Yerli Kadın Ünlüler

Roksan Kunter

Roksan Kunter Kimdir?

instagram takipçi hilesi

roksan kunter 1
Tam adı: Refia Roksan Kunter
Doğum tarihi: 8 Ekim 1987
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Boyu: 1.78 m
Burcu: Terazi
Ailesi: Erman Kunter (Babası), Sofia Ayten Kunter (Annesi)
Eşi: Emir Özkan (2013)
Çocuk (ları): 
Mesleği: Sunucu
Aktif Yılları: 2000’li yıllardan bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Roksan Kunter Kimdir? Roksan Kunter, sunucudur.

Roksan Kunter, 8 Ekim 1987 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. Babası eski basketbolcu, Galatasaray ve Beşiktaş Basketbol Takımlarını çalıştırmış Erman Kunter, annesi ise Sofia Ayten Kunter‘dir. Annesi, Eski Suriye Cumhurbaşkanı Prens Ahmet Nami Beyin oğlu olan Osman Nami Osmanoğlu ve Sultan II. Abdülhamit‘in kızı Ayşen Sultan‘ın kızıdır.

Büyük babaannesi Hürrem Sultan’dır. Zaten adı da Hürrem Sultan’ın gerçek ismi olan Roksölan‘dan geliyor. Yani Sultan II. Abdülhamit‘in 4. kuşak torunudur. Dedesi 2010 senesinde hayatını kaybetti. Dedesi vefatının ardından Sultan II. Abdülhamit’in defnedildiği II. Mahmut türbesinde gömülmüştür.

Babasının işleri sebebi ile bir dönem Fransa’da yaşadı. Bu sebepten dolayı üniversite eğitimini Lyon Üniversitesi‘nde okudu. Fransa 1. Lig’de bir dönem basketbol oynadı. 2 sene de Galatasaray’da oynadı. Ardından Bilgi Üniversitesi Televizyon Programcılığı Bölümü‘ne girdi ve mezun oldu.

Mezun olduktan sonra A Haber ve NTV’nin spor merkezinde görev yaptı. Daha sonra Türkiye Basketbol Federasyonu Halkla İlişkiler ve Medya Sorumlusu olarak görevini icra etti.

2013 senesinde TV2 Kurumsal İletişim Yöneticisi olarak görev yapan Emir Özkan ile dünya evine girdi. bu evliliklerinden 2015 yılında bir erkek çocukları oldu.

2017 senesinde Türkiye’de LİG TV adını değiştirerek yayın hayatına başlayan beIN Sports‘a geçti. Günümüzde de halen beIN Sports‘ta görev yapmaktadır.

Videoları

Fotoğrafları

Mustafa Ersan

1997 yılında Manisa'da doğdum. Şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu