hosting
Ticimax

Penis Kırılması Nedir?

”Forex”

Daha önceden belki hiç duymayan vardır ve belki başlığı görüp yadırgayanlar olacaktır fakat sağlık utanmaya ve şakaya gelmez.

penis-kirilmasi-saglik Penis Kırılması Nedir?

Evet penis kırılabilir!!

Peki  nasıl kırılır, kırılınca ne olur? Erkeklerde penis sert halde iken, ilişki sırasında veya normal durumda yatak içerisinde aniden dönme, ereksiyonu sonlandırmak için bükme hareketi yapma veya at-inek tepmesi sonucu kırılma olayı meydana gelir. Kırılma sonucu yüksek sancı meydana gelir. İnsanların çoğu bu tür konulardan çekindiği için doktora gitmek istemez ve gitse bile türlü bahaneler doktora sunarak utancını gizlemeye çalışır. Baştan dediğim gibi sağlıkta utanma olmaz. Ülkemizde bu tür vakalar insanların çekimser davranması nedeniyle net bir rakama sahip değildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Kola İçmenin Zararları Nelerdir?

penis-kirilmasi-saglik-nedenleri Penis Kırılması Nedir?

Tedavisi

Kırılan organ bandajlanıyor ancak kırılmanın da evreleri olduğu için bu işlem ve diğer işlemler hastanın olayı net bir şekilde anlatmasından sonra farklı evrelerle devam ediyor yani hemen bandaj olayına geçilmiyor. Kırılma sonucu, kırılan tarafa doğru morarma, kan birikintisi gibi durumlar gözlenebiliyor. Kırılma şiddetinin ileri seviyede olması durumunda ise kanlı idrar ve yumurtalıklarda kan birikmesi oluşabiliyor. Cerrahi müdahaleyle açık sünnet kısmından penis açılarak geriye doğru çekiliyor, biriken kan pıhtısı temizleniyor ve yırtık olan kısım dikiş uygulanarak tedavi ediliyor. Tedaviden kısa süre sonra hasta iyileşiyor ve rutin yaşamını sürdürebiliyor.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Gül Suyu Nedir? Faydaları Nelerdir?

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu