Kişisel Bakım

Protez Saç Nedir? Bakımı Nasıldır, Ömrü Ne Kadardır, Sağlığa Zararlı Mı?

instagram takipçi hilesi

Saçlar, bazen genetik bazen de farklı sebeplere bağlı olarak dökülür. Dökülen saçlar kişiyi estetik açıdan olumsuz yönde etkileyerek, olduğundan daha büyük gösterir. Bu noktada protez saç yapılarak, kişinin dökülen ve kelleşen kısımlarının görüntüsü düzeltilir. Protez saç gerçek insan saçından yapılan bir işlemdir. Bu yazımızda protez saç nedir, bakımı nasıl yapılır ve diğer konuları detaylı olarak inceleyeceğiz.

Protez Saç Nedir?

protez saç nedir?

Protez saç işlemi %100 insan saçından elde edilen bir yöntemdir. Kişinin baş kısmında gereken ölçümler yapılarak sadece uzman kişiler tarafından işlem gerçekleşir. Saça protez yapılırken yapıştırma işlemi gerçekleştirilir. İşlemin tıbbi müdahale ve halk dilinde bıçak altına girmeyi gerektirmemesi tercih edilme nedenleri arasında yer alır. Protez saçın beğenilen yanlarından bir tanesi de eğer kişi, ekim yapılan saçı beğenmezse geri dönüşü mümkündür.

Protez Saçın Bakımı Nasıl Yapılır?

protez saç nedir?

Protez saç yaptırıldıktan sonra rahatlıkla kullanılabilir. Kişi, günlük hayatta yaptığı tüm aktiviteleri yerine getirilir. Protez saç yaptırdıktan sonra zararlı kimyasal içeren temizlik ürünlerinden uzak durulmalıdır. Çünkü zararlı kimyasallar protezin ömrünü kısaltır. Protez yaptıran kişiler özel olarak üretilmiş şampuanları kullanabilir. Ancak, güvenilir bir firmadan alışveriş yapmaya dikkat etmeniz gerekir.

Protez Saç Nedir? Ne Kadar Süre Kullanılabilir?

protez saç nedir?

Protez saç yaptıran kişiler, saçın ne kadar gideceği konusunda kafa karışıklığı yaşayabilir. Çünkü, bazı yaptıran kişiler aylarca kullandığını belirtirken bazılarınınki birkaç ay içinde dökülür. Protezin ömrünü belirleyen en önemli kriter, kişinin kullanım şeklidir. Eğer proteze iyi şekilde bakılırsa, bakım ve temizliği doğru şekilde yapılırsa 1 buçuk sene rahatlıkla kullanılabilir.

Protez Saçın Sağlığa Zararları Var mıdır?

protez saç

Protez saç yaptırmak isteyen kişiler sağlık açısından herhangi bir zararı olup olmadığını merak eder. Protez saç yapılırken işlem uygulanan bölge kelleşmenin olduğu yerdir. İşlem yapılırken sağlıklı olan kıl köklerine herhangi bir zarar verilmez. Ayrıca, bugüne kadar protez saç yaptırdıktan sonra sağlık problemi yaşadığını belirten bir kişiye rastlanmamıştır.

Bu noktada yaptırdığınız yerin ve kişinin profesyonel olmasına dikkat etmeniz gerekir. Temizlik ve hijyen kurallarına dikkat ederek, kaliteli malzeme kullanan yerlerde yaptıracağınız protez saçın herhangi bir zararı olmayacaktır.

Protez Saç Nedir? Kimlere Yapılabilir?

protez saç

Protez saçın yaptırılması için belirli bir yaş sınırı yoktur. Saç dökülme problemi yaşayan herkes bu işlemi yaptırabilir.Ancak, küçük yaştaki çocuklara ve saç derisinde egzama gibi problemi olan kişilere yaptırılması önerilmemektedir.

Ayrıca kanser hastaları, tedavi nedeniyle dönülen saçlarının yerine protez saç yaptırabilir. Bu sayede hem görsel olarak daha iyi bir görünüme kavuşurlar, hem de motivasyonunu yüksek tutarlar.

İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu