Fizyonomi Nedir?

Bir İnsanı Sadece Yüzüne Bakarak Tanımak Mümkün müdür?

Fizyonomi; insanların yüzünü ve mimiklerini inceleyerek, karakteri hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayan bir bilimdir. Kişiyi tanımada oldukça önemli olan fizyonomi, özellikle insan ilişkilerinde yanlış seçimler yapmanızı da engeller. Yüz  okuma rehberinde temel esas, kişinin yüzünü bir bütün halinde inceleyerek karakter analizinde bulunmaktır.

Fizyonomiyi fal olarak görmek büyük bir yanlıştır. İnsanların karakter analizinde bulunulması için yapılan fizyonomi %93 oranında doğru bilgiler verir. Fakat; yüz analizi yaparken kişiyi bir bütün halinde ele alarak incelemek gerekir. Sadece dudaklarına bakarak tamamen karakteri hakkında konuşmak varsayımdan öte bir şey olmayacaktır.

Bu nedenle aşağıda verilen bilgileri değerlendirirken yüzün her bölümünü inceleyerek düşünmeniz oldukça önemlidir. Ayrıca fizyonomi konusunda kendinizi geliştirmeniz için birçok video izlemeli, kitap okumalısınız. Bunun yanı sıra fizyonomi eğitimleri de mevcuttur.

1- Alın

ataturk 800x587

Geniş alın, insanların zihin gücünün ve entelektüellik seviyesinin ne kadar gelişmiş olduğunu gösterir. Tarihe geri dönüp bakıldığında Mustafa Kemal Atatürk‘ün ve Einstein‘ın geniş alınlı olduğu görülür.

2- Kaşlar

trump 800x450

Birbirine yakın ve düz kaşlar kişinin düşünce gücünü ifade eder. Kaşlar birbirine uzaksa kişinin daha masum ve iyi bir karaktere sahip olduğunu ortaya koyar. Kaşları ters V şeklinde olan kişiler tıpkı Donald Trump gibi ilişkilerinde daha dominant karaktere sahiptir.

3- Burun

adrien 630x800

Burun da karakter analiz etmede önemli role sahiptir. Burun delikleri geniş olan insanların sinirli olduğu görülür. Burun delikleri yuvarlak kişiler ise alçak gönüllü olarak tabir edilir. Burun ucu yukarı  doğru kalkık ise bu kişilerin sevme kabiliyeti daha yüksektir. Fakat burun ucu daha aşağı doğru ise; şüpheci ve kurnaz karakterde olduğu görülür.

4- Yanaklar

tom cruise 420x800

Yanakların belirgin elmacık kemiklerinin çıkık olduğu yüz tiplerine sahip kişilerin kendilerine güveninin yüksek olduğu görülür. Tom Cruise‘un da bu tarz yanak yapısına sahiptir.

5- Dudaklar

angelina jolie 533x800

Dudaklar daha çok cinsel yapı ile birlikte tanıtılır. Büyük dudaklara sahip kişilerin savaşçı ruha sahip oldukları görülür. Üst dudak ince, alt dudak dolgun ise kişi haz sahibi ve kontrolcü karakterdedir. Üst dudak ve damak önde ise bu kişiler kavgacı ve huysuzdur. İnce dudaklar ise az konuşan kişilerde görülür.

6- Gözler

turkan soray goz 628x800

Yüz analizinde en önemli parça kesinlikle gözlerdir. qGözler yalan söylemez” sözü gerçekten de doğrudur. İnsanın karakterini en kolay ortaya koyan gözler, kişinin hayata bakış açısı ile ilgilidir. Gözler patlak ise kişinin hevesli ve meraklı karakterde olduğunun göstergesidir. Gözler çok dalıyorsa hayalci karakteri, sağa sola çok hareket ediyorsa çıkarcı olduğunu ifade eder. Eğer bir kişi numara yapıyorsa donuk bakmasından kendini ele verir.

Fizyonomi Nedir? ile ilgili videolar

Kaynak
fizyonomi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu