Evcil Hayvanlar

Pomeranian Boo Özellikleri ve Bakımı

instagram takipçi hilesi

Pomeranian Boo Özellikleri ve Bakımı

Pomeranian Boo, arkadaş canlısı bir canlı olduğu için kendi türleri arasında popülerdir. Pomeranian da zekidir, bu yüzden eğitilmesi zor değildir. Evde bakılacak köpek ırkları arıyorsanız, memnun kalacaksınız. Pomerian Boo’ya biraz saygınız varsa, onların düzenli egzersize ihtiyaçları olduğunu, canlı ve arkadaş canlısı olduklarını bilirsiniz. Alacağınız köpeği eğitmek istiyorsanız bu cins köpekler eğitilebilir ve çok zeki oldukları için hiç zorlanmazsınız. Daha önce hiç köpeği olmayan biri tarafından evde kolaylıkla bakılabilecek bir köpektir.

Pomeranian Boo Özellikleri ve Bakımı

Pomeranian Boo Tarihi

Pomeranian, Kuzey Kutbu’ndaki Spitz ailesinin en küçük üyesidir. Pomeranian’ın atası, Kuzey Kutbu kızak köpeğinin soyundan gelmektedir. Pomeranian’ın atalarının şu anki boyutundan daha büyük ve daha iri olduğu iyi bilinmektedir.

Pomeranian’ın bugün nasıl, ne zaman ve nerede minyon boyutuna küçüldüğü belli değil. 1761’de Mecklenburg-Strelitz’li Prenses Sophie Charlotte, “Phebe” ve “Mercury” adlı iki beyaz köpekle İngiltere’ye gitti. Cinsin muhtemel atası Alman Spitz, İngiltere’ye getirildikten sonra “Pomeranian” adını aldı. İngiltere’ye getirilen ilk Pomeranian cinsi 13-14 kg ağırlığında ve beyaz renkliydi.

Bu beyaz köpekler daha çok Japon Spitz cinsine benziyor. Sonraki yıllarda Kraliçe Victoria iktidara geldi ve 64 yıllık bir süre içinde 15’ten fazla çeşit yetiştirdi. Pomeranian cinsi, 1870 yılında İngiliz Köpek Kulübesi Kulübü tarafından tanındı, ancak halkın beklediği ilgiyi hâlâ göremedi.

1888’de Kraliçe Victoria, İtalya gezisi sırasında ilk kez 5 kg ağırlığındaki bir Pomeranian “Marco” görmüş ve onu İtalya’dan İngiltere’ye getirmişti. Küçük ve hafif Marco, Victoria için ilham kaynağıydı. Pomeranian cinsinin popülaritesi bu geziden sonra artmadı ve 1900 yılında Pomeranian cinsi AKC tarafından da tanındı. Köpekler, Birleşik Krallık’ta ve ABD’deki birçok ülkede insanları büyüler.

pomeranian boo ozellikleri ve bakimi5

En popüler evcil hayvanlardan biri haline geldi. İngiliz yetiştiriciler, 1900’ler ve 30’larda popüler hale gelen bu köpek ırklarını küçültmek için çok çalıştılar. Bu nedenle cins standartlarının oluşturulması başladı. Bu çalışmalarda, cins çeşitlendikçe Pomeranyalılar geniş bir renk yelpazesine kavuştu. Pomeranian, yüksek bir üne sahiptir ve tarihte ünlü insanlarla da arkadaş olmuştur. Pomeranian’a sahip olanlardan bazıları; Kraliçe Victoria, Marie Antoinette, Emile Zola ve Wolfgang Amadeus Mozart…

Pomeranian Boo Özellikleri

İlk kez bir Pomeranian Boo sahipleniyorsanız, dikkate alınması gereken birkaç nokta vardır. Örneğin, yalnız kalmayı sevmezler. Pomeranian Boo  cinsi ailelerine karşı çok sevecen ve sıcak kanlıdır.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da bu cins köpeklerin yabancılara çok yaklaşamamasıdır. Samimiyet gelişmeden önce alışmak biraz zaman alır.

pomeranian boo ozellikleri ve bakimi3

Güçlü bir bağlantı kurulduğunda, gerçek bir bağlantı kurulur. Pomeranian Boo size karşı uysaldır, ancak tanımadığınız köpeklere karşı şaşırtıcı derecede saldırgan olabilirler. Bu olduğunda, sakince üstesinden gelin. Onları durdurmaya çalışsanız bile büyük köpekleri avlayabilir ve onlara karşı sert davranabilirler.

Pomeranian Boo Bakımı

  • Köpek sahibi olmaktan korkan insanların en büyük korkusu saç dökülmesidir. Ama bir Pomeranian Boo aldığınızda, orta düzeyde bir dökülme göreceksiniz. Orta derecede saç dökülmesinde bile diş bakımı ihmal edilmemelidir.
  • Dişlerini düzenli olarak fırçalamamaları hoşunuza gitmeyecek kronik sorunlara yol açabilir. Diş problemlerinden kaçınmak için beslenmelerine de dikkat etmelisiniz.
  • Kuru mama ile beslenmesi ve iki öğünde yenmesi tavsiye edilir. Köpek aldıktan sonra araştırmanızı yapmadıysanız alanında uzman bir veterinere konu ile ilgili sorular sorabilirsiniz. Dost canlısı köpekler oldukları için gün içinde iyi vakit geçirmek için iyi bir seçim olacaklardır.

Hangi Mamayı Yerler?

pomeranian boo ozellikleri ve bakimi2 768x970 1

Köpeğinizi ilk kez besliyorsanız, yemek yerken zorluk çekmeniz normaldir. Günlük yemeği ¼ ila ½ fincan kuru gıda olmalıdır. Ayrıca, iki öğünden fazla değil. Köpek bir yetişkin olduğunda bu miktar kaçınılmaz olarak değişecektir.

Bu nedenle bir köpeğin yemesi gereken mama miktarı yaş, kilo ve egzersiz miktarı gibi faktörlere göre değişir. Tüm köpeklerin aynı miktarda yiyeceğe ihtiyacı yoktur. Nasıl ki insanlar farklı miktarlarda ve kalitede yiyecekler tüketiyorsa, köpekler de aynı şekilde besin tüketir. Yiyecekleri yüksek kalitede olmalıdır. Bir Pomeranian Boo yavrusu satın alırsanız, N&D Hafif Tavuk Maması ile düşük kalorili bir diyet sağlayabilirsiniz.

Pomeranian Boo İle İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu