Sinema ve TV

Rakamlarla Game of Thrones

instagram takipçi hilesi

Game of thrones final sezonunun ilk bölümü yayınlanırken ; bir yanım sabırsızlıkla izlemek isterken, bir yanım bitmesini istemiyor ve dizinin bölümünü korkarak izliyorum (Tıpkı milyonlarca hayranı gibi) .Hal böyleyken ve MaksatBilgi’de Game of thrones‘a özel sayfa yapmışken , diziyle ilgili bilgiler (spoiler vermiyorum , genel bilgiler) girmek istiyorum sürekli… Bunlardan biri de şimdi yazacak olduğum ; game of thrones dizisinin rakamlarıyla da ilginç olması.

İşte Game of Thrones’ın İlginç Rakamları

500 Bin Dolar

Jon snow ( Kit Harrington / 33 Yaşında  ),Daenerys Targeryen ( Emilia Clarke /32 Yaşında ) ,Tyrion Lannister ( Peter Dinklage / 49 Yaşında),Cersei Lannister ( Lena Headey / 45 Yaşında), başrolde oynayan bu dört oyuncu bölüm başı 500 bin dolar alıyorlar.

kit-harington-game-of-thrones-jon-snow-season-5-finale-hbo

12.1Milyon

Dizi,  ABD’li yazar George  R.R.Martin‘in “A Game Of Thrones ” (Bir Taht Oyunları) adlı kitabından uyarlanarak HBO kanalında 17 nisan 2011 yılında yayınlanarak başladı. İlk sezon 17 Nisan 2011‘de başladı ve 19 Haziran da bitti. İlk sezonu 25.1 milyon kişi izledi. İkinci sezonda ise izleyici sayısı 37.9 milyona ulaştı. Geçen sezon final bölümü 80 dakika sürdü ve dünyada sadece o bölümü 12.1 milyon kişi izledi ve rekor kırdı.

gameofthrones

Yukarıdaki rakamlara açıklamalı yer verdik gelelim hızlandırılmış rakamlarla Game of Thrones dizisindeki ilginç rakamlar:

90Milyon Dolar 

Bir Sezonun Maliyeti 90 Milyon Dolar.

Bir sezonda izlediğimiz o sahneler, oynanan harika karakterler, mekanlar, makyaj malzemeleri, kostümler, dijital araçlar, yollar, dağlar, efektler ,hayvanlar, emekçiler ve sanatçıları düşündüğünüzde evet eder diyoruz değil mi?

game of thrones

7Saat 

En uzun protez makyaj süresiyle , şimdiye kadar ki en uzun makyaj süresine ait.

game of thrones 3

1.2Milyar Dolar!

Dizinin yayınlandığı kanal olan HBO kanalının sadece Game of Thrones için aboneliklerden yıllık kazancı 1.2 milyar dolar.

game of thrones 1

15Milyon Dolar!

Bir bölüm 55 dakika sürüyor ve hevesi kursağımızda bırakıyor diyoruz ama bir bölüm maliyeti 15 milyon dolar olduğunu biliyor muydunuz?

game of thrones 4

81Milyon

Son sezon fragmanının 24 saatte izlenme sayısı 81 milyon .

47 Ödül

137 kez Emmy adaylığı almış ve 47 kez ödüllendirilmiş. Bu sayede en çok ödül alan yapım olarak rekor kırmıştır.

game of thrones emmy 800x590

20.907Mum

Şimdiye kadar dizide kullanılan mum sayısı 20 bin 907 olmuş. Bu sayı final sezon hariçtir.

game of thrones mum 800x450

10Ülke

Dizi şimdiye kadar 10 ülkede çekildi. Dizinin çekimleri en çok Kuzey İrlanda’da geçiyor. Hatta Kuzey İrlanda Game of thrones sayesinde 8 yılda 250 milyon dolarla kalkınmış .

game of thrones irlanda 685x547

170Ülkede

Game of thrones 170 ülkede izlenmektedir.

got 800x450

Evet klavyem yazdığınca , ne kadar bulduysam rakamlarla da diziyi övmek istedim. Diğer diziler ve Game of Thrones olarak ayırırsak önemini bir kez daha üstüne basa basa hatırlatmak için. ..Eğer sizin de farklı görüşünüz, vermek istediğiniz rakam / bilgi varsa aşağıdan yorum yaparak bu bilgi içeriğimize katılabilirsiniz.

İbrahim İbil

MaksatBilgi'nin kurucusu ve geliştiricisidir.Daha önce yüksek hitli web siteleri ve reklam ajans şirketi kurmuştur.Şimdi ki hedefi ise MaksatBilgi'de , İnsanların aradığı içeriği ;düzenli ve anlaşılır ,bol içerikli sunmayı hedeflemiştir.MaksatBilgi, 2013 yılından beri yayında olup öncesinde araştırma ve ekip kurmayla çalışma yapmak için bir sene boyunca çalışılmış bir projedir.Sürekli geliştirilmektedir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu