Kişisel GelişimYaşam

Paraya,Şan Şöhrete Gerek Duymadan,Kendinizi Mutlu Etmenin 4 Yolu

instagram takipçi hilesi

Hayatta mutlu olmak veya birini mutlu etmek çok zor işdir. Ancak bunu yapabilmek yine kendimize bağlıdır.Eğer kendinizi basit ve kolay yoldan paraya veya şan şöhrete gerek kalmadan küçük ama bir  o kadar büyük 4 adımla kendinizi mutlu edebilirsiniz!

mululuk icin 4 yol

Karnaval ve uplifers.com’dan aldığımız bu bilgiye göre,İşte 4 adımda mutlu olmanın yolları;

1.Kendinize Yeni Bir Etkinlik/aktivite bulun

spor yapmak

Birçok kez mutlu olduğumuz şeyleri tekrarladığımızda artık o yaptığımız şeylerden mutluluk duygusunu alamadığımızı görürüz. Bu yüzden yeni şeyler denemeyi kendinize alışkanlık haline getirin.Bunun için kolay olması bakımından önce kolay şeylerden başlayın.

Buna örnek verecek olursak,kil yapma dersleri almak, yeni bir spor salonuna yazılmak gibi.Bunlar sizi yeniden yaratmaz evet ama mutluluğu yolculuk olarak tanımlarsak, bu küçük başlangıçlarla yolculukta öğrenecekleriniz sizi mutlu edecektir. Yeni şeyler öğrenebilir ve güçlü olduğunuz yönleri keşfedebilirsiniz. Çünkü mutluluk bir yolculuktur bir hedef değil!

2.Gönüllü Olun!

gonullu olmak

Bu bizim bilim adamları yine boş durmamış ve bunun üzerine de bir araştırma yapmış.Mutluluk ile yaptıkları bir araştırmada ise ,insanların başka insanlara yardım ettiklerinde kendilerinin de mutlu olduğu görülmüştür.

Bu durumda gönüllü olarak bir şeyler yapmak, büyük ya da küçük, sizi mutlu hissettirecektir.

3.Yüz Yüze İletişimi Önceliğiniz Haline Getirin

yuz yuze

Aslına bakarsanız bu madde günümüz insanların ihtiyicadır. Çünkü artık telefondan en çok da yazışarak insanların sosyal medyadan haberleştiğini ve problemlerini buralardan çözdüğünü görüyoruz. Ancak sosyal iletişim ve aitlik duygusu insanlığın yapı taşlarındandır ve bu sosyalliği teknolojik aletler ile gerçekleştiriyorsanız bu durumu biraz değiştirebilir.

Yüz yüze konuşmak, samimiyeti kurmak, gülmek ve dokunmak gerçek iletişimdir. Bu nedenle yüz yüze sosyalleşmek üzerinde çalışın.

4.Minnetinizi Gösterin

tesekkur etmek

Yine bir araştırmada görünen bir sonuç; minnet ettiğiniz şeyleri yüksek sesle söylemek, yazmak ya da birine anlatmak mental ve fiziksel sağlığı geliştiriyormuş.  Aynı zamanda insan ilişkilerinizi de geliştirir. Bu nedenle minnet duyduğunuz şeylere, insanlara ve olaylara “teşekkür ederim” demeyi unutmayın!

Umarım işe yarar! Ben deneyeceğim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu