Yerli Erkek Ünlüler

Osman Kaymak Kimdir?

instagram takipçi hilesi

osman kaymak kimdir 5
Tam adı: Osman Kaymak
Doğum tarihi: ??. ??. 1965
Doğum yeri: Sancaktepe Köyü, Bayburt, Türkiye
Boyu: 1,7 m
Burcu: 
Ailesi: 
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Bürokrat
Aktif Yılları: 1980’li yıllardan bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Osman Kaymak Kimdir? Osman Kaymak, bürokrattır.

Osman Kaymak, 1965 yılında Bayburt merkeze bağlı olan Sancaktepe köyünde dünyaya gözlerini açtı.

İlkokul eğitimini Sancaktepe İlkokulu‘nda, ortaokul eğitimini Bayburt Ortaokulu‘nda, lise eğitimini Bakırköy Lisesi‘nde, üniversite eğitimini ise Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi‘nde tamamladı ve 1986 yılında mezun oldu.

Mezun olduktan sonra İstanbul Barosu’na bağlı olarak 1 yıl staj yaptı. 1991 senesinde Kaymakamlık kursunu başarılı bir şekilde geçti ve Kütahya’nın yeni ilçesi olan Pazarlar ilçesine kurucu kaymakam olarak görevlendirildi. İki yıl burada görev yaptıktan sonra mahrumiyet hizmetini yapmak için Erzurum’un Narman ilçesine atandı. Bu görevi de bitirdikten sonra 1995 yılında Malatya’nın Battalgazi ilçesinde atandı.

1998 yılında Niğde Vali Yardımcısı olarak atandı. 2000 yılında İnönü Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Anabilim Dalı‘nda “Büyükşehir İlçe Yönetim Sorunları, Battalgazi İlçesi Örneği” başlıklı teziyle yüksek lisansını tamamladı. Gölcük depreminin ardından deprem travmasını iyileştirmek için kurulan Kocaeli İl Kriz Merkezi’nde 6 ay geçici görevler icra etti.

Kaymak, İçişleri Bakanlığı Sivil Savunma ve Bayındırlık Genel Müdürlüğü tarafından verilen hizmet içi kursları olan acil yardım ve koordinasyon konusunda işbaşı eğitim kurslarına katıldı. Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği tarafından verilen Vali Yardımcılığı Oryantasyon seminerine de katıldı ve sertifika aldı.

Battalgazi ilçesinde görev yaptığı dönemde Malatya Valisi’nde, Afyon deprem bölgesinde görev yaptığı dönemde Afyon Valisi’nden, Kocaeli deprem bölgesinde görev yaptığı dönemde Kocaeli Valisi’nden, Niğde Vali Yardımcısı olarak görev yaptığı dönemde ise Niğde Valisi’nde ve dönemin Amasya Valileri Erhan Tanju ve Hüseyin Poroy’dan ödül aldı.

Osman Kaymak, 2003 senesinde Amasya, Suluova İlçe Kaymakamlığına, 2006 senesinde Ankara, Elmadağ Kaymakamlığına, 2008 senesinde İstanbul, Eyüp Kaymakamlığında görev yaptı. 2013 senesinin Ağustos ayında yayınlanan müşterek kararname ile İzmit İlçe Kaymakamlığına atandı. 2017 senesinde de Samsun’a atandı. Bir süredir de Merkez Valisi olarak görev yapıyor.

7 Şubat 2022 günü korona virüse yakalanan Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu geçici olarak görevden alındı ve yerine Osman Kaymak atandı.

Videoları

Fotoğrafları

Mustafa Ersan

1997 yılında Manisa'da doğdum. Şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu