Film & Dizi Önerisi

BluTv’de İzleyebileceğiniz Orijinal Yerli Yapımlar

instagram takipçi hilesi

BluTv abonelik sistemiyle çalışan, istediğiniz zaman istediğiniz yerde dizi, film vb. yapımlara ulaşabileceğiniz internet üzerinden hizmet veren bir platformdur. Eskiden yayımlanan birçok diziyi ve kült filmleri bünyesinde bulundurmaktadır. 2017 yılından beri hizmet vermektedir. Kendi orijinal yapımlarıyla dijital platformlarda yapılan Türk projelerin başarısını arttırmış ve uluslararası anlamda duyulmasını sağlamıştır.

İşte BluTv platformunda izleyemeye değer orijinal başarılı yerli yapımlar!

Sıralama IMDB puanlarına göre yapılmıştır. 

1- Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi – 2019

Türk dizi tarihinin en başarılı dizilerinden biri olan Behzat Ç. ilk olarak 2010 yılında Star Tv’de yayınlanmıştır. Başrolünde Behzat Ç. karakterini canlandıran oyuncu Erdal Beşikçioğlu’dur. Adından da anlaşılacağı üzere Bir Ankara Polisiyesi olan başarılı yapım 2019 yılında BluTv de yeniden yayınlanacağını müjdeleyerek hayranlarını sevindirdi. Altı yıl aradan sonra internet dizisi olarak yeniden hayatımıza giren Behzat Ç. tv’de yayınladığı 3 sezonuyla beraber 9 bölümlük bir sezon daha yayınladı. 5. Sezonunda çekileceğini müjdelemiş olmalarına rağmen sonradan iptal olduğu yönünde haberleri çıkan Behzat Ç. dizisinin akibetiyle ilgili şu an net bir haber bulunmamaktadır. Sevilen ve büyük bir kitleye sahip olan dizinin Imdb puanı 8.7’dir.

1 685x385 1

2- Masum – 2017

Ülkemizde internet dizilerinin ilklerinden olan ve BluTv’nin de ilk yerli orijinal yapımı Masum dizisi başarılarıyla dizi severleri heveslendirmiştir. Kadrosunda Haluk Bilginer, Okan Yalabık , Ali Atay, Bartu Küçükçağlayan ve Serkan Keskin gibi önemli isimleri barındıran dizi polisiye, dram türündedir. Yönetmenliğini Seren Yüce’nin yaptığı, Berkun Oya’nın senaryosunu yazdığı dizinin Imdb puanı 8.6’dır. Bir sezon 9 bölümden oluşan ve her bölümü 1 saat olan dizi bu platformda mutlaka izlemeniz gereken bir yapımdır.

3- Sıfır Bir – 2016

Sıfır Bir: Bir Zamanlar Adana’da ismiyle internet dizileri arasında en farklı ve dikkat çeken yapımın hikayesi diğer dizilerden daha değişiktir. Sıfır Bir, Türkiye’nin en iddialı, en gerçek tanımlamalarıyla bir grup gencin kendi imkanları doğrultusunda Youtube için dizi yapmasıyla ortaya çıkmıştır. Daha sonra başarısı ve büyüyen kitlesinden dolayı BluTv tarafından satın alınıp gerçek bir prodüksiyonla tam 6 sezon devam etmiştir. Polisiye, suç türündeki dizi Adana’nın hareketli arka sokaklarını konu edinmektedir. Imdb puanı 8.3’tür. Başrollerini Savaş Satış, Cihangir Ceyhan, Özgür Meriç, Onur Akbay oynamaktadır.

3

4- Bozkır – 2018

Yönetmenliğini Bahadır İnce’nin yaptığı polisiye suç dizisidir. 10 bölümden oluşan bir sezonluk Bozkır dizisi 50 dk.’dan oluşur. Kadrosunda Yiğit Özşener, Ekin Koç, Nur Fettahoğlu, Bige Önal ve Altan Erkekli bulunmaktadır. Dizi 88 plakalı bilinmeyen bir Anadolu şehrinde geçen cinayet konularını değişik kurgusuyla seyirciye aktarmaktadır. Imdb puanı, 8.2’dir.

4 685x513

5- Sahipli – 2017

Türkiye’nin ilk yerli yapım korku türündeki internet dizisidir. MusallatSiccin isimli filmlerin yönetmeni ve senaristi olan Alper Mestçi tarafından yapılmıştır. Başrollerini Funda Güray, Baran Akbulut paylaşmaktadır. Travmaları olan iki genç aşığı konu alır. Imdb puanı 8.2’dir.

BluTv

6- 7 Yüz

Birbirinden farklı 7 hikayeden oluşan dizide Genco ErkalDamla Sönmez Cem DavranMelisa Sözen ve Belçim Bilgin gibi isimler yer almaktadır. Her bölümde karakterler içlerinde en karanlık taraflarını, yüzlerini keşfetmektedir. Sonunda hiçbir şey olmamış gibi hayatlarına devam edip edemeyecekleri ise asıl soru işaretidir. Dizinin imdb puanı 7.8’dir.

BluTv

7- Bartu Ben – 2018

Bartu Küçükçağlayan’ın kendi hayatını komedi şeklinde ele aldığı internet dizisidir. Yönetmenliğini Tolga Karaçelik’in yaptığı dizi ‘bir az ünlünün az daha ünlü olma‘sını konu alır. Imdb puanı 7.7 olan dizi 1 sezon 10 bölümden oluşmaktadır.

BluTv

8- Çalınmış Hayatlar – 2017

Hayalleri, umutları olan dünya güzeli kızlarımız Özgecan Aslan, Münevver Karabulut, Sierra ve maalesef daha niceleri gibi masumların çalınan hayatlarını aktaran belgesel drama yapımıdır. 3 bölümden oluşan yapımın Imdb puanı 6.9’dur.

BluTv

Dizilerin Fragmanları 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu