Yerli Kadın Ünlüler

Bilge Yenigül

Bilge Yenigül Kimdir?

instagram takipçi hilesi

bilge yenigul 1
Tam adı: Bilge Yenigül
Doğum tarihi: ??. ??. 1996
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Boyu: 1,65 m
Ailesi: 
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2018 yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi
Başlıklar

Hakkında

Bilge Yenigül Kimdir? Bilge Yenigül, 1996 yılından İstanbul‘da dünyaya gözlerini açmıştır. Aslen Bursalıdır. Fakat İstanbul’da ikamet etmektedir. Lise eğitimini Emine Örnek Anadolu Lisesi‘nde tamamlamış ve okul üçüncüsü olarak mezun olmuştur. Üniversite eğitimini ise İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Tasarım Bölümü‘nde bitirmiş ve 2018 yılında mezun olmuştur.

Üniversite eğitimi aldığı dönemde Tarkan‘ın “Yolla” adlı şarkısının klibinde oynamıştır. Daha sonra oyunculuk alanına yönelmiştir. İlk oyunculuk tecrübesini 2018 yılının Kasım ayında sinema severler ile buluşan “Hedefim Sensin” isimli sinema filmi ile yaşamıştır. Yenigül, bu filmde Zeynep Alkan, Gonca Vuslateri, Ata Demirer, Tarık Ünlüoğlu, Demet Akbağ, İlker Aksum, Erkan Can, Hande Dane, Hakan Salınmış, Nedim Suri, İştar Gökseven, Salih Kalyon, Ayten Uncuoğlu, Deniz Güuzumar, Aşkın Şenol, Ali Akdal ve Rıza Akın gibi isimler ile birlikte kamera karşısına geçmiştir.

Bilge Yenigül, “Hedefim Sensin” filminde Gülenay karakterine hayat vermiştir. Filmin galası Kanyon AVM Cinemaximum Sinamaları‘nda yapılmıştır. Gala’ya Yılmaz Erdoğan, Nazlı Kurbanzade, Ali Sunal, Cenk Demirer, Ayten Kaçar, Sedef İybar, Nilgün Belgün, Taşkın Sabah, Göksel, Kubat, Nevra Serezli, Pelin Öztekin, Buket Aydın, Yosi Mizrahi, Oya Başar, Gökçe, Çok Güzel Hareketler 2 Ekibi, Pelin Körmükçü, Ercan Saatçi, Hüseyin Avni Danyal, Taşkın Sabah, Alpay Erdem ve Merve Sevi gibi isimler katılmıştır.

Bilge Yenigül Dizileri ve Filmleri

  1. 2018 – Hedefim Sensin (Gülenay Karakteri) (Sinema Filmi)

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=XD4w5rRLoD8

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu