Prenses Olmanın Zorlukları Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

Pamuk prenses, külkedisi, Rapunzel… Ve daha nice prenses tanırız. Hepsine masallardan aşinayız. Ancak bu prensesler geçmişlerinde kötü şeyler yaşasalar da ileride mutlu sevdikleri ile mutlu mesut yaşarlar. Bizim konumuz ise gerçek prensesler. Mesela İngiltere Prensesi olmak kulağa muhteşem geliyor. Peki gerçekten de hayatları muhteşem midir? İşte prenses olmanın zorlukları:

1. Prensesler İstediği Gibi Giyinemezler

Kraliçe

İngiltere Prensesi olmanın basit gibi görünen zorluklarından bir tanesi kıyafetlerdir. Çünkü orada bir kraliçe vardır. Giyim tercihi yaparken kraliçenin sönük kalmaması gerekir. Bu nedenle prenses renk seçiminde dikkatli olmalıdır.

Ayrıca takacağı şapka kraliçenin yanında basit durmalıdır. Çünkü İngiltere’de prensesten önce kraliçe gelir. Renkli ve ilgi çekici giyinen kraliçenin fark edilebilir olması güvenlik açısından da önem arz eder.

2. Prenses Olmanın Zorlukları: İstedikleri Ojeyi Sürememek

Prenses Diana

Bir prenses koyu renk oje sürmemelidir. Genellikle prensesler; nude ya da beyaz gibi renkler arasında seçim yapmalıdır.

3. Prensesler Hayranlarına İmza Veremezler

Prenses

Bir prenses eğer herhangi bir hayranına imza verirse, imzası taklit edilebilir. Bu nedenle kesinlikle hiçbir yere imzasını atmamalıdır. Kraliçe bu konuda oldukça hassastır.

4. Sosyal Medya Kullanmanız Yasaktır

prenses olmanin zorluklari 5

Eğer prenses olmayı düşünüyorsanız yaşadığınız her anı, yemekleri, prensi ya da kraliçeyi İnstagram hikayelerinde paylaşamazsınız. Çünkü sosyal medya hesabı kullanmak kesinlikle yasaktır. Ancak resmi sayfalarında profesyonel kişiler paylaşmayı uygun görürse paylaşımda bulunabilirler.

5. Alışverişe Tek Başınıza Gidemezsiniz

kraliçe

Bir prenses asla tek başına alışverişe çıkamaz. Mutlaka yanınızda korumalar gelmelidir. Her türlü alışverişi çamaşırları bile korumalar ile birlikte alırlar.

6. Prenses Olmanın Zorlukları: Kaynana Sorunsalı

prenses olmanin zorluklari 7

Bir prenses kraliçenin sarayındayken istediği saatte odasına gidemez. Kraliçenin uyumasını bekler. Ayrıca yemek yerken de kafasına göre davranamaz. Kraliçe ile birlikte oturulur, kraliçe ile aynı anda yemek yenir, kraliçe doyunca hep birlikte kalkılır.

7. Görümceniz İle Aynı Anda Uçağa Binemezsiniz

Prenses olmanın zorlukları

Kurallara göre iki kraliyet üyesi aynı anda uçağa binemez. Yani siz bir prensesseniz ve eltinizi çok seviyorsanız birlikte uçağa binemezsiniz. Çünkü, olurda uçak düşerse iki kraliyet üyesi kişinin aynı anda ölmesi istenmez. Ayrıca seyahate çıkan herkes yanında siyah bir kıyafet taşımak zorundadır. Bunun amacı ise, biri ölürse ve cenaze törenine gidilmek istenirse hazırlıksız yakalanmamaktır.

8. Prenses Olmanın Zorlukları: Toplum İçinde Prensinizi Öpemezsiniz

pamuk-prenses-ve-yedi-cuceler

Kraliçeye göre toplum içinde ya da basın karşısında prensi öpmeniz (dudaktan ya da yanaktan fark etmez) kesinlikle yasaktır. Bu hareketin ayıp olduğunu düşünür. Ayrıca, kraliyet ailesine kimse dokunamaz. Yani bir hayranınız yanınıza gelip fotoğraf çektirmek isteyip elini omzunuza atamaz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu