Yerli Erkek Ünlüler

Özer Atik Kimdir?

instagram takipçi hilesi

ozer atik kimdir 22
Tam adı: Özer Atik
Doğum tarihi: 5 Kasım 1977
Doğum yeri: Ankara, Türkiye
Boyu: 
Burcu: Akrep
Ailesi: 
Eşi: Ayşegül Atik
Çocuk (ları): 
Mesleği: Piyanist ve ses sanatçısı
Aktif Yılları: 1996’dan Günümüze
imdb-logo
youtube-chanelyoutube musicdeezer logo mbApple Music'de dinleSpotify'den dinle
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Özer Atik kimdir? Özer Atik; Komedi Dükkanı, Arkadaşım Hoşgeldin, Müdür N’aptın? gibi çeşitli eğlence programlarında Tolga Çevik ile birlikte çalışan piyanist ve ses sanatçısıdır.

Özer Atik, 5 Kasım 1977 yılında Ankara Kahramankazan’da dünyaya geldi. Liseyi Özel Doğuş Lisesinde okudu. Lise eğitiminin ardından üniversite eğitimini almak üzere İstanbul’a gitti.

İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Müzikoloji bölümünü kazandı. O yıllarda bölüm yeni açılmıştı ve çeşitli eksiklikler vardı.

Müzik her zaman hayatında ön planda yer aldı. 1996 yılında müzik çalışmalarına profesyonel açıdan devam etti. O yıllarda tiyatro için özgün sahn müziklerini besteledi.

Çalıştığı yıllarda part time müzik öğretmenliği yaptı.  İlk olarak Hadi Çaman Tiyatrosu’nda “Dostum” isimli oyun için müzik besteledi. İlk çalışması bir çocuk oyunu içindi.

Ardından Kelebekler Özgürdür, Barış Oyuncuları  ve Tiyatro Alkış’ta çalıştı. Aranjörlük, enstrümanistlik ve besteci olarak çalışmaya devam etti.

2004 – 2005 yılında Ankara Büyükşehir Belediyesi ilk kez bir çocuk oyununu sahneye koydu. “Palyaçolar” isimli çocuk oyununun müziklerini yine Özer Atik yaptı.

Ardından Beşiktaş Kültür Merkezi için sahne müziği besteledi. “Sizinkiler Dünya Kaç Bucak” isimli oyunda bestecilik yaptı.

Film müziği, lansman müziği ve adaptasyonlarda çalışmalar yaptı. Yaptığı çalışmalar arasında birçok ilaç firması da vardı. Çeşitli televizyon filmleri için müzikler yaptı. Bunlar arasında “Nazım Hikmet Belgeseli” ve “Operasyon Cennet”, “İstanbullu Gelin” isimli film ve diziler de vardır.

1990’lı yıların başında beste çalışmalarını şarkı formunda devam etti. Fakat onun ünlü bir ses sanatçısı olmasını Komedi Dükkanı isimli komedi programına bağlayabiliriz.

Tolga Çevik ile birlikte sahneye çıkarak, piyano çaldı ve zaman zaman şarkı söyledi. Sahnede hiç konuşmadan hareketleri ve şarkılarıyla kendini sevdirmeyi başardı.

İlk albümünü 2008 yılına çıkardı. Albümüne “Yok Böyle Bir Şey” ismini verdi. 2013 yılında Komedi Dükkanı ismi değişti ve Arkadaşım Hoşgeldin’e dönüştü. Burada piyanist olarak çalışmaya devam etti.

Kendisine “minik” lakabı takıldı. 2019 yılında TEDx programına katıldı. İlk kez bir programda konuşarak, hayatını anlattı.

Gelelim özel yaşamına. Özer koyu bir Beşiktaşlıdır. Oğlu Mete’de tıpkı babası gibi Beşiktaş takımını tutar. Özer Atik’in evli olduğunu bilsek de eşi hakkında bir bilgiyi maalesef edinemedik.

Tolga Çevik ile sadece sahne arkadaşı değildir. İkili arasında  güçlü bir dostluk vardır. Şimdilerde yine Tolga Çevik ile birlikte “TolgShow” isimli programda benzer formatta çalışmaya devam eder.

Şarkıları

  1. “Yok Böyle Bir Şey”
  2. “Ver Elini İstanbul”
  3. “Tek Başıma Çaresiz”
  4. “Dünya”
  5. “Yüreğimdeki Ezgim Ol İstiyorum”
  6. “Vurursan Yıkılmam”
  7. “Ben Varım”
  8. “Ben Olsam”
  9. “Ne Yazar”
  10. “Hasretim Sana”

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu