Yabancı Kadın Ünlüler

Rachel Bilson Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Rachel Bilson
Tam adı: Rachel Sarah Bilson / Rachel Bilson
Doğum tarihi: 25 Ağustos 1981
Doğum yeri: Los Angeles, California, Amerika Birleşik Devletleri
Boyu: 1,57 cm
Kilosu: 49 kg
Burcu: Başak
Ailesi: Danny Bilson , Janice Stango
Çocuk (ları): Briar Rose Christensen
Mesleği: Aktris
Aktif Yılları: 2003’ten günümüze
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Rachel Bilson Kimdir? Rachel Bilson, gençlik draması TV dizisi olan ‘The OC‘deki Summer rolü ile tanınan bir aktristtir. Şov dünyasında zengin bir geçmişe sahip bir ailede dünyaya geldi. Bilson’ın babası bir yazar, yönetmen ve yapımcı, baba tarafından büyükbabası ise yönetmen ve yapımcıydı.

Rachel büyürken şov dünyasının en ince ayrıntılarına aşina oldu ve bu alana katılmak için ilham aldı. Babası Rachel’ı profesyonel bir oyunculuk kariyerine devam etmesi için teşvik etti ve Raisin Bran ve Subway restoranlarının reklamları da dahil olmak üzere reklamlarda görünmeye başladı. Daha sonra dizilerdeki küçük roller ile oyunculuğa adım attı.

Birkaç yıl içinde kendini popüler bir TV oyuncusu olarak tanıttı ve sonunda filmlerde de görünmeye başladı. Bilson’ın ilk filmi bir romantik komedi-dram olan ‘The Last Kiss‘teki rolü çok beğenildi. Oyuncu aynı zamanda kusursuz moda anlayışıyla da popüler ve bir stil ikonu olarak kabul ediliyor. DKNY Jeans ile iş birliği içinde moda markası olan Edie Rose‘u yarattı. Bir zamanlar aktör olan Hayden Christensen ile uzun süreli bir ilişki içindeydi ve ondan da bir çocuk sahibidir.

Rachel Bilson, 25 Ağustos 1981 tarihinde Los Angeles, California, ABD’de doğdu. Rachel’ın annesi Janice Stango bir seks terapisti ve babası Danny Bilson ise bir yazar, yönetmen ve yapımcıdır. Rachel’ın bir ağabeyi var.

Rachel küçük bir kızken kendi deyimi ile “prenses” muamelesi gördü. Bilson ailesi tarafından şımartıldı ve güzel bir çocukluk geçirdi. Ailesi daha sonra babasından boşandı. Rachel’ın babası yeniden evlendi ve iki kızı daha oldu.

Rachel’ın ailesinin baba tarafı, şov dünyasında zengin bir geçmişe sahiptir. Rachel’ın büyükbabası Bruce Bilson bir yapımcı ve yönetmendi. Büyük büyükbabası George Bilson ise RKO Pictures için film fragmanı bölümünün başında çalışmaktaydı. Ve büyük büyükannesi Hattie Bilson, o dönemin bir kadını için büyük bir başarı sayılan bir senaristti.

Rachel Bilson, Kaliforniya, Sherman Oaks‘daki Notre Dame Lisesi‘nde eğitim gördü. Bilson ayrıca geleceğin oyuncusu Kirsten Dunst, aktör Rami Malek ve şarkıcı Katharine McPhee ise sınıf arkadaşları arasında yer almaktaydı. Daha sonra Rachel babasının tavsiyesi üzerine bir devlet üniversitesi olan Grossmont College‘a gitti. Babası Rachel’ı profesyonel oyunculuk kariyerine devam etmesi için teşvik etti.

Rachel Bilson Kariyeri

Rachel, kariyerine çok sayıda reklam filminde oynayarak başladı. Bilson Pepto-BismolSubway restoranları ve Raisin Bran gibi birçok popüler markanın da reklamlarında yer aldı.

Kısa süre sonra oyunculuk teklifleri almaya başladı ve 2003 yılının başlarında ‘Buffy the Vampire Slayer‘ın bir bölümünde görünerek ilk kez sahneye çıktı.  Ayrıca sitcom olan ‘8 Simple Rules for Dating My Teenage Daughter‘da küçük bir rolü vardı.

Gençlik draması TV dizisi olan ‘The OC‘de Summer Roberts karakteri olarak önemli bir rol üstlendi. Dizi 2003 yılında yayınlanmaya başladı.

Rachel Bilson popüler bir televizyon oyuncusu olduktan sonra dikkatini filmlere yöneltti ve ilk sinema filmini de 2006 yılında romantik-komedi-drama filmi olan ‘The Last Kiss ile yaptı. Bilson’ın filmdeki rol arkadaşı ise Zach Braff‘dı.

2008 yılında yönetmen olan Doug Liman‘ın gerilim filmi olan ‘Jumper‘da rol aldı. Aynı yıl Bilson ‘New York‘, ‘I Love You filminde ve Josh Schwartz‘ın NBC komedisi olan ‘Chuck‘ta iki bölümlük bir yayda rol aldı. Ayrıca Rachel Bilson ‘How I Met Your Mother‘ın 100. bölümünde yer aldı.

2011 yılı ise Rachel Bilson için yoğun geçti. Bağımsız film olan ‘L!fe Happens‘terol aldı ve ayrıca The CW dizisi olan Hart of Dixiede başrol oynamaya başladı. Gösteri ise dört sezon sürdü. 2017 yılında CMT‘nin Nashville‘ dizisinde rol almaya başladı ve sonraki yıl ABC dizisi olan ‘Take Two‘da rol aldı.

Rachel Bilson, ‘The OC‘nin eski rol arkadaşı olan Melinda Clarke ile ‘Welcome to the OCBitches‘ adlı bir podcast başlatmak için iş birliği yaptı. Podcast‘te konu ise sunucular ve seçilmiş konuklar ‘The OC‘nin bölümlerini yeniden izliyor ve tartışıyorlardı. Konukları arasında ise Adam BrodyPeter Gallagher ve Josh Schwartz yer almıştır.

Rachel Bilson Özel Hayatı

Rachel Bilson, 2003 yılından 2006 yılına kadar ‘The OC‘deki rol arkadaşı Adam Brody ile çıktı. Daha sonra ise Bilson aktör olan Hayden Christensen ile bir ilişki kurdu. 2014 yılında ise çiftin bir kızları dünyaya geldi. Ve Bilson-Christensen çifti, üç yıl sonra ayrıldı.

Rachel Bilson Filmleri

 1. 2003 Unbroken / Rachel
 2. 2006 The Last Kiss / Kim
 3. 2007 Chuck / Lou
 4. 2008 Jumper / Millie Harris
 5. 2009 New York, I Love You / Molly
 6. 2009 Waiting for Forever / Emma Twist
 7. 2011 Life Happens / Laura
 8. 2013 The To Do List / Amber Klark
 9. 2014 American Heist / Eyewitness

Rachel Bilson TV İşleri

 1. 2003 8 Simple Rules / Jenny
 2. 2003 Buffy the Vampire Slayer / Colleen
 3. 2003 The O.C. / Summer Roberts
 4. 2004 That ’70s Show / Christy
 5. 2011 Heart of Dixie / Zoe Hart
 6. 2012 Gossip Girl / Kendisi
 7. 2013 How I Met Your Mother / Konuk oyuncu
 8. 2016 Drunk History / Constance Kopp
 9. 2017 Nashville / Alyssa Greene
 10. 2018 Take Two / Sam Swift
 11. 2019 Lovestruck / Daisy Valentine
 12. 2023 Accused / Alison

Videoları

Fotoğrafları

Kardelen Kırılmaz

1992 Bursa doğumlu Muğla Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu