Yerli Kadın Ünlüler

Pucca Kimdir?

instagram takipçi hilesi

pucca 22
Tam adı: Selen Pınar Işık / Pucca
Doğum tarihi: 03 Haziran 1987
Doğum yeri: Karşıyaka / İzmir
Burcu: İkizler
Boyu: 1.69 m
Eşi: Serhat Osman Karagöz (2015-2018)
Çocukları: Batu Karagöz
Mesleği: Yazar, Youtuber
Aktif Yılları: 2010 yılından bu yana.
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

İnternet dünyasında “Pucca” olarak bilinmekte olan kişinin gerçek adı “Selen Pınar Işık”tır. 3 Haziran 1987 tarihinde İzmir’in Karşıyaka ilçesinde dünyaya gözlerini açmıştır. Karşıyaka Kız Lisesi’nden başarıyla mezun olduktan sonra Üniversiteyi okumak üzere Ankara’ya yerleşti.

İlk önce Radyo Televizyon Sinema bölümü sonrasında da Gazetecilik olmak üzere iki üniversite bitirmiştir. Annesi ile babası daha küçük yaşta iken boşanmışlardır. 8 yaşına kadar annesi ile yaşamış ancak üvey babasının tacizi nedeniyle küçük kız kardeşi ile babasının yanına yerleşmiştir. Üniversitede öğrenimini gördüğü sırada özel bir radyoda da çalışmıştır.

Radyo ve televizyon dünyasına nasıl girdiğini soranlara “Radyoda “Sesli Günlük” tutup başıma gelenleri anlatıyordum. Almış olduğum giysiden mahalle bakkalının zorbalıklarına, sevgilimden diş fırçama kadar. Ardından rast geldi bir televizyon kanalına girdim, montaj işleri vesaire derken bu keşmekeşin içinde buluverdim kendimi” yanıtını veriyordu.

Twitter fenomeni olan Pucca, eski sevgilisini rezil etmek amacıyla açmış olduğu twitter hesabı ve bloguciddi oranda takipçi sayısına ulaşınca kısa bir zaman diliminde “Küçük Aptalın Büyük Dünyası” ve “Geri Kalan Her Şey” kitapları ile çok satanlar listesine üst sıralardan giriş yapmıştır.

Kitabının imzasında okurları ve dinleyenleri ile bir araya gelen Pucca, bloğunda ve kitaplarında; eski sevgililerine, kayın valide adaylarına ve sevmediği akrabalarından ötürü hep kullanmış olduğu Marilyn Monroe portreleriyle gizlemek yerine gerçek kimliği ile sevenlerinin karşısına çıkmıştır.

Aslına bakılırsa durumu alışılmışın dışında bir öykü. Selen Pınar Işık yani Pucca kendisine has bir edebiyat türü yarattı. “Dizüstü” edebiyat tanımlamasının başlıca örneği olan Pucca, içten, pervasız ve esprili haliyle farklı, yeni, komik, cazgır ve korkusuz bir yapı ile karşımıza çıkmıştır.

Sosyal paylaşım sitelerinde toplam 200 bine yakın takipçisi olan Pucca’nın bloğu da Türkiye’de en çok takipçisi olan kişisel blogtur.

2014 yılında Pucca’nın kitabından esinlenerek senaryosu yazılan “Hadi İnşallah” adındaki sinema filminde Şinasi Yurtsever, Cezmi Baskın, Murat Boz ve Büşra Pekin oynamıştır.

Hürriyet gazetesinin yanı sıra Elele adlı dergide de yazıları yayınlanmaktadır.

Selen Pınar Işık, 9 Eylül 2015 tarihinde oyuncu Serhat Osman Karagöz ile dünya evine girmiştir. 2017 yılında Batu adında bir erkek çocukları dünyaya gelen çift 2018 yılının Mayıs ayında boşanmışlardır.

20 Aralık 2018 tarihinde Burak Aydoğduoğlu ve Selen Pınar Işık’ın hakkında uyuşturucu madde kullanma ve kullanılmasını özendirme suçundan 10 yıla kadar iddianame düzenlenmiş ve 12 Temmuz 2019 tarihinde 5 yıl 20 ay hapis cezası ile 66 bin 660 lira adli para cezası lmıştır.

Pucca Kitapları

  1. Küçük Aptalın Büyük Dünyası & Pucca Günlük
  2. Pucca Günlük ve Geri Kalan Her Şey
  3. Allah Beni Böyle Yaratmış
  4. Ayy Hadi İnşallah!
  5. Şimdi Biz Neyiz?

Videoları

 

Fotoğrafları

 

Kaynak
biyografiinfo.comgoogle.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu