Özlem Gürses Kimdir?

instagram takipçi hilesi

ozlem gurses kimdir 3
Tam adı: Özlem Gürses
Doğum tarihi: 18 Ağustos 1970
Doğum yeri: Ankara, Türkiye
Boyu: 1,6 m
Burcu: Aslan
Ailesi: Ömer Lütfi Gürses (Babası)
Eşi: Mustafa Türkay Tatar
Çocuk (ları): Uzay Tatar
Mesleği: Gazeteci, Sunucu, Halkla İlişkiler ve İletişim Uzmanı
Aktif Yılları: 1997 yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Özlem Gürses Kimdir? Özlem Gürses, gazeteci, sunucu, halkla ilişkiler ve iletişim uzmanıdır.

Özlem Gürses, 18 Ağustos 1970 yılında Ankara’da dünyaya gözlerini açtı.

İlkokul ve lise eğitimini TED Ankara Koleji’nde bitirdi. Üniversite eğitimini ise ODTÜ Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü‘nde başladı. Bölüm birincisi ve yüksek şeref öğrencisi olarak ODTÜ Mimarlık bölümüne geçti. Yüksek lisans eğitimini Mimarlık Tarihi bölümünde yaparken trafik kazası geçirdi. Bu kaza onu İstanbul medya dünyasına kadar götürdü.

Kariyerine ilk olarak ATV’de muhabir olarak başladı. Daha sonra Star’da Gece Hattı ve Kırmızı Koltuk isimli programlarda görev yaptı. Kısa sürede pek çok bakan ve siyasetçi ile röportajlar yaptı. 1998 ve 1999 seneleri arasında Star TV ekranlarında hafta içi her gece ve hafta sonu gece yarısı “Gece Hattı” isimli programın sunuculuğunu yaptı.

Habertürk’te 13 Ajansı, 20. Saat, Burası Haftasonu, Bildiğin Gibi Değil ve Habertürk Gündem programlarını hem hazırladı hem de sundu. Kanal 1 Ana Haber’in hem ekran yüzü hem de haber müdür yardımcısı oldu. O geldiğinde program reytinglerde 90-100 bandında idi. Bir süre sonra 20. sıralara kadar yükseldi.

Yine aynı kanalda “Özlem Gürses’le Bakış” ve “Şahane Çocuklar” adlı programların hem editörü hem de yapımcısıydı. Skytürk kanalında “Özlem Gürses’le Çizgi Dışı” isimli programı da sundu. TV 8 ve Habertürk kanallarında Ayşe Böhürler ve Vivet Kanetti Uluç ile birlikte “3YÜZ” isimli programı yaptı. Yine TV 8’de “Her Pazar Açıkça” isimli programı sundu. NTV ekranlarında izleyici ile buluşan “Mimarlık ve Yaşam” isimli programında yüzü oldu.

Gürses, İstanbul Ticaret Üniversitesi İletişim Fakültesi‘nde “Röportaj Teknikleri”, DİALOG Anlatım ve İletişim Okulu’nda da “Haber Yazımı ve Spikerlik” ile “TV Program Yapımcılığı” derslerini verdi. Son dönemde kurumlara ve profesyonel yöneticilere de “Etkili İletişim Teknikleri” ve “Medya İlişkileri Eğitimi” vermeye başladı. 2011 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Santraİstanbul’un Basın ve Halkla İlişkiler ofisinde görev yaptı.

2013 ve 2020 seneleri arasında Artı Bir TV’de sunuculuk yaptı. 2020 yılında Halk TV’ye geçti. Yaptığı röportajları birleştirdiği “Bazen Olmaz: Başarısızlık Hikayeleri” isimli bir kitap yazdı.

Mustafa Türkay Tatar ile evlidir. Bu evliliğinden Uzay Tatar isminde bir çocuğu dünyaya geldi.

Özlem Gürses, 21 Mart 2022 günü Halk TV’den ayrıldı. Ayrılma nedeni kanalın şahsi Youtube kanalında videolar yayınlamamasını istemesiydi. Aynı talep Emin Çapa’ya da iletildi. Fakat ikili kabul etmedi ve kanal ile ilişkileri kesildi.

Videoları

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu