Yaşam

Regaip Kandili Mesajları

instagram takipçi hilesi

Regaip Kandili Mesajları..! Regaip kandili, Müslüman alemi için oldukça önemli gecelerden bir tanesidir. Üç ayların ilk kandilidir. Daha sonra sırası ile Miraç, Berat ve Mevlit kandili gelir. Her kandil gecesinin kendisine has bir önemi vardır.

Regaip, arapça kökenli bir kelimedir. “reğa-be” köklüdür. Kelime anlamı olarak arzulamak, ona karşı meyletmek, herhangi bir şeyi istemek ve bir şeyi elde etmek için çaba sarf etmek anlamlarını taşır. “Reğib” kelimesi de “reğabe” kelimesinden türemiştir. Bu kelime de rağbet edilen, talep edilen ve arzulanan anlamındadır.

Regaip gecesi ise kıymetli, değeri büyük, iyi değerlendirilmesi gereken ve çok ihsanla dolu, lütuflu geçirilmesi gereken gece manası taşımaktadır. Allah’ın mağfireti ve rahmetinin diğer zamanlarda daha fazla samimi bir şekilde geçirilmesi, istenilen bir şeyin gönülden istenmesi nedeni ile bu geceye regaip gecesi denir.

Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed bir hadisine göre regaip kandili, şaban ayının 15. gecesi, cuma günü, ramazan bayramı ve kurban bayramında edilen dualar geri çevrilmez ve kabul edilir. Duayı eden kişi hayatının bir gününde mutlaka Allah’ın izni ile dileğine kavuşur.

Bu gecede ibadetin yanı sıra sevdiklerimize ve yakınlarımıza da hal hatır sorma günüdür. Aynı zamanda pek çok insan da birbirine mesaj göndererek regaip kandilini kutlar. Regaip kandili mesajları ile sizde sevdiklerinizi unutmadığınızı hissettirerek onları mutlu edebilirsiniz.

Regaip Kandili Mesajları

Regaip Kandili Mesajları

Duanız kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun. Kandiliniz kutlu olsun.

İslam’ın nurlu yüzü kalbine dolsun makamınız cennet, Hz. Muhammed (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) komşunuz olsun günlerinize mutluluk, gönlünüze saadet dolsun Regaib Kandiliniz mübarek olsun.

Sofranız afiyetli, paranız bereketli, kararlarınız isabetli, yuvanız muhabbetli, kalbiniz merhametli, bedeniniz sıhhatli, yüzünüz mutlu, Regaib Kandiliniz mübarek olsun…

Ey Rabbim! Yalvarırım rahmetine güvenimden, her şey kudretinden, içimdeki kırık kalp Allah derken, rahmetini esirgeme üzerimizden! Amin. Kandiliniz mübarek olsun…

Bin damla serpilsin yüreğine, bin tatlı mutluluk dolsun günlerine, binbir hayalin gerçekleri bulsun, her türlü duaların kabul olsun, Regaip kandilin mübarek olsun.

Allah’ım! Recep ve Şaban’ı hakkımızda mübarek eyle, bize Ramazan’a ulaştır. Regaib Kandiliniz mübarek olsun.

Dertlerimiz kum tanesi kadar küçük, sevinçlerimiz Nisan yağmuru kadar bol olsun. Bu mübarek geceniz sevapla dolsun. Kandiliniz mübarek olsun.

Bakiler sevgiler adına nice dilekler vardır. Ölümü bile ayırır saymayan gönüller vardır. Mesafeler araya set çekmişse ne çıkar, dualarda birlesen gönüller vardır. Hayırlı kandiller.

Geçmişin bugünle, ışığın gölgeyle, umudun gerçekle, üzüntünün neşeyle, öfkenin sevgiyle barıştığı nice kandillere.

Borçlarımızdan, ceza ve günahlarımızdan kurtulmak için bu gece dua edelim.. Allah affeden ve bağışlayandır, unutmayalım.. Eller semaya kalkıp, yürekler bir atınca bu gece, gözler sevinç yaşlarıyla dolacak.. Kandiliniz mübarek, dualarınız kabul olsun!

Regaip Kandili Mesajları

Semanın kapılarının sonuna kadar açılıp rahmetin sağanak sağanak yağdığı böyle bir gecede düşen damlaların seni sırılsıklam etmesi dileğiyle kandilin mübarek olsun.

Semanın kapılarının sonuna kadar açılıp rahmetin sağanak gibi yağdığı bu gecede dualarınızın kabul olması dileğiyle… Kandiliniz mübarek olsun!

Bir kandil gülü savur sevdiklerine, size onlardan gülücükler getirsin. Öyle içten öyle samimi ol ki gözyaşlarını bile tebessüme çevirsin. Kandiliniz Mübarek Olsun.

Yağmur yüklü bulutlar gibi gelen, eteğindeki hayır cevherlerini başımıza boşaltan ve bizlere mutluluk veren kandilin, büyüsüne kapılmanız dileğiyle. Nice kandiller.

Regaip kandiliniz mübarek olsun! Kalpleriniz imanla dolsun!

Ya Rab! Bizi dosdoğru bir yola ilet, senin çizmiş olduğun istkamette ilerlet, niyetlerimizi ihlaslı eyle ve bize lütfettiğin güzelliklerde bereket ihsan eyle. Bu mübarek kandil gününde dualarımızı kabul eyle. Amin…

Regaip gecesi, duaların geri çevrilmediği bir gecedir. Bunu fırsat bilerek bu gece dualarımızı eksik etmeyelim. Regaip Kandiliniz mübarek olsun.

Ya Rabbi! Sesimizi duyansın, hallerimiz bilensin. Açtık gönlümüzü sana, Sen Sen  imdat eyle, Sen affeyle, sen yollarımızı hayır eyle. Melekler daima duacınız olsun. Yüreğiniz ferah, imanının bol olsun. Sevgili Peygamberimiz Şefaatçimiz olsun. Regaip Kandilimiz Mübarek olsun!

Regaip kelimesi bolluk, bereket, fazilet anlamına gelir. Bu gece Allah’ın lütuflarının bol bol verildiği bir gecedir ve üç ayların ilk kandil gecesidir. Hayırlı olsun..

Yağmurun toprağa hayat verdiği gibi dualarında hayat bulacağı bu gecede dua bahçesinde yeşeren fidan olmak dileğiyle Kandiliniz mübarek olsun.

Ya Rabbi! Sesimizi duyansın, hallerimiz bilensin. Açtık gönlümüzü sana, Sen Sen imdat eyle, Sen affeyle, sen yollarımızı hayır eyle. Melekler daima duacınız olsun. Yüreğiniz ferah, imanının bol olsun. Sevgili Peygamberimiz Şefaatçimiz olsun. Regaib Kandilimiz Mübarek olsun!

Resimli Regaip Kandili Mesajları

Regaip Kandili Mesajları İlgili Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=MeAHY1XdoKM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu