Özlem Çerçioğlu

instagram takipçi hilesi

özlem 28

Tam adı: Özlem Çerçioğlu
Doğum tarihi: 11 Ağustos 1968
Doğum yeri: Nazilli/Aydın
Burcu: Aslan
Ailesi: Birsen Kahyaoğulları (annesi), Halil Kahyaoğulları (babası)
Eşi: Ercan Çerçioğlu
Çocukları: Ata Caner Çerçioğlu, Şefik Alp Çerçioğlu
Mesleği: Siyasetçi
Aktif Yılları: 2002 yılından bu yana.

youtube-chanel

Sosyal Medyada

instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Başlıklar

Hakkında

Özlem Çerçioğlu kimdir? Özlem Çerçioğlu, “Topuklu Efe” lakabı ile tanınan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı. Özlem Çerçioğlu, Adnan Menderes Üniversitesi Akademik Yılı Açılış Töreni öncesinde Binali Yıldırım’ı karşılayanlar arasında bulunan AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş‘ın yürüyüşü sırasında Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu omzundan iterek araya girmesi ile kameralara yansımış ve ülke gündemine oturmuştur.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı.

Özlem Çerçioğlu, 11 Ağustos 1968 tarihinde Aydın’ın Nazilli İlçesinde dünyaya gözlerini açmıştır. Babası Halil Kahyaoğulları, annesi Birsen Kahyaoğulları‘dır. İlk, orta ve lise öğrenimini Nazilli’de aldıktan sonra Konya Selçuk Üniversitesi Makine Resim Konstrüksiyon Bölümü‘nden 1988 yılında başarıyla mezun olmuştur. Üniversiteden mezun olmasının ardından Aydın’a bağlı Sultanhisar’da Jantsa‘da iş yaşamına başladı.

Özlem Çerçioğlu, Jantsa’da çalıştığı sırada Jantsa’nın CEO’su Ercan Çerçioğlu ile dünya evine girmiştir. Sonrasında eşi ile beraber ABD’ye giderek New York‘ta özel bir firmada Müşteri İlişkileri Müdüresi olarak görev aldı. New York’ta Hunter Collage‘de eğitimini sürdürdü. Tüm bunların yanı sıra Türk derneklerinde de aktif olarak göre aldı.

Türkiye’ye döndükten sonra bir Dönem sanayici olarak faaliyetlerde bulunmuştur. Nüfus planlaması, Atatürkçü düşüncelere sahip çıkma, sokak çocuklarını geri kazanma, uyuşturucu ile mücadele ve eğitime destek çalışmaları gibi birçok sosyal projede yer almıştır.

3 Kasım 2002 tarihinde gerçekleşen genel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi Aydın Milletvekili Adayı oldu ve meclise girmiştir. 22. Dönem (14 Kasım 2002 – 23 Temmuz 2007) tarihleri arasında yer aldığı TBMM’de İnsan Hakları İnceleme Komisyonu’nda görev almıştır.

23. Dönem (23 Temmuz 2007 – 30 Mart 2009) tarih aralığında Cumhuriyet Halk Partisi Aydın Milletvekili olarak bir kez daha TBMM’de bulunmuştur. TBMM Sanayi Ticaret Enerji Tabii Kaynaklar Bilgi Ve Teknoloji Komisyonu’nda görev almıştır. 30 Mart 2009 tarihinde yapılan yerel seçimlerde CHP’nin Aydın Büyükşehir Başkan Adayı olmuştur ve başkanlık koltuğuna oturmuştur. Aydın Belediye Başkanı seçilmesinin ardından milletvekilliğinden istifa etmiştir.

30 Mart 2014 tarihinde gerçekleşen 2014 Türkiye Yerel Seçimleri’nde büyükşehir statüsüne geçen Aydın’ın ilk Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmiştir. Belediye Başkanlığı dönemi boyunca yerel halk kendisini “Topuklu Efe” lakabı ile sevmiştir.

Ercan Çerçioğlu ile evli olan Özlem Çerçioğlu’nun Şefik Alp ve Ata Caner adında iki çocuğu vardır.

31 Mart Yerel Seçimleri’nde Cumhuriyet Halk Partisinin Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı bir kez daha Özlem Çerçioğlu seçilmiştir. Seçim sonucunda %53.94 oranındaki oyu ile Büyükşehir Belediye Başkanlık koltuğuna oturmuştur.

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
biyografiinfo.comgoogle.com

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu