PolitikaYabancı Erkek Ünlüler

Sussex Dükü Prens Harry Kimdir?

instagram takipçi hilesi

prens harry 1

Tam adı: Prens Harry (Henry Charles Albert David)
Doğum tarihi: 15 Eylül 1984
Doğum yeri: St Mary’s Hospital, Londra, Birleşik Krallık
Boyu: 1.86 m
Ailesi: Kraliçe II. Elizabeth (Büyükannesi), Prens Charles (Babası), Diana Spencer (Annesi), Prens William (Ağabeyi)
Eşi: Meghan Markle (2018 yılında evlendi)
Çocuk (ları): Archie Harrison Mountbatten-Windsor
Mesleği: Asker
Aktif Yılları: 1984 yılından bu yana
imdb-logo

Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Prens Harry Kimdir? Prens Harry, 15 Eylül 1984 yılında Prens Charles ve Diana Spencer’ın oğlu olarak St Mary’s Hospital, Londra, Birleşik Krallık‘ta dünyaya geldi. Galler Prensi Henry olarak da bilinen Harry, Galler Prensi ve Prenses Diana’nın ikinci oğludur. 1997 yılında annesinin ölümüne öğrendikten sonra, zaman zaman harekete geçti ve utanç verici olayların içinde bulundu.

Prens Harry, 2005 yılında Afganistan’da aktif hizmet süresi görerek on yıl süren bir askerlik yaptı. 2018 yılının Mayıs ayında Amerikalı oyuncu Meghan Markle ile evlendi. Bu evliliğinden Archie Harrison Mountbatten-Windsor adında bir oğlu dünyaya geldi. Geçtiğimiz günlerde (Ocak 2020) çift, kraliyet ailesindeki üst düzey görevlerinden geri adım attıklarını açıkladı.

Prenses Diana ve Prens Charles‘ın ikinci oğlu olan Harry, şu anda İngiliz tahtına, babasının, ağabeyi William ve William’ın üç çocuğunun arkasında altıncı sırada yer almaktadır Yani tahta gelmesi imkansıza yakındır. Çok sayıda haber konusu olarak kişisel trajedilerinin yanı sıra mastik ve gaflarıyla yoğun medya gündemi altında büyümüştür.

İlginizi çekebilir: Prens Charles Kimdir?

Annesi bir zamanlar Prens Harry‘yi çok sanatsal ve sportif olarak tanımlamıştı. Erken yaşta, binicilik ve avcılıkla ilgilenmeye başladı. Aile hafta boyunca Kensington Sarayı‘nda vakit geçirirken, hafta sonlarını genellikle ailelerinin Gloucestershire‘daki mülkü Highgrove House‘da vakit geçiriyorlardı.

Prens Harry, 1989 yılında ağabeyi William’ın öğrenci olduğu Wetherby Okulu‘na kayıt oldu. Daha sonra kardeşini 1992 yılında Berkshire‘da yer alan bir yatılı okul olan Ludgrove Okulu‘na kadar birlikte gittiler. Bir süre sonra anne ve babası boşandılar.

Prenses Diana’nın Sır Dolu Ölümü

Prenses Diana‘nın 31 Ağustos 1997 tarihinde bir trafik kazası sonucu şok edici ölümünün ardından, Prens Harry birkaç gün boyunca Balmoral‘da kaldı ve ailesiyle birlikte inzivaya çekildi. Daha sonra Prenses Diana‘nın cenazesine hazırlanmak için büyükannesi Kraliçe II.Elizabeth ve kardeşi ile Londra’ya gitti. 6 Eylül 1997 tarihinde Harry, birçoğunun “halkın prensesi” olarak adlandırdığı kadına veda etmek için toplanan binlerce insan ile birlikte annesine veda etti. Kardeşi, babası ve büyükbabası Prens Phillip ile birlikte cenaze töreninde annesinin tabutunun arkasından geçti.

Törenden sonra Harry ve diğer aile üyeleri, annesinin Northampton‘daki amcası Charles, 9. Spencer Spencer‘ı olan Althorp‘a gitti. Annesinin cenazesi, orada bir gölün ortasındaki bir adada defnedildi.

Bu büyük kayıpla mücadele eden Prens Harry, annesinin ölümü hakkında bir süre kabuslar gördü. Cenazeden kısa bir süre sonra Ludgrove‘ye döndü. Bir sonraki okul tatili sırasında Harry, babasıyla Botsvana ve Güney Afrika‘ya gitti.

Prens Harry Meghan Markle İle Evlendi

Harry, 2018 yılının Mayıs ayında Amerikalı ünlü oyuncu Meghan Markle ile evlendi. Meghan Markle, kraliyet ailesinde hep istenmeyen gelin konumunda yer aldı. Harry, eşini o kadar çok seviyor olmalı ki ailesine bile rest çekti. Geçtiğimiz günlerde tüm aktif görevlerinde vazgeçtiğini açıkladı. Meghan Markle‘ın babası ise kızına tepki gösterdi ve kızının neden böyle yaptığına anlam vermediğini belirtti.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu