Kişisel Bakım

Protez Tırnaklarla İlgili Merak Edilenler!

instagram takipçi hilesi

Her kadın bakımlı tırnaklara sahip olmak ister. Fakat her kadın doğuştan güzel tırnaklara sahip olmaz. Bunun için çaba sarf etmesi bazen de farklı uygulamalara başvurması gerekebilir. Protez tırnaklar gibi.

Protez tırnaklarla ilgili ilk söyleyeceğimiz şey protez tırnakların takma tırnaklar gibi eczaneden ya da kozmetik mağazalarından alınıp yapıştırıcıyla kolayca tırnak yüzeyine yapıştırılacak tırnaklar değildir. Protez tırnaklar, işin uzmanları tarafından yapılan, yapımı 2 saati bulan ve bakımlı kullanıldığı taktirde en az 6 ay süreyle kullanılabilecek bir uygulamadır.

Protez tırnaklar, tırnak yeme alışkanlığı olanları da bu kötü alışkanlıktan kurtaracak bir yöntemdir. Yaygın olarak akrilik teknoloji ve jel teknoloji ürünleri kullanılarak yapılır.

protez tirnak nedir

 Akrilik veya Jel Protez Tırnak Nedir?

El ve tırnaklarında kusursuz görünüm yaratmak isteyenler için  profesyonel  ürünler kullanılarak  ileri teknolojinin de yardımıyla uygulanan tekniklere akrilik veya jel protez tırnak uygulaması denir.

Neden Protez Tırnağa İhtiyaç Duyarız?

Protez tırnaklar her ne işle uğraşırsak uğraşalım kusursuz görünen eller için yapılan bir uygulamadır. Doğal tırnaklardan 80 kat daha güçlü olduğu için de sıkça tercih edilir. Doğal tırnaklar gibi kolayca yıpranıp kırılmazlar. Kullanıldığı süre boyunca her an yeni manikür yapılmış gibi görünen ellere sahip olursunuz.

Ayrıca tırnak yeme tedavisinde de kullanılan bir uygulamadır. Aynı zamanda sararmış ya da şekli bozulmuş tırnak görüntüsünden kurtarır. Kırılmış ya da çatlamış tırnak görünümünü düzeltmek de protez tırnakların tercih edilme sebebidir.

protez tirnaklar nasil kullanilir

Protez Tırnak Doğal Tırnağa Zarar Verir mi?

Protez tırnak öncelikli tercih edilme sebebi estetik bir görüntüye sahip olmaktır. Sağlıklı ve hijyenik bir ortamda hizmet veren güzellik salonlarında, bu konuda sertifikası olan tırnak teknisyenleri tarafından, TC Sağlık Bakanlığı onayından geçmiş ürünlerle uygulanırsa herhangi bir sağlık sorunu ya da başka bir problemle karşılaşılmaz.

Protez Tırnak Hangi Durumlarda Uygulanamaz?

Eğer tırnaklarınızda Başta mantar, tırnak sedefi, tırnak boşalması olmak üzere tedavi gerektiren dbir rahatsızlığınız varsa protez tırnak kesinlikle uygulanmamalıdır. Tırnak hastalıkları dermatologların kontrolünde tedavi edilmeli, tedavi bittikten sonra dermatolog onayını aldıktan sonra protez tırnak uygulaması yapılmalıdır.

Protez Tırnak Tırnak Yiyenlere Uygulanabilir mi?

Protez tırnakların en önemli tercih edilme sebebi de tırnak yeme alışkanlıklarından kurtulmaktır. Bu yüzden gönül rahatlığıyla protez tırnak taktırabilirsiniz.

Protez Tırnak  Nelerden Zarar Görür?

Aseton, doğal tırnaklara zarar verdiği gibi protez tırnaklara da zarar verir. Bunun dışında tiner, metal törpü veya metal tırnak makası protez tırnaklara zarar verir. Bu yüzden protez tırnak taktırdıktan sonra bu ürünler yerine aseton içermeyen oje çıkarıcıları ve kağıt törpüler kullanmalısınız.

protez tirnaklar nasil yapilir

Protez Tırnak İşleminde Akrilik mi Yoksa Jel Ürünler mi Daha Doğrudur?

Protez tırnak uygulaması ilk ortaya çıktığında akrilik ürünlerle yapılmıştır. Şu anda uygulamada da yüzde doksan oranında akrilik ürünler kullanılmaktadır. Daha sonra jel ürünlerin keşfedilmesiyle kullanıma dahil olmuşlardır.

İkisi de aynı kimyasalları içermektedir. Aralarındaki fark ise akrilik kendi kendine kururken jel ürünler UVA cihazında kurur. Görüntüde yada kullanım olarak akrilik ile jel arasında bir fark yoktur. Tırnağın yapısına göre hangi ürünün kullanılacağına tırnak teknisyeni karar verir.

Protez Tırnak Uygulamasında Tırnağın Yüzeyi Kapatılıyor, Doğal Tırnak Sağlığını Kaybeder mi?

Protez tırnak uygulanırken tırnağa hava alması için canlı noktası yani lunula noktası dikkate alınır.

protez tirnak bakimi nasil olur

Oje Sürüldüğünde Tırnaklar Havasız Kaldığı için Sararıyor, Protez Tırnak Uygulandığında da Sararır mı?

Doğal tırnakların sararmasının sebebi havasız kalması değildir. Beyaz ya da koyu renklerde oje sürdükten sonra çıkardığınızda sararmalar görebilirsiniz. Ancak renksiz ojeler kullandığınızda çıkartma işleminden sonra doğal tırnakta sararma yoktur.

Ojenin içerdiği renk pigmentlerinin doğal tırnağı boyar ve bu nedenle tırnaklarda sararma oluşur fakat protez tırnak uygulaması tırnaklarınızı sarartmaz.

Kaynak
firkete.com

Nilgün Oktay

Maliye mezunu, müşteri ilişkileri uzmanı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu