Egzersiz ve Fitness

Reiki Nedir? Nasıl Yapılır?

instagram takipçi hilesi

Reiki Nedir? Reiki, vücudunuza dokunarak kendinizi iyileştirmesine yardımcı olabilen bir Japon ruhsal iyileştirme tekniğidir. Rei, “evren” ya da “yaşam gücü” anlamında iken “ki” bir araya getirilen bedenin fiziksel enerjisi anlamına gelmektedir.

Modern dünyada, hepimiz bazen boşluğa düşebiliyoruz. Her gün yapmamız gereken şeyleri elde etmek için yeterli enerjiyle, vücudunuzun bakım, onarım, üzerinde çalışması için çok fazla enerji kalmadığı anlamına gelmektedir. Japonların sıkça kullandığı bu iyileşme metodu enerjinizi geri kazanmanıza ve daha zinde olmanıza yardımcı olacaktır.

Reiki uygulamasına başlamadan önce oturarak ya da yatar pozisyonda vücudumuzun rahatsız olmayacağı ve yorulmayacağımız pozisyon almalısınız. Elleriniz uygulama sırasında genellikle parmaklar bitişik şekilde konumlandırılır. Şifa isteyen bireyin vücuduna baskı uygulamadan rahatça yerleştirilir.

reiki 1

Reiki Nasıl Yapılır?

1- Enerji Alma

Reiki uygulamasına başlamak için, kendi içinizdeki enerjiyi aktive etmeniz gerekmektedir. Gözlerinizi yumun ve birkaç kez derin derin nefes alın. Başınızın tepesini ve başınızın üstünden, kalbinize, kollarınızla ve ellerinizden akan şifa akışını hayal edin. Bu şifanın en çok iyileşmesini istediğiniz yere doldurulmasını isteyin.

Enerji akışını hissettiğinizde, nefes almaya devam edin. Zihninizin meşgul olduğunu fark ederseniz ya da bunun işe yarayıp yaramadığını sorgulamaya başlarsanız, nefes egzersizine geri dönün. Kendinizi şifa için bir damar olarak hayal edin. Sonra en yüksek şifayı elde etmek için dua edin.

reiki 2

2 – Uyku için Uygulanması

Bir arkadaşınıza ya da aile üyenize uyku odaklı bir Reiki seansı yapmak için, uyguladığınız kişinin uzanmasını isteyin. Ellerden başlarının arka kısmına giden ve o gün yaşanan herhangi bir acı ya da rahatsızlığın zihnini temizleyen sürekli bir iyileştirici ışık akışı hayal edin.

Sevdiklerinizden birkaç tur derin nefes almasını isteyin. Üç saniye boyunca nefes alsınlar ve üç ila beş saniye arasında ise nefeslerini yavaşça serbest bıraksınlar. Onlardan yavaş yavaş tüm günlerini bir anı görmelerini ve nefesleriyle gitmelerine izin vermeden önce her anısına teşekkür etmelerini isteyin.

Enerjiyi avuç içlerinizden kanalize etmeye ve iyileştirici ışığı tüm vücutlarına göndermeye devam ettikçe rahatlamalarına izin verin. Huzurlu bir gece uykusu için vücudun iyileştiğini, rahatladığını ve ağırlaştığını hayal edin. Bu Reiki’yi istediğiniz kadar uygulayabilirsiniz. Ancak on beş ila otuz dakika arasında kendilerini rahat ve huzurlu hissetmeleri genellikle yeterlidir.

3 – Stres için Uygulanması

Genellikle insanlar anksiyete ve stres yaşadıklarında, düzgün nefes almazlar. Nefes darlığı daha fazla strese neden olabilir. Bu Reiki metodunda, enerjiyi kişinin omuzlarına ve bedenlerine kanalize etmek amaçlanmaktadır. Ellerinizi kişinin omuzlarına on ila on beş dakika boyunca koyun. Tüm vücutlarına enerji göndermeye ve onlarla derin nefes almaya odaklanın. Bu doğal olarak bazı yoğun zihinsel enerjiyi azaltabilir ve enerjiyi bedenlerine geri kazandırabilir. Kişi yatar pozisyonda ise, sakinleşmelerine yardımcı olmak için ellerinizi başlarının arkasına da koyabilirsiniz.

reiki 3

Reiki ile ilgili videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu