Yerli Kadın Ünlüler

Özgür Balakar (uzunmakarna) Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Özgür Balakar (uzunmakarna) Kimdir?
Tam adı:Özgür Balakar
Doğum tarihi: 10 Haziran 1998
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu: 1.65 m
Burcu: İkizler
Ailesi:
Sevgilisi:
Mesleği: Fenomen, şarkıcı, manken, oyuncu
Aktif Yılları: 2020 yılından bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi tiktok

Hakkında

Özgür Balakar kimdir? TikTok’ta tanıdığımız Uzunmakarna’nın gerçek adı Özgür Balakar!

Özgür Balakar, 10 Haziran 1998 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Aslen Sakarya’lıdır. İki kardeş olan Balakar’ın bir abisi ve bir ablası var. Annesi ve babası hakkında detaylı bilgi yok.

Eğitimini, Bahçeşehir Üniversitesi’nde okumakla devam ettiriyor. Okul sırasında Instagram ve Tiktok’ta eğlenceli videolarıyla tanınmaya başladı.

Nasıl Fenomen Oldu?

Okul döneminde çektiği videolarla, Tiktok’ta hatırı sayılır (1,5 milyon takipçi) takipçi sayısına ulaştı. Tiktok’taki mahlası “uzunmakarna” ile nam salar. Bu sırada profesyonel anlamda da modellik yapmaya başlar. Tiktok’taki takipçileri tarafından her yeni videosuna hücum edilen ve hayran kitlesi tarafından oldukça sevilen bir isim. Özellikle de pembe renge ilgisi dikkatlerden kaçmamakta.

Asıl fenomenliği ise bir fotoğrafçının bir çok kişi tarafından çizilmesiyle başladı. Daha sonrasında da bu popüler sayfanın onun aslında Türk olduğunu vurgulamasıyla kendi takipçi kitlesini yaratmaya başlamasının kıvılcımını atar. Keşfet bölümünde sık sık videoları gösterilmeye başlar. Tanınırlığı çoğalır. Ayrıca, yapmış olduğu modellik mesleği de tanınırlığını daha da arttırmıştır.

Özellikle de 2009 yılında Eurovison yarışmasında birinci olan Alexander Rybak ile birlikte yaptığı videolarla da adından sıkça bahsettirmiştir.

Balakar, BluTV‘de yayınlanan “Hiç” adlı dizide rol aldı. Bu onun ilk oyunculuk deneyimi olur. Hiç adlı dizide oynadığı karakter ise Cansu’dur.

2021 yılında modellik, fenomenlik, oyunculuk derken sonunda “İnadına” adlı şarkısıyla şarkıcılık mesleğiyle de ilgilenmiş olur. Bu şarkısı tüm platformlarda oldukça fazla dinlenmiştir.

Bakalar, youtube kanalında hayranların sorularını cevaplarken aşağıdaki en çok sorulan sorularını yanıtladı: 

– En sevmediği insan tipinin buluşmalara geç gelenler olduğunu ve sorumluluklarını yerine getirmeyen insanlar söyledi.

– Yapmaktan en çok zevk aldığı şeyler ise, kimse yokken gitar çalmak ve dans etmek olduğunu söyledi.

– Markete gidince en çok ne alırsın sorusuna ise “Makarna” almayı sevdiğini aktardı.

– Modellik yapan Özgür Balakar’a modelliği bıraktın mı sorusuna ise yanıtı: modelliği bırakmadığını ve çekim oldukça katıldığını ve teklifleri geri çevirmediğini aktardı.

– Kendini beğeniyor musun sorusuna ise yanıtı kendini güzel de bulmuyor, çirkin de bulmuyor sıradan olduğunu söyledi.

– Çok çalışkan biri misin? sorusuna ise yanıtı çok çalışkan olmadığı ve derslerinde başarılı olduğunu ifade etti.

– En sevdiği dersin Geometri olduğunu söyledi.

– Gözlerinin lens olduğunu ve 3 numara kullandığını söyledi.

– Kendinde en sevmediğin özellik olarak hangisini söylersin sorusuna ise; insanları çok kolay affettiğini ve aslında biraz daha uzun trip atmasının daha iyi olacağını söyledi.

Özgür Balakar yani uzunmakarna’nın instagram hesabına ve tiktok hesabına yukarıdaki künye bölümündeki ikonlarına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda videolarını hemen aşağıdan ve altındaki fotoğraflar bölümünden de fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.

Bu biyografi yazımız tıpkı diğer biyografi yazılarımız gibi güncellenebilir yazıdır. Yeni gelişmeler veya aldığımız kaynaklardan hatalı bilgiler geri bildirimlerle revize edilir.  En güncel haliyle bütün içeriklerimizi derlemeye çalışıyoruz. Bu yüzden bu yazı veya diğer yazılarımızda geri bildirim göndermeyi ihmal etmeyin!

Özgür Balakar Rol Aldığı Dizi

  • Hiç – 2021 BluTv Dizisi

Özgür Balakar Şarkısı

  • İnadına – 2021

Videoları

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu