İş & Finans

Ripple (XRP) Nedir? 1 Ripple Kaç TL?

instagram takipçi hilesi

Ripple, bankaların hızlı küresel finansal anlaşmalar yapmasına yardımcı olmak için blockchain teknolojisini kullanan bir ödeme protokolü, kripto para ve yüksek teknoloji ödeme firmasıdır. Ripple’ın borsalarda gözüken birimi XRP‘dir. Kendi döviz borsalarında halka açık olarak işlem gören dijital para XRP tokenleri ile çalışır.

Ripple, blok zinciri teknolojisini kullanırken, bir ülke ile diğeri arasında anında izlenebilir fon transferlerini sağlamak için yazılımlarını ve kurumsal ağlarını kullanarak iş ortaklarına güvenlik, güvenilirlik ve doğrulanabilirlik sağlar.

Ripple’da Bitcoin gibi, işlemler için dağıtılmış bir defter biçimi olan blockchain’i kullanmaktadır. Bir blok zinciri aracılığı ile yapılan ödemeler, ilişkili ağdaki bilgisayarlara kaydedilir. Borsada satın almak isteyen herkesin sahip olduğu bir para birimi olan Bitcoin’in aksine, Ripple ve XRP coinleri, küresel bir para işlemi şirketi olan RippleLabs tarafından üretilmektedir.

Ripple

Bu nedenle Ripple, Bitcoin ve diğer dijital para birimlerine nazaran daha da merkezileştirilmiştir. Bunun nedeni temelde geleneksel para birimleri tarafından sanki başka bir biçimde dolar, pound ya da yen para birimleri gibi desteklenir.

Ripple, Santander, UniCredit, American Express ve UBS gibi çeşitli finans kuruluşları tarafından kullanılmaktadır. Güvenli bir yerleşim altyapısı teknolojisi olarak bankalar ve diğer ödeme ağları arasında giderek daha popüler hale gelmektedir.

Ripple’a Yatırım Yapılmalı Mı?

Her yatırımda olduğu gibi Ripple’a yatırım yaparken de iyi düşünmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda yüksek risk taşıdığını da bilmeniz gerekmektedir. Yatırım dünyasında kesin diye bir şey olmadığı için “şu olur, buna kesinlikle yatırım yap. Mart gibi tavan yapacak” gibi tavsiye adı altındaki yanlış yönlendirmeler elinizdeki paranın 1 gün içerisinde kaybedilmesine sebep olabilir.

Bu yüzden bu sorunun cevabını size net olarak veremeyiz. Şöyle desek; “Hemen git Ripple’dan 1-2 tane al. Bir arkadaştan tüyo geldi. 2 haftaya 1000 $ artacakmış”. Kim olsa hemen ağzının suyu akar. Fakat böyle bir şeyin kesin olma ihtimali SIFIR.. SIFIR.. SIFIR..!. Bir günde 1000 $ artabilir, düşebilir de.

Ripple

Fakat her tavsiyeyi de göz ardı etmemek gerek. İşinin ehli olan ekonomistler, piyasa uzmanları ve yatırımcılar bazı tavsiyeler verebilir. Ama onlarda hiç bir zaman kesin konuşmaz. Uzun lafın kısası Ripple’a yatırım yapmak istiyorsanız, çok iyi düşünmeniz, iyi analizler yapmanız ve risk almanız gerekmektedir.

1 XRP (Ripple) Kaç TL?

Ripple’ın fiyatı anlık olarak değişmektedir. Bu yüzde doğru sonucu elde etmek pek mümkün olmaz. Fakat size bir site önerisinde bulunayım. Bu siteyi yatırımcılar çok iyi bilir. Evet dediğinizi duyar gibiyim prof yatırımcı arkadaşlar. Sitenin adı İNVESTİNG..!

Sitenin Türkçe dil desteği olduğu için istediğini para birimini kolaylıkla analiz edebilirsiniz.

Ripple

Ripple ile ilgili videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu