Yerli Kadın Ünlüler

Pelin Zaman Kimdir?

instagram takipçi hilesi

pelin zaman 1

Tam adı: Pelin Zaman
Doğum tarihi: 2 Mayıs 1988
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Boyu: 1,6 m
Burcu: Boğa
Ailesi: Hasan Zaman (Kardeşi)
Sevgilisi: Gökhan Akar
Mesleği: Memur, Aşçı
Aktif Yılları: 2010’lu yıllardan bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Pelin Zaman Kimdir? Pelin Zaman, havalimanı yolcu hizmetleri memuru ve aşçıdır. MasterChef 2021 Türkiye programında yarıştı.

Pelin Zaman, 2 Mayıs 1988 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Hasan Zaman adında bir kardeşi var.

Üniversite eğitimini İşletme Bölümü’nde tamamladı. Daha sonra iki sene açık öğretimde aşçılık eğitimi aldı.

Kariyeri boyunca pek çok ülke gezen Zaman, bir dönem Amerika’da yaşadı. Dünya mutfağına ilgisi olan genç yarışmacı, yemeklerinin tadanların çok beğendiğini ve kendisinin de yemeklerini çok beğendiğini söylüyor. Hayalleri arasında ileride kendisine ait olan bir iş yeri açmak var.

Gezip gördüğü ülke mutfaklarını her zaman dikkatli bir şekilde inceliyor. Bu yüzden de yemek konusunda oldukça iddialı. Masterchef yarışmacılarının katıldığı “O Ses Türkiye” bölümünde şarkıcı Gökhan Akar ile birlikte olduğunu söyledi.

Zaman, yarışmaya ilk olarak Porto Riko yemeği olan “Mofongo” ile giriş yaptı. Şefler tabağını çok beğendi ve üç evet alarak düello turlarına kaldı. Bu turda Rümeysa ve Kübra ile birlikte yarıştı. Üç yarışmacıdan da 45 dakikada meşhur İtalyan çorbası olan Minestrone çorbası yapılması istendi. Düellonun kazanını Pelin oldu.

Final turlarında ana kadroya giremedi. Fakat yedek yarışmacılar arasında yapılan yarıştı ana kadroya girmeyi başardı. 5. tur yedek yarışmada en iyi lazanyayı yaptı ve ana kadroya dahil oldu. Takımının kaybettiği tüm haftalarda neredeyse eleme adayı oldu.

Pelush’s isimli YouTube kanalında yemek videoları yayınlıyor.

28 Kasım 2021 günü yayınlanan bölümde Araz ve Safanur ile son üç kişi arasına kaldı. Pelin Zaman, rakiplerinden daha başarısız bir tabak çıkardı ve yarışmaya veda etti.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu