Yabancı Kadın Ünlüler

Prenses Mako Kimdir?

instagram takipçi hilesi

prenses mako kimdir10
Tam adı: Mako Komuro
Doğum tarihi: 23 Ekim 1991
Doğum yeri: Japonya
Boyu:
Burcu: Akrep
Ailesi:  Babası Prince Fumihito, Annesi Kiko Kawashima, Kardeşi Prenses Kako, Kardeşi Prens Hisahito
Eşi:  Kei Komuro (2021-)
Çocuk (ları):
Mesleği: Prenses
Aktif Yılları: 2011- Günümüz

Hakkında

Prenses Mako kimdir? Halktan biriyle evlenerek unvanını kaybetmeyi göze alan eski Japonya prensesidir.

Annesi Kiko Kawashima, babası ise Prince Fumihito’dur. 23 Ekim 1991 tarihinde Tokyo’da Imperial Household Agency hastanesinde doğmuştur. Ailenin en büyük kızıdır. Kendisinden küçük Prenses Kako ve Prens Hisahito adında iki kardeşi vardır.

Prenses Mako ilkokul, ortaokul ve lise yıllarında Gakushion okulunda eğitim görmüştür. University College Dublin okulunda İngilizce eğitimi görmüştür. İngilizce eğitiminden sonra Uluslararası Hristiyan Üniversitesinde Sanat ve Kültürel Miras bölümünde, Edinburgh Üniversite’sinde de Sanat Müzesi ve Galeri Çalışmaları bölümünden mezun olmuştur. Sanat ve Bilim alanlarına ilgisiyle bilinen Prenses Mako Leicester Üniversitesinde 1 yıllık eğitimde almıştır.

2006 yılının Ağustos ayında, okul sponsorluğu kapsamında Avusturya’nın Viyana kentini ziyaret eden Prenses Mako, Avusturya’da büyükbabası olan Tatsuhiko Kawashima’nın meslek arkadaşının evinde kaldı. Burada Aziz Stephen Katedrali ve Schönbrunn Sarayını ziyaret eden Prenses’in sanata ve mimariye ilgisi oldukça büyüktür.

2011 yılının Temmuz ayında, Töhoku depremi ve tsunamisinden etkilenen tüm bölgelerde, kimliğini gizleyerek gönüllü çalışmalar yaptı. 2011 yılında reşit olan Prenses Mako, 23 Ekim’de Kıymetli Taç Nişanı’na layık görülmüştür. Kıymetli Taç Nişanı töreninden sonra ailenin yetişkin bir üyesi olarak etkinliklere, resmi görüşmelere katılmaya başlanmıştır. Japonya Tenis Derneği, Japonya Kögei Derneği gibi bir çok yardım kuruluşu ve derneklere faydası dokunmuştur.

2017 yılının Mayıs Ayında Kei Komuro ile evlenmeye hazırlanan Prenses Mako, ailevi anlaşmazlıklardan dolayı düğününü 2018 yılına erteledi. Prenses Mako ve Kei Komuro’nun 2013 yılından beri görüştükleri biliniyor. 2018 yılında da Prenses’in, halktan biriyle evlenmesini onay görmedi. Ailesi ve halk tarafından onay görülmeyen evlilik yapılmadı. 2021 yılında tekrar evlilik için adım atan çift, düğün tarihine 26 Ekim 2021 olarak belirledi.

Halktan biri ile evlenmesi istemeyen babası Prince Fumihito, damadı Kei Komuro ile ilgili halka açık görüntüler paylaştı. Ailesinin dolandırıcı olduğunu ve lisede zorbalık yaptığına dair görüntüleri halkla paylaştı. Prenses Mako ve Kei Komuro her şeye rağmen 26 Ekim 2021 tarihinde sade bir düğün töreni ile evlendi. Evlendikten sonra prenses unvanını kaybeden Mako’nun aynı zamanda ailesiyle birlikte yaşamasına da izin verilmiyor. New York’a taşınma planları yapan çift, vizelerini beklerken Tokyo’nun Shibuya semtinde yaşıyorlar.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu