Öykü Keskin Kimdir?

instagram takipçi hilesi

öykü keskin 1
Tam adı: Öykü Keskin
Doğum tarihi: 17 Haziran 2000
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Boyu: 1.7 m
Ailesi: Serdar Keskin (Babası)
Sevgilisi: …
Mesleği: Şarkıcı, Voleybolcu
Aktif Yılları: 2011 yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chaneldeezer logo mblisten-on-apple-music-logospotify-connect-compatibility-logo-
Sosyal Medyada
twitter-hesabi

Hakkında

Öykü Keskin Kimdir? Öykü Keskin, 17 Haziran 2000 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. Çok ufak yaşlarda iken müzik ile yakından ilgilenmeye başlamıştır. İlk müzik hayatına eğitim gördüğü okulun müzik korosunda başlamıştır. Okul korosunda şarkı söylediği dönemlerde aynı zamanda piyano dersleri de almıştır.

Müzik yanı sıra sporla da yakından ilgilenmektedir. Henüz 9 yaşında iken Vakıfbank Spor Kulübü‘nde voleybol sporuna başlamıştır. Yıldız Takımlar ve Genç Takımlar branşında takımı ile beraber iki defa Türkiye Şampiyonu olmuştur. Ayrıca 9 ve 11 Şubat 2018 tarihleri arasında Artvin’de organize edilen Kar Voleybolu Türkiye Şampiyonası‘nda takım arkadaşı Aysu Ceylan ile beraber Türkiye 2. olmayı başarmış ve gümüş madalyanın sahibi olmuştur. Voleybol kariyerine Beşiktaş Genç Takımı‘nda devam etmektedir.

Öykü Keskin,  Feyziye Mektepleri Vakfı (FMV) Ayazağa Işık Lisesi’nde eğitim almış ve mezun olmuştur. Daha sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi İngilizce Medya ve İletişim Bölümü‘nde 2. sınıf olarak eğitim almaktadır.  10 Kasım 2011 tarihinde Selanik’te yer alan Mustafa Kemal Atatürk’ün evinde ilk solo parçasını seslendirmiştir. 23 Nisan 2012 tarihinde Fox Ana Haber‘de “Memleketim” isimli  şarkıyı seslendirmiştir.

2013 senesinde Macaristan‘da organize edilen Budapeşte Nemzetközi Kórusverseny Ses Yarışması‘nda şarkı söyleme fırsatı bulmuştur. Okul ile birlikte katıldığı bu organizasyonda dünya 2. olmuştur. 2016 senesinde TV 8 ekranlarında yayınlanan “O Ses Türkiye” ses yarışmasına katılmıştır. Yarışmaya veda ettikten sonra Ünlü Orksetra Şefi Tarık Sezer Müzik Okulu‘nda piyano eğitimi almıştır. Banu Kunt Işık’tan ise ses teknikleri eğitimi almıştır.

Öykü Keskin, aranjör Halil İbrahim Işık ile tanıştıktan sonra müzik yapmaya ağırlık vermiştir. İlk şarkısı olan “Çilek” single’ını 26 Ocak 2018 tarihinde müzik severler ile buluşturmuştur.  Sözlerini kendisini yazdığı ve yine bestelerinin kendisinin yaptığı 20’ye varan bestesi bulunmaktadır. Aynı zamanda dizi ve film müzik yapımlarında da görev almaktadır.

Öykü Keskin’in babası İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği Başkanı Serdar Keskin‘dir. Kendi bestelerini yapan genç şarkıcı Türkiye Musıki Eseri Sahipleri Meslek Birliği (MESAM)‘a üye olmuştur. Müzik kariyerinde ailesinin maddi ve manevi olarak destek verdiğini söyleyen Keskin, müzik kariyerinin eğitim hayatını engel olmayacağını ve okulunu tamamlayacağını belirtti. Ailesinin ve kendisini bu konuda kesin ve net kurallarının olduğunun da altını çizdi.

Öykü Keskin Piyasaya Sürdüğü Şarkıları

  1. 2020 – Gittin Sen
  2. 2019 – Manipüle
  3. 2018 – Çilek

Videoları

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu