Yerli Kadın Ünlüler

Özge Yağız Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Özge Yağız
Tam adı: Özge Yağız
Doğum tarihi: 10 Nisan 1997
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu: 1,69 m
Ailesi: Güllü Yağız (annesi), Ezgi Yağız Aktürk (ablası),
Sevgilisi: …
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2017’den Günümüze
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Özge Yağız kimdir? Özge Yağız, Yemin dizisindeki başarılı oyunculuğu ile tanınmıştır. 10 Nisan 1997 yılında İstanbul’da dünyaya gelen oyuncunun hem annesi hem de babası Sivas’lıdır. Fakat Özge, doğma büyüme İstanbul’ludur.

Başkent Üniversitesi İletişim Bilimleri Akademisi’nde üniversite eğitimi almıştır. Özge’nin oyunculuk deneyimi ise 2017 yılında başlamıştır.

Adını Sen Koy ve Yemin gibi dizilerde rol alan oyuncu, hareketli ve enerjik yapısı ile bilinmektedir.

Hayatının dönüm noktası olarak oyunculuğu seçen Özge, gündelik hayatta sevdikleri ile vakit geçirmeyi ve sinemaya gitmeyi çok sevmektedir.

Oyunculuk hayalleri çevresi tarafından empoze edilmiştir. Eğer çevrem bu kadar oyuncu olmamı istiyorsa denemekte fayda var demiştir. Bu nedenle oyunculuk kariyerini şans ve kadere bağlamaktadır.

Çevresinin desteği ile oyunculuk eğitimleri almıştır. Bu eğitimler: Kamera önü eğitimi, genel oyunculuk eğitimi ve tiyatroculuk eğitimidir. Fakat Özge asıl oyunculuk deneyimini kamera önünde öğrenmiştir.

Oyunculuk basamaklarında başarıyla çıkışını kadere bağlayan Özge Yağız, kısa sürede birçok şey kazanmıştır. Menajeri Hasan Güngör’dür. Onu bir menajerden ziyade abisi ve yakın bir arkadaşı olarak görmüştür.

Zorlu set yaşamına uyum sağlaması onun kariyerinde daha da başarılı olacağının göstergesidir. Oynadığı dizilerden bir tanesinde başrol olan oyuncu, büyük bir sorumluluğun altına girmiştir. Ancak o bu sorumluluğu başarı ile taşımıştır.

Özge’nin ailesi oyunculuk konusunda ona çok destek olmuştur. Her anlamda onun hayallerinin peşinden koşması için varlıklarını hissettirmişlerdir.

4 kişilik bir aileden oluşan Özge’nin bir ablası bir de yeğeni vardır. Yurt dışı projelerinde de çalışmak için tekliflere açık olmasının yanı sıra komedi dizilerinde de oynamayı çok istemektedir.

Güleryüzlü ve sempatik karakter yapısı ile ilgileri üzerine toplayan Özge, oyunculuk dünyasının sabır ve emek gerektirmesine rağmen çok güzel olduğunu söylemektedir.

Adını Sen Koy dizisinde Zeliha karakterine hayat vermiştir. Buradaki başarılı rolü birçok teklif almasını sağlamıştır. Genç oyuncu, aldığı iletişim eğitimi sayesinde ikili ilişkilerde de kendini sevdirmektedir.

Karakterini bazı yönleri ile dizideki Reyhan’a benzeten Özge sabırlı olması ile de bilinir. Eğer oyuncu olmasaydı kendi mesleğinde yani diyetisyen olarak çalışacağını -söyleyen oyuncu, insancıl yönü yüksek olması ile de tanınır. Genellikle pozitif, sakin ve kavga dövüşün olmadığı bir hayatı tercih eder.

Özge Yağız Filmleri ve Dizileri

  1. 2019- Yemin / Reyhan (Dizi)
  2. 2016- Adını Sen Koy Zehra (Dizi)

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu