Yerli Kadın Ünlüler

Özgü Kaya Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Ozgu Kaya kimdir Resimleri 17
Tam adı: Özgü Kaya
Doğum tarihi: 17 Haziran 1996
Doğum yeri: Uşak / Türkiye
Boyu: 1,68 m
Ailesi:
Sevgilisi: Yok
Burcu: İkizler
Mesleği: Oyuncu , Müzisyen
Aktif Yılları: 2017’den bu yana
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Son zamanlarda Kimse Bilmez dizisinde Sevda Eğilmez karakteriyle adından sıkça bahsettiren Özgü Kaya Kimdir? Biyografi sayfasıyla Özgü Kaya hakkında bütün merak edilenleri en güncel ve en detaylı şekilde sizlere aktaracağım.

Özgü Kaya, 17 Haziran 1996 tarihinde Uşak ,Türkiye’de dünyaya geldi. Ailesi de Uşak’lıdır .Annesi ev hanımı,babası ise fotoğrafçıdır.Kaya ailesinin aynı zamanda da çiftlikleri bulunmaktadır. Çocukluğu ise doğduğu şehir olan, yine Uşak’ta geçmiştir.

Uşak’ta Güzel Sanatlar Lisesinde lise eğitimini aldı ve buradan mezun oldu. Ardından İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera Şan Bölümünü kazandı.18 yaşına geldiğinde kazandığı bu bölümü okumak için İstanbul’a taşındı.

Okuduğu okuldan başka, ek olarak Opera için oyunculuk dersi almaktaydı. O sıralar ortak arkadaşları vasıtasıyla oyuncu koçu ve menajeri ile tanıştı. Bu tanışmadan sonra, 2017 yılında oyunculuk kariyerinin ilk projesi olan Adı Efsane adlı dizide Sibel karakterine hayat verdi.

2018 yılında ikinci oyunculuk deneyimini TRT1 ekranlarında yayınlanan Mehmetçik Kûtulamâre adlı dizide Zeynep karakterine hayat vererek tattı.

Ancak onu daha çok kitlenin tanımasını sağlayan yapım ise Kimse Bilmez dizisinde Sevda Eğilmez karakteridir. Daha bir kaç bölümde dizi izlenme oranıyla ilk sıralarda olmuş ve Sevda Eğilmez karakterinin ismi gündeme taşınmıştır. Böylelikle Özgü Kaya, daha çok merak edilen isim haline geldi.

Özgü Kaya, oyunculuk dışında tango yapmayı ve müzikle ilgilenmeyi çok seviyor. Boş vakitlerinde ise İstanbul’u gezmeyi seviyor. Müziğe olan yatkınlığı ve ilgilisi yüzünden sık sık albüm teklifleri geliyor ancak o oyunculuğu seviyor ve yapıyor. Daha sonraki yıllarda ise opera temsilinde yer almak istiyor.

Özgü Kaya, Türkan Şoray‘a benzetiliyor. Hatta Erdal Beşikçioğlu kendisine,Türkan’ım diye seslendiğini söylemiştir.  Bence biraz da Bergüzar Korel‘de benziyor.

Son zamanlarda popüler olmaya başlasa da ilerleyen zamanlarda da sık sık adından bahsettirecek bir isimdir. Oyunculuğunun yanı sıra duru güzelliğiyle de gündemde olacak isimlerden biri. Sadece dizi olarak projelerde yer aldı ama onu sinema filmi veya filmlerinde görmemiz çok uzak değil.  Şimdiden oyunculuğuyla gündeme gelen bir isim sadece dizi sektöründe kalmayacaktır.

Özgü Kaya’nın Dizileri ve Filmleri

  1. 2019 – Kimse Bilmez – Sevda Eğilmez (Dizi)
  2. 2018 – Mehmetçik Kûtulamâre – Zeynep (Dizi)
  3. 2017 – Adı Efsane – Sibel (Dizi)

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
GoogleYoutube

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu