Palamutbükü Nerede, Nasıl Gidilir, Gezilecek Yerler Nerelerdir?

instagram takipçi hilesi

Türkiye’nin en iyi tatil yerlerinden bir tanesi olan Datça Yarımadası‘nda yer alan Palamutbükü, eşsiz güzelliği, tertemiz denizi iyi ünlenmiş bir koydur. Uzun sahil şeridinde yer alan koyda, tekneler ve yatlar için liman bulunmaktadır.

palamutbuku 1

Palamutbükü‘nde iki köy vardır. Bu köylerde daha çok zeytin ve badem yetişmektedir. Eğer ki tatilinizi Pazartesi ve Perşembe gününe denk getirirseniz açılan yöresel pazarı da gezebilirsiniz.

Pazar’da köy yumurtasından, süte, peynirden bademe, kekikten bala kadar aklınıza gelebilecek pek çok ürünü satın alabilirsiniz. Ürünlerin fiyatları diğer popüler tatil beldelerine göre daha uygundur.

Palamutbükü Nerede, Nasıl Gidilir?

Palamutbükü, Muğla’nın Datça ilçesinde yer almaktadır. Palamutbükü’yle Datça arasında yaklaşık 25 km’lik bir mesafe bulunmaktadır. Cumalı ve Yaka köyleri sınırları içerisinde yer alan bir yerdir. Eşsiz doya sahip olan bu koya, kendi aracınız ya da minibüsler ile de gidebilirsiniz.

palamutbuku 2

Eğer ki özel aracınız ile gitmeyi tercih ederseniz Reşadiye Mahallesi Kavşağı’ndan Knidos tabelasına doğru sağdan devam ederseniz kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Yol boyunca size tabelalarda yardım etmekte.

Eğer Datça’ya başka şehirden gelecekseniz ve uçak ile gelmek istiyorsanız Dalaman Havalimanı’na inen bir uçağa binmeniz gerekmekte. Daha sonra Dalaman Havalimanı’ndan hareket eden HAVAŞ otobüsleri ile Marmaris’e geçilir. Marmaris’ten kalkan Datça otobüsleri ile de yaklaşık 1,5 saatlik bir yolculuktan sonra Datça’ya ulaşabilirsiniz. Datça merkezden de 40 dakikalık bir yolculuk ile Palamutbükü’ne varabilirsiniz.

Bir diğer seçenek ise en güzeli. Bodrum’dan kalkan feribotlar ile harika bir deniz yolculuğu yaparak da bu koya ulaşabilirsiniz.

palamutbuku 3

Palamutbükü’nde Gezilecek Yerler

Palamutbükü’nde gezebileceğiniz çok fazla yer yoktur. Ancak, halihazırda bulanan yerlerde oldukça güzel ve ziyaret edilmesi gereken yerlerdir. ilk olarak gitmenizi önerebileceğimiz yer Uluslararası Knidos Kültür Sanat Akademisi ya da kısa adı ile UKKSA‘dır.

Knidos Antik Kenti’ne yakındır. Uluslararası Knidos Kültür Sanat Akademisi’nde pek çok sanat eseri de sergilenmekte. Dilerseniz yapılan atölye çalışmalarına da katılabilirsiniz. Uluslararası Knidos Kültür Sanat Akademisi’nin en güzel yeri heykel bahçesidir. Burada harika fotoğraflar çekilebilirsiniz. Hediyelik eşya dükkanlarından hediyeler alabilir ya da kafeteryalarda dinlenebilirsiniz.

Bir sonraki durağınız kesinlikle Palamutbükü plajı ve Akvaryum Plajı olmalıdır. Muhteşem plajı ve yeşil ile mavinin buluştuğu harika doğası ile mest olacaksınız. Denize girdiğinizde kendinizi Maldivlerde hissedebilirsiniz.

Bir diğer gezmeniz gereken yer ise Liman’dır. Palamutbükü limanı plajlar kadar popüler bir yerdir. Birçok tekne burada demirler. Liman çevresinde yer alan restoranlarda harika bir akşam yemeği de yiyebilirsiniz.

palamutbuku 4

Palamutbükü ilgili videolar

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu