Yerli Kadın Ünlüler

Reyhan Taghan Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Reyhan Taghan
Tam adı: Reyhan Taghan
Doğum tarihi: –.–.2002
Doğum yeri: Kırklareli
Boyu: 1.55
Burcu: Yengeç
Ailesi: 
Sevgilisi: …
Mesleği: Şarkıcı
Aktif Yılları: 2016- Günümüz
youtube-chanelSpotify'den dinle
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Reyhan Taghan kimdir? Kimbureyhan lakabıyla tanınan şarkıcıdır.

31 Aralık 2002 tarihinde Kırklareli ilinde dünyaya gelmiştir. Annesi ve babasıyla ilgili pek bilgiye rastlanmayan Reyhan Taghan, paylaştığı bir videoda annesine de yer vermiştir. Bu videoda annesi şarkı söylemektedir. Fatih adında bir abisi olduğu bilinmektedir.

İlkokul, ortaöğrenim ve lise hayatını Kırklareli ilinde geçirmiştir. 15 yaşındayken yani lise eğitimine devam ederlen beden dersi esnasında soyunma odasında “Hey Gidi Karadeniz” şarkısını söylerken paylaşmıştır. Lise hayatında sürekli olarak korolarda, konserlerde veya sınıfta şarkı söyleyerek boy gösteren Reyhan, “Hey Gidi Karadeniz” şarkısını seslendirip, paylaşarakta Türkiye gündemine oturmuştur. 4 ay gibi bir sütede 8 bin takipçili olan hesabı 400 bin takipçiye kadar ulaşmıştır.

Reyhan Taghan’ı keşfeden kişinin Samsun Demir olduğu biliniyor. İlk olarak “Hey Gidi Karadeniz” şarkısıyla fenomen olma yolunda ilerleyen Reyhan, instagram hesabından şarkı söyleyerek paylaşımlarına devam etti. 3 yaşında sesinin güzel olduğunu keşfeden şarkıcı, internet ortamında da keşfedildi. İnstagram ortamında belirli kitleye ulaştıktan sonra youtube ve tiktok hesapları da açtı.

Youtube platformlarında ilk olarak amatör şarkılar çıkaran kimbureyhan söz ve müziği Hüseyin Mehmedoğlu’na, düzenlemesi Mustafa Ceceli’ye, yönetmenliğini Ahmet Can Tekin’in üstlendiği Kibrit şarkısını çıkardı. Bu şarkısı yaklaşık 6,5 milyon izlenmeye ulaştı.

Sonrasında söz müziği Emre Şakar ve Özkan Meydan’a ait olan, düzenlemesini Mustafa Ceceli’nin, yönetmenliğini Hasan Kuyucu’nun üstlendiği Issız Duvarlar şarkısını çıkardı. Bu şarkısında klip tamamen Reyhan Taghan’ın hayal gücüne bağlı olarak düzenlendi.

Şarkı yaklaşık olarak 30 milyon izlenmeye ulaştı. Ardından 6 ay önce, söz ve müziği Cansever’e ait olan “Kime Bu İnat” şarkısını seslendirdi. En son 2 hafta önce ise Meg ile birlikte söz ve müziği Ayaz Erdoğan’a ait olan “Helal Etmiyorum” şarkısını piyasaya sundu.

Reyhan Taghan  Çıkardığı Şarkılar:

  • Kibrit
  • Issız Duvarlar
  • Kime Bu İnat
  • Helal Etmiyorum

İnstagram hesabında 583 bin, tiktok hesabında 751,4 K, youtube hesabında ise 6,98 K takipçisi bulunuyor. İnstagram hesabında genelde günlük hayatından storyler, şarkı söylediği postlar paylaşırken, tiktok hesabında yaratıcı videolar, şarkı söylediği videolar veya dans videoları paylaşıyor.

Youtube hesabında ise şarkılarının uzun hallerini, vlog tarzı videolar, oda turu veya kendini daha yakından tanıtacak videolar paylaşıyor. Youtube hesabında paylaştığı bir videoda “ Şarkıcı olmak için yolum çok uzun. Şuan düşünmüyorum. Kariyerime başka şekilde devam etmek istiyorum” dediğide biliniyor.

Kimbureyhan lakaplı Reyhan Taghan özel hayatını da sır gibi saklıyor.

Videoları

 

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu