Yılbaşında Gidilebilecek En Ucuz 5 Ülke!

instagram takipçi hilesi

yilbasinda gidilebilecek ulkeler

2019 kapıda ve sizin hala yılbaşı için bir programınız yok mu? Yurt dışına çıkmak istiyor ama kur artışları bütçenizi aşıyor mu? O zaman bu haberimiz tam da size göre. İşte yılbaşında gidebileceğiniz en ucuz 5 ülke!

Aralık ayı bitmek üzere ve herkesin dilinde yılbaşı programları dolanmaya başladı bile. Kimileri yeni yılı evde karşılamak isterken kimileri de fırsat bu fırsat diyerek bu güzel geceyi dışarıda geçirmekte planlıyor. Hatta kimileri de yurtdışına çıkmak istiyor.

yilbasinda ne yapilir

Yurtdışına çıkmak çok iyi fikir fakat mevcut ekonomik durum hepimizin malumu. Dolar ve Euro oldukça artmış durumda. Hal böyle olunca da bütçeler yurt dışına çıkmak için yeterli olmuyor. Ancak yine de gidebileceğiniz ucuz ülkeler de var. Biz de sizler için bu ülkeleri araştırdık.

İşte o 5 ülke!

Ukrayna

ukrayna yilbasi icin uygun fiyatlı ülkelerdendir

Ukrayna yılbaşında gidebileceğiniz ilk tercih. Çünkü Türk turistlerin bu ülkeye gitmek için vizeye ihtiyacı yok. Konum itibariyle de ülkemize oldukça yakın. Para birimi Grivna olan Ukrayna’da diğer Avrupa ülkelerine nazaran daha uygun fiyatlı bir tatil geçirebilirsiniz. Bu ülkede gidebileceğiniz en güzel şehirler ise Kiev, Lviv ve Odessa’dır.

Arnavutluk

yilbasinda arnavutlukta ekonomik bir tatil yapılabilir

Arnavutluk, yılbaşında tercih edebileceğiniz ikinci uygun fiyatlı tatil seçeneği. Ülkede Arnavutça konuşuluyor ve para birimi Leki. Eğer kalabalık yerlerden hoşlanmıyorsanız bu ülkenin nüfusunun az olması ikinci tercih sebebiniz olabilir.

Gürcistan

yeni yili gürcistanda huzurla karsilayabilirsiniz

Üçüncü seçeneğimiz ise Gürcistan. Artvin’in Hopa ilçesinde bulunan Sarp sınır kapısından karayolunu kullanarak Gürcistan’a kolayca ulaşmanız mümkün. Ülkede Türklerin en çok tercih ettiği şehir ise Tiflis.

Gürcüce konuşulan ülkede para birimi Lari’dir. Yılbaşı için gittiğinize pişman olmayacağınız ülkeler arasındadır.

Sırbistan

sırbistan yilbasi icin uygun fiyatli bir secenektir

Yılbaşında gidilecek ülkeler listemizin dördüncü sırasında bir Balkan ülkesi olan Sırbistan yer alıyor. Resmi dilin Sırpça olduğu ülkede İngilizce de yaygın olarak kullanılmaktadır. Nüfusu sadece 7 milyon olan ülkede kalabalıktan uzak güzel bir tatil geçirebilirsiniz.

Özellikle Belgrad’da nehir kenarında pek çok eğlence mekanları bulunmaktadır. Eğlence anlayışı da biz Türklere oldukça yakındır. Para birimi Sırp Dinarı olan ülkede ekonomik bir tatil geçirebilirsiniz.

Makedonya

makedonyada hic yabancilik cekmeden tatil yapabilirsiniz

Listemizin 5.sırasında ise Makedonya yer alıyor. Makedonya, Güneydoğu Avrupa’da yer alan bir Balkan ülkesidir. 2 milyon nüfuslu ülke, kalabalığı sevmeyenler için gidilebilecek bir başka ülkedir. Para birimi olarak ise Makedon dinarı kullanılmaktadır.

En kalabalık şehri başkent olan Üsküp’tür ve şehir Vardar nehrinin iki kıyısına kurulmuştur. Tarihi ve kültürel özellikleriyle öne çıkan Üsküp’te hiç yabancılık çekmeden tatilinizi yapabilirsiniz.

Makedonya’da gidebileceğiniz bir başka popüler şehir ise Ohrid’tir. Küçük, şirin ve yeşillikler içinde olan şehir Makedonya’nın da gözbebeğidir. Aynı zamanda ülkenin en gelişmiş turizm şehridir.

Kaynak
pudra.com

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu