazanmak için parayla yorum yaptırır. Bu tarz yorumları ve markaları ayırt edebilmeniz oldukça önemlidir.

9. Fiyat – Performans Dengesi

Saç Kremi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 10 Detay

Satın aldığınız ürün performansı ile orantılı olan fiyatlar sunmalıdır. Ürün gereğinden pahalı ya da ucuz ise bu duruma şüphe ile yaklaşılmalıdır. Ürünün fiyatları karşılaştırılmalı, farklı alışveriş siteleri de değerlendirilmelidir.

Şampuan Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

10. Saç Problemlerini İyileştirici Özellik Göstermesi

Saç Kremi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 10 Detay

Saçlardaki problemleri iyileştiren ürünlerin tercih edilmesi gerekir. Keratin, E vitamini, badem yağı gibi içerikler saç problemlerine odaklanarak iyileştirici özellik gösterir. Ayrıca kremde SLES, paraben, silikon gibi içerikler olmamalıdır.

Saç Kremi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 10 Detay ile İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu