OtomobilYaşam

Otobüsün Karavana Dönüş Hikayesi

instagram takipçi hilesi

Otobüsün Karavana Dönüş Hikayesi

Otobüsün karavana dönüş hikayesi.. Karavanla tüm dünyayı gezmek veya ufak tatiller planlamak çoğumuzun hayalleri arasında yer alıyor.  İçimizde oluşan özgürlük duygusunun büyümesiyle otellerden ziyade çadırlar veya karavanlar her zaman daha çekici gelmiştir. Özellikle pandemiden sonra tatillerde otellerin tercih edilmesi düşmüştür. Karavan daha özgür ve daha temiz olarak düşünülmüştür. Sadece kendi isteğinize göre, sürdüğünüz yere giden, evinizi sırtınızda taşıdığınız bir tatil düşünün, kesinlikle karavan tatili sizi daha özgür kılacak.

Tatilden ziyade, karavanını ev yapanlarda var tabi ki. Son zamanlarda oldukça popüler olan Meftuş ve Berker’de bunu yapmışlar. Özellikle son dönemlerde herkesin heveslendiği fakat cesaret edemediği durumu yapıp, evlerini karavan yapmışlar. İlk zamanlarda sadece kiraladıkları karavanlarla gezen çift, sonrasında kendilerine küçük bir karavan alıyorlar.

Küçük karavanlarıyla dolaşmalara çıkan çift, en sonunda Mercedes 0 302 T aracını evleri haline getiriyorlar. Karavanlarının içerisinde yatak odası, banyo, lavabo, mutfak ve oturma odası kısmı bulunuyor. Her alanını mantıklı şekilde değerlendiren çift karavanın içerisine, her karavanda göremeyeceğimiz şekilde büyük iki gardırop ve büyük buzdolabı da yerleştirmiş.

Bu kararı verirken ki süreçte ‘’ Çok borç içindeydik, borç içinde olduğumuz bir dönemde kredi çektik. Tanıdığımız bir kişi o sırada bu arabayı satıyordu. Karavan yapmak için onu aldık. 2 günde karavan haline getirdik. 12 günlük izne ayrıldık. Evimizi karavan yapmaya burada karar verdik’’ diyorlar.

otobusun karavana donus hikayesi1

 

 

 

Mutfak kısmında şık bir tasarım ve gri tarz kullanan çift aynı zamanda tezgâhlarını ve mutfak alanını, karavan için geniş tutmuşlar. Aynı zamanda mutfak için küçük buzdolabı yerine, büyük kullanılması da oldukça konforlu gözüküyor.

 

 

 

 

otobusun karavana donus hikayesi4

 

Çiftin evinin oturma odasında da yine koyu füme koltuklar tercih edilmiş. Koltuklar rahat ve geniş gözüküyor. Yolculuğa çıkmadıkları dönemde direksiyon kısmına televizyon takarak, oturma odasında da bu keyfi yaşıyorlar.

 

 

 

 

 

otobusun karavana donus hikayesi2

 

Yatak odasının iki alt tarafında komodin olduğu gibi aynı zamanda üst taraflarda da iki raf bulunuyor. Karavanlarda genelde eşya yerleştirme ve alan konusunda sıkışıklık ve azlık söz konusu. Fakat bu fikir oldukça güzel ve şık duruyor diyebiliriz. Yatak alanının geniş olması ve alanını kısıtlanmaması da aracın büyüklüğünden kaynaklanıyor olsa gerek. Aynı zamanda yatak odasında monte edilmiş bir televizyon bulunuyor. Yatak odasından, oturma odasına doğru ilerlerken olan koridorun sağ ve sol kenarlarında, buzdolabı boyutunda iki büyük gardırop bulunuyor. Dizayn ederken genelde füme rengi kullanmaları da oldukça şık bir görüntü sağlamış.

 

 

 

 

otobusun karavana donus hikayesi3

 

 

Yatak odası, banyo ve lavaboyu bölen bir kapı bulunuyor. Bu kapıda oturma odası ve mutfağı diğer kısımdan ayırıyor. Genelde karavanlarda sağlanmayan olanaklardan birisi lavabo ve banyonun ayrılmasıdır. Fakat bunda küvet bile var. Sağ tarafta küvetli banyo, sol tarafta ise kompost tuvalet bulunuyor.

youtube-chanel instagram-hesabi

Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu