Oytun Erbaş

instagram takipçi hilesi

oytun erbas kimdir 9

Tam adı: Oytun Erbaş
Doğum tarihi: 15 Kasım 1978
Doğum yeri: İzmir / Türkiye
Boyu: 
Ailesi: Bülent Erbaş – Nezahat Erbaş
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Deneysel Tıp ve İlaç ARGE Uzmanı – Yazar – Doktor
Aktif Yılları: 2018’den Günümüze

youtube-chanelspotify-connect-compatibility-logo-
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi
Başlıklar

Hakkında

Oytun Erbaş kimdir? Oytun Erbaş, katıldığı televizyon programları ile ilgi odağı olmayı başarmıştır.

Kendisi 15 Kasım 1978 yılında İzmir’de doğmuştur. Eğitimini İzmir’de alan Erbaş üniversiteyi ise; Ege Üniversite’sinde okumuştur.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2001 yılında mezun olmuştur. Eğitim hayatı boyunca başarılı olan Erbaş, üniversiteyi dönem ikincisi olarak bitirmiştir.

Kariyerine ilk olarak araştırma görevlisi pozisyonunda başlamıştır. Bunun yanı sıra  Radyoloji ve Fizyoloji Anabilim dallarında çalışmıştır. Araştırma görevlisi olarak başarılı bir kariyer sürdürmüştür.

Oytun Erbaş’ın uzmanlık alanı ilaç Ar-Ge çalışmalarıdır. Fakat bunun yanı sıra birçok alan ile yakından ilgilenmiştir. Bunların yanı sıra diğer ilgi alanları; sinirbilim, biyolojik psikoloji, fizyoloji ve fizyopatolojidir.

Birçok üniversitede öğretim üyeliği yapmış olan Erbaş, İstanbul Bilim Üniversitesi’nde doçent doktordur.

Çalışmaları daima takdirle karşılanan Oytun Erbaş, başarılı bir kariyer hayatı sürdürmüştür. Kulak Burun Boğaz alanında yaptığı başarılı çalışmaları ile “Politzer Ödülü” almıştır. Bunun yanı sıra 2013 yılında Avrupa Ortopedi ve Travmatoloji Derneği kendisine ‘‘Jacques Duparc Ödülü’’ vermiştir.

Yüzden fazla makalesi yayınlanmıştır. Birçok ünlü ve başarılı akademik dergide sekreterlik ve editörlük görevlerinde çalışmıştır.

İngilizcesi iyi derece olan Erbaş’ın üç adet kitabı vardır. Bu kitapları; Psikiyatrinin Kara Kitabi: Beyninizi Yakmaya Hazır mısınız?Popüler Diyetlerin Toplu Mezarlığı ve Aşk Tutku Hormon Aldatma‘dır.

Oytun Erbaş’ın kitaplarında akademik ya da sıkıcı bir dil hakim değildir. Aksine, eğlenirken ve sade bir üslupla bilgileri okuyucusuna verirken öğreten bir anlatım vardır. Bu yönleri ile Erbaş’ın kitap yazma konusunda da bilgili ve başarılı olduğu görülür.

Ted-x Talks’da da birçok konuşma yapan Erbaş, ilham verici sözleri ile her yaştan kişiye ışık olmuştur. Özellikle gençler için onun yaşamındaki çalışma şekli ve başarıları yol gösterici nitelik taşımaktadır.

Oytun Erbaş çalışma alanlarındaki; oksitosin etkileri, mekanizmaları ve tedavisi, inflamasyon ve psikiyatrik ilişkiler, nörogelişimsel bozukluklar (otizm) ve tedavisi, diyabetik nöropatide nöroprotektif ilaç denemeleri ve epilepsi konularında ilgi duymaktadır.

Bu alanlarda birçok çalışmaları olmuştur.

Videoları

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu