Gezi Rehberiİnternet ve Web

Otel Kanal Yöneticisi Nedir?

instagram takipçi hilesi

Oteller kanal yöneticisi kullanarak birçok farklı kanal aracılığıyla potansiyel müşterilerine ulaşabilirler. Kanal yöneticisi, gezginlerin sıklıkla ziyaret ettikleri çeşitli dijital kanallarda otellerin yer almasını ve bu kanallardaki varlıklarını artırmalarına yardımcı olur.

otel kanal yoneticisi 780x399 1

Kanal yöneticisi; otellerin çeşitli online seyahat acentelerinde (OTA’lar) ve global dağıtım kanallarında (GDS) var olmalarını sağlar. Bu kanallar sayesinde, oteller daha geniş bir kitleye ulaşarak işletmelerinin erişilebilirliğini ve satışlarını artırabilirler. Birden çok kanalda aynı anda satış yapmaya izin veren otel kanal yöneticisi ile gezginlere daha fazla seçenek sunulur. Ayrıca, misafirlerin seyahat öncesi ve sonrası deneyimlerinin yönetilmesi kolaylaşır. Bu süreci kolaylaştıran oteller, misafirlerinin memnuniyetini kazanırlar.

Otel kanal yönetimi, otellerin ve OTA’ların işbirliği yaparak seyahatseverlere kolayca erişebilecekleri bir pazarda yer almalarına imkan tanır. Otellerin hedefi, daha fazla kanalda yer alarak daha geniş bir kitleye ulaşmaktır. Ancak, farklı kanalları manuel olarak takip etmek oldukça zahmetli ve zaman alıcı bir iştir. Bu noktada, otel kanal yöneticisi devreye girer ve tüm kanalların kontrolü tek bir sistem üzerinden kolaylıkla sağlanır. Bu sayede, her kanalda tek tek oda envanteri güncellemek zorunda kalınmaz. Tüm OTA’larla bağlantı kurabilen sistem sayesinde, fiyat ve müsaitlik güncellemeleri kolayca yapılabilmektedir.

Otel Kanal Yöneticisi Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

  • Otel arayışındaki kişilerin, otel odalarının müsaitliğini ve güncel oda fiyatlarını kolaylıkla görüntüleyebilirler.
  • Otel işletmeleri, farklı coğrafyalardaki potansiyel müşterilerinin de kendilerini görebilecekleri farklı kanallarda yer alarak daha fazla müşteriye ulaşır ve rezervasyon sayılarını artırır.
  • Satışı gerçekleştirilen odalar tüm kanallarda kapanarak overbooking problemi önlenebilir. Ayrıca, rezervasyonu iptal edilen odalar aynı anda OTA’lar ve GDS’lerde yeniden müsait olarak gösterilir.Tüm işlemler otel PMS’i üzerinden gerçekleştirilir ve kanal yöneticisi sayesinde anlık olarak tüm platformlara yansıtılır. Bu sayede hem otellere hem de müşterilere avantaj sağlanır.

MR

MaksatReklam MaksatBilgi'nin reklam servisidir. Doğal içerik reklamlarıyla , metin ve görüntülü ilgi çekici afiş reklamcılığını sizlere sunuyor. Bu sayede öne çıkıyorsunuz! Fark ediliyorsunuz !

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu