Yerli Erkek Ünlüler

Rasim Ozan Kütahyalı Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Rasim Ozan Kütahyalı
Tam adı: Rasim Ozan Kütahyalı
Doğum tarihi: 30 Nisan 1981
Doğum yeri: İzmir, Türkiye
Boyu: 1.70 m
Ailesi: 
Eşi: Nagehan Alçı(e. 2010 – b.2023)
Çocuk (ları): Ayşe Ela Kütahyalı, Betül Yasemin Kütahyalı
Mesleği: Yazar, Gazeteci
Aktif Yılları: 2007 yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Rasim Ozan Kütahyalı Kimdir? Rasim Ozan Kütahyalı, 30 Nisan 1981 tarihinde İzmir‘de dünyaya gözlerini açmıştır. Çocukluğu ve eğitim hayatı İzmir’de geçmiştir. Büyük dedesi Kütahya’dan İzmir’e göç etmiştir. Annesi öğretmen, babası ise mühendistir. Lise eğitimini İzmir 60. Yıl Anadolu Lisesi‘nde tamamlamıştır. Üniversite eğitimine ise İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi‘nde okumaya başlamış fakat 2. sınıfta bırakmıştır.

Amcası olan Önder Kütahyalı uzun yıllar Cumhuriyet Gazetesi‘nde müzik yazarı olarak görev yapmıştır. Rasim Ozan Kütahyalı‘nın ilk yazısı 12 Kasım 2007 günü yayınlanmıştır. Daha sonra “Taraf” gazetesinin yorum sayfalarına yazılar göndermiştir. Yazıları büyük ilgi görünce bir süre sonra “Taraf” gazetesi tarafından köşe yazarlığı teklifi almıştır. Teklifi kabul etmiş ve 10 Ağustos 2008 tarihinden başlayarak “Taraf” gazetesinde yazılar yazmaya başlamıştır. 2011 yılının Haziran ayında “Takvim” gazetesine geçmiştir. 2013 yılının Haziran ayında “Sabah” gazetesinin Pazar ekinde köşe yazarlığı yapmaya başlamıştır.

Rasim Ozan Kütahyalı, 2002 yılında Sinan Çetin ile tanışmıştır. Sinan Çetin’in sahibi olduğu Plato Film‘de çalışmaya başlamıştır. Plato Film‘de metin yazarlığı ve kast direktörlüğü görevlerini icra etmiştir. 2008 yılının Aralık ayından, 2009 yılının Nisan ayına kadar Kanal T’de ana haber yorumculuğunu yapmıştır. Yine Kanal T ekranlarında Mahmut Övür ile beraber “Politik Performans” programını sunmuştur.

2009 yılının Nisan ayında Kanal T‘den ayrılmış ve CNN Türk‘e geçmiştir. “Reha Muhtar ile Çok Farklı” isimli programın danışmanlığını yapmıştır. 2010 yılının Mayıs ayından itibaren Beyaz TV‘de yayınlanan ve sunuculuğunu Ertem Şener‘in yaptığı “Beyaz Futbol” ve “Derin Futbol” programlarında Sinan Engin, Ahmet Çakar ve Abdülkerim Durmaz ile birlikte yorumcu olarak yer almaktadır. 2020 yılının son aylarında Ertem Şener programdan ayrılmış ve yerine Onur Yıldız gelmiştir.

Programdan Kovuldu

Rasim Ozan Kütahyalı, 20 Kasım 2017 tarihinde “Derin Futbol” programında söylediği bir ifade sebebi ile programdan kovulmuştur. 3 yıl sonra tekrardan programa geri dönmüştür. Aynı zamanda her hafta Cuma günü Beyaz TV‘de yayınlanan “Son Söz” isimli programda da yorumcu olarak yer almaktadır. 27 Aralık 2010 günü kendisi gibi gazeteci olan Nagehan Alçı ile dünya evine girmiştir. Bu evliliğinden Ayşe Ela Kütahyalı ve Betül Yasemin Kütahyalı isimlerinde iki kızı dünyaya gelmiştir.

18 Kasım 2016 günü vizyona giren “Adam Mısın!” adlı filmde Ahmet Çakar, Abdülkerim Durmaz, Sinan Engin ve Ertem Şener ile birlikte kamera karşısına geçmiştir.

Rasim Ozan Kütahyalı, 28 Aralık 2020 günü yayınlanan “Derin Futbol” programında eşi Nagehan Alçı ile birlikte insanları aşıya teşvik etmek için koronavirüs aşısı olmuştur.

2023’ün Temmuz ayında, Rasim Ozan Kütahyalı ve Nagehan Alçı 13 yıllık evliliklerini bitirdiklerini açıkladılar. Aynı zamanda Nagehan Alçı’nın, Kütahyalı’ya 40 milyon TL tazminat davası açtığı basın gündeminde çıkan haberler arasındaydı.

Rasim Ozan Kütahyalı Filmleri

  1. 2016 – Adam Mısın! (Sinema Filmi)

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu