İlişki Konuları

Öpüşme Taktikleri Nelerdir? Neden Dudaktan Öpüşürüz?

instagram takipçi hilesi

Öpüşme Taktikleri.. Öpüşmek bir iletişim biçimidir. Bir beden dili biçimidir ama yıllardır seks yapıyor olsanız bile birini nasıl öpeceğiniz her zaman net değildir. Bunun nedeni bağlamın (kim, nerede, neden ve ne zaman)önemli olmasıdır. Bir kişinin en iyi öpücüğü, başka birinin en kötü kabusu olabilir.

Öpüşme Taktikleri Nelerdir?

Temel kuralları asla göz ardı etmeyin

Herhangi bir yakın ilişkide olduğu gibi, yeni bir partnerle yaşamadan önce açık izin almak çok önemlidir. Bu genellikle iki kişi arasındaki göz temasından dolayı beden diline yansır.

Yavaş başlayın ve hareketlerini takip edin

İlk önce, diğer kişinin tepkisini küçük bir öpücükle takip edin. Dudaklarınızın daha küçük öpücüklerle oyalanmasına izin vermek, ruh halini iyileştirebilir ve akmaya başlayabilir.

Görüntüle ve yükselt

Öpüşmek dans etmek gibidir. Bazen karşınızdaki kişinin hareketlerini koordine ederken oyunu geliştirmeniz gerekiyor. Küçük öpücüğü sıkılaştırabilir ve dudaklarının içine doğru hareket ettirebilirsiniz.

Tepkini takip et

Dil öpücüğü (Fransız öpücüğü olarak da bilinir) bazı insanlar için gerçekten eğlencelidir, ancak bir kabusa dönüşmemesi için diğer kişinin tepkisini takip etmek önemlidir.

Fazlalığı kendine sakla

Ustaca öpüşmenin en önemli yönlerinden biri, fazla tükürüğü bir kenara bırakmanıza izin vermektir. İster normal bir öpücük, ister bir Fransız öpücüğü olsun, biraz özenle yapılabilir. Öpüşmeden önce ağzınızda tükürük oluşturmamaya ve mevcut tükürüğü yutmamaya dikkat edebilirsiniz. Ağzınızdaki tükürük miktarını azaltmak için ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz, o yüzden şimdi deneyin. Bu yiyecekleri sevip sevmediğinize karar verin

  • Öpüşmenin sonraki aşamalarında aşırı ısırmamalısınız, bu arzuyu ifade etmenin tatlı bir yoludur.
  • Yeni bir ilişkiniz varsa, küçük jestlerle hafifçe test edebilir ve partnerinizin tepkisine göre karar verebilirsiniz.

Dudakları yumuşak tut

Bunun devrim niteliğinde olmadığını biliyoruz, ancak öpüşme becerileriniz ne kadar üst düzey olursa olsun, kuru, çatlamış dudaklar her iki taraf için de rahatsız edici olabilir.

Dudaklarınızı nemlendirmiyorsanız, şimdi başlamanın tam zamanı olabilir. Nemli bir bez veya şekerli dudak peelingi ile nazikçe peeling yapmayı deneyin, ardından yatmadan önce kalın bir tabaka nemlendirici dudak balsamı uygulayın.

Nefesini tazele

Mümkünse, öpüşmeden önce özellikle nefesinizi kısaltan yiyeceklerden kaçının, yoksa öpüşmemek en iyisidir.

Öpüşme Taktikleri

Öpüşmek insanlar arasında yaygın değildir ve bugün bile bazı kültürlerde yeri yoktur. Bu bize bunun genellikle aklımıza gelen doğuştan gelen bir içgüdüsel davranış olmadığını gösteriyor. Bir başka olasılık da öpüşmenin “öpüşerek beslenme”den evrilen öğrenilmiş bir davranış olmasıdır; bazı kültürlerde öpüşmek, annenin bebeğini çiğnenmiş yiyecekleri ağızdan ağza geçirerek besleme şeklidir. Bazı modern yerel kültürler öpüşmeyi uygulasa da, sosyal öpüşme olmaz. Öpüşmek kültürel olarak yerleşik bir ön sevişme eylemi de olabilir. En azından, derin veya erotik öpüşme biçimleri, cinsel ilişkinin bir ifadesi, alternatifi veya tamamlayıcısıdır.

opusme taktikleri nelerdir neden dudaktan opusuruz2

Her durumda, öpüşme eylemi insanlara özgü değildir. Bonobo gibi primatlar rutin olarak birbirlerini öperler, kediler ve köpekler birbirlerinin burunlarını ve diğer hayvanları yalar ve hatta salyangozlar ve böcekler dokunaçlarını oynatarak birbirlerine dokunurlar.

Neden Dudaktan Öpüşürüz?

Bu davranışların bazıları; hominid atalarımızdan miras kalan öğrenilmiş bir davranış olduğunu söylüyorlar. Zamanda geriye gidersek, anneler yiyecekleri çiğnemiş ve daha sonra henüz dişleri olmayan bebeklere ağızdan vermiş olabilirler. Bebek diş çıkarırken, anne onu rahatlatmak için dudaklarını bebeğin yanağına koyabilir.

Tüm insanların öpüşme davranışı sergilemediği gerçeği göz önüne alındığında, öpüşmenin içgüdüsel olmaktan çok öğrenilen bir şey olduğu fikri daha fazla desteklenen bir yaklaşım gibi görünüyor. %90’ı öpüşme davranışı sergilerken, kalan %10’u neyi kaçırdıklarının farkında bile değildi.

opusme taktikleri nelerdir neden dudaktan opusuruz3

Öte yandan, bazıları öpmenin tamamen içgüdüsel bir davranış olduğuna inanmış ve hayvanların öpüşme benzeri davranışlarını bu fikre delil olarak göstermişlerdir. Birçok hayvan duygusal yakınlığın bir ifadesi olarak birbirinin burnunu ovuştururken, bazıları insan gibi davranır.

Öpüşme Taktikleri İle İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu