İlişki Konuları

Kadınlar Neden Aldatır? 5 Maddede Aldatmanın Gerekçesi

instagram takipçi hilesi

Genellikle “aldatma” kavramı erkeklerle özdeşleşmiştir. İkili ilişkileri büyük bir çıkmaca sürükleyen ve aldatılan kişiyi dibe atan bu kavramın altında yatan birçok neden vardır. Kadınlar da zaman zaman bir hata yaparak, sevdiği ya da sevmediği adamı aldatabilir. Elbette aldatmanın hiçbir mantıklı açıklaması olamaz. Ancak yine de “kadınlar neden aldatır? sorusuna cevapları araştırdık.

1. Kadınlar Neden Aldatır? Beklediği İlgiyi Bulamazlar

Kadınlar Neden Aldatır? 5 Maddede Aldatmanın Gerekçesi

Kadınlar için bir ilişkideki en önemli duygular arasında ilgi görmek yer alır. İlgi, bir erkeğin sevgisini ifade edebileceği en kolay yoldur. Gün içinde aramak, mesaj atmak, saç okşamak, hastayken “nasılsın” demek gibi davranışlar ilgiyi belli eden en önemli şeylerdir.

Aslında yukarıda anlatılan hiçbir şey maddi açıdan değerli değildir. Tamamen bedava olan bu davranışları yapamayan erkekler, bir süre sonra aldatıldığında şaşırabilirler. Elbette aldatılmak doğru bir tutum değildir. Ama gösterilmeyen sevginin hiçbir önemi yoktur. Bu nedenle şaşırmalarına da hiç gerek yoktur.

2. Hayatındaki Erkeği Beğenmezler

Kadınlar Neden Aldatır? 5 Maddede Aldatmanın Gerekçesi

Kadınlar genellikle bakıma ve temizliğe büyük önem verirler. Hayatında hiç kuaföre gitmemiş kadın sayısı “yok” denecek kadar azdır. Eğer erkek kendine bakmıyorsa, kişisel temizliğine önem vermiyorsa bir kadını kendinden soğutabilir. Hayatındaki erkeği beğenmeyen kadın, yavaş yavaş uzaklaşmaya başlar. Bir süre sonra kendisine çekici gelen başka bir erkeğe yakınlaşır. Bu erkeğin bakımlı olması kadını heyecanlandırır ve aldatma davranışına sürüklenir.

3. Kadınlar Neden Aldatır? Cinsellik

Kadınlar Neden Aldatır? 5 Maddede Aldatmanın Gerekçesi

Cinsellik ilişkideki en önemli şeyler arasında yer alır. İkili ilişkilerde belirli bir çekimin olması gerekir. Cinsel çekim olmayan bir ilişkinin başlaması da devam etmesi de oldukça zordur. Eğer bir kadın hayatındaki erkeğe karşı cinsel çekim hissetmezse başka birine karşı ilgi duymaya başlayabilir. Özellikle karşısındaki erkek ilgi çekici ve cazibeliyse aldatma davranışı ile hayatındaki erkekten daha fazla uzaklaşır.

Erkekler Neden Aldatır?

4. İntikam Almak

Kadınlar Neden Aldatır? 5 Maddede Aldatmanın Gerekçesi

Birçok kadın intikam almak için başka bir erkekle beraberlik içine girer. Özellikle ilişkisinde aldatılan bir kadın, aldatarak ne hissettiğini anlatmaya çalışır. Aldatılan bir kadın bu şekilde öfkesini belli etme çabasına girer. Ancak bu şekilde kendisine yanlış yapan kişiyle aynı seviyeye düşer.

5.Kadınlar Neden Aldatır? Sevgisizlik

Kadınlar Neden Aldatır? 5 Maddede Aldatmanın Gerekçesi

Tıpkı ilgisizlik gibi sevgisizlik de bir ilişkiyi çıkmaza sürükler. Sevgisizlik yaşayan bir kadın, aradığı olumlu duyguları başkasında bulmaya çalışır. Özellikle kendisine ilgi ve sevgi gösteren başka erkeklere yoğunlaşır. Genellikle kavga ve sinir anında başka bir erkekle sohbet etmeye başlayan kadınlar, aradıkları duygunun bir başkasında olduğunu düşünür.

Kadınlar Neden Aldatır? Videoları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu